Rekap

Krátkometrážny / Mysteriózny / Dráma
Slovensko, 2019, 7 min

Manažér prežíva pracovný večer plný znepokojujúcich udalostí v prázdnej kancelárskej budove, ktoré pre neho budú mat väčší význam než čakal. (Nolanofil)

Ajinka126

Velmi pusobiva kamera. Dotvarela celkovy dojem. Zvuk skvely, az na posledni cast, kdy ja osobne bych s nim malinko "setrila", abych nedovolila divakovi si na nej "rychle zvyknout" a ta atmosfera trochu vic gradovala. Zacatek skvely, konci bych dala trochu vic prostroru, abychom i vizualne videli, jestli utikal sam pred sebou napriklad. Napr odraz sama sebe, a pak pad. ()

mr.filo

Děkuji za zaslání videa i s příběhem do pošty. Slýchával jsem: když nevíš jak to barevně sjednotit, hoď to do černobíla. Tady to ale není o sjednocování, tady to černobílé provedení kraťáku docela sluší. Hudba nenuceně dobrá, jen nevím co ta kamera - střih má za mouchy. Je jemně, ale tak jako by nepříjemně, roztřesená. Možná je to i střihem, kdy očekávám nějaký posun a kamera i herec stojí a čekají až se řekne stop. S tím by bylo dobré pro příště něco udělat. ()

marhoul

Amatérský krátký film, do kterého bych vůbec neřekla, že je amatérským krátkým filmem. Perfektní kamera, lokace, BW vizuál mimořádně trefný, atmosféra, výborně zvolená hudba, ta sice mohla být o fousek tlumenější, ale celkově chválím! Úvodní titulek snímku by mi mohl viset mezi oblíbenými filmovými plakáty. Zaujalo, bavilo, líbilo, jen tak dál. ()

Marze

Souhlasím ve všem s ostatními komentáři, filmová řemesla jsou slušná. To že někdo na začátku vyskočil z okna kanceláře, jak píše classic, jsem neviděl ani po opakovaném shlédnutí. Je vidět jen jakési padající světlo. Pak už jsem se v ději ztrácel a napadá mě jen vysvětlení časová smyčka? Těšil jsem se na lepší pointu. Vždy u filmu oceňují nápad, který filmu dodá koření. Například u francouzské romantické komedie Tenkrát podruhé (2017) je výborný nápad agentura prodávající zážitky z jakékoli éry minulosti. U rockové hudby je zase nedostatková a ceněná melodie. Takže bych tento krátký film přirovnal k průměrné rockové písničce bez hezké melodie. Ale děkuji za milý napínavý tvůrčí počin. ()

classic

„Rekap” sleduje postavu akéhosi manažéra v "Stovežatej" , ktorý na vlastné oči uvidí padať neznámu osobu z okna výškovej budovy, ale keď sa pribehne pozrieť na miesto dopadu, tak tam vôbec nikto nie je. Čo má halucinácie, alebo je už skrátka dávno prepracovaný, keď je pomerne už neskorý večer ? Prichádza si sadnúť do kancelárie, odkedy začne mávať šialené vidiny, predstavy, ktoré ho normálne prinútia pozrieť sa bližšie, čo sa za tým vlastne skrýva, kde ho nakoniec dovedú ? Spoilerovať už ďalej určite nemienim, lebo by som tým vyzradil filmové tajomstvo ! / Vskutku-veľmi zaujímavé (náročnejšie spracovanie na porozumenie) a podnetné (scenáristickou formou), na to, že je to jednak nízkorozpočtové a krátkometrážne, naviac. V záverečnej sekvencii na schodoch, sa už súčinne pridáva na razancii a dynamike, t. j. slušné uhly čiernobielej kamery, za doprovodu strihu, zvuku a razantnej hudby ! Herec v hlavnej úlohe - Viktor Horján, odvádza dobrý kus hereckej roboty, veď má predsa bohaté skúsenosti. Režisér Géci by snáď mohol zabodovať na festivaloch, keď to situácia dovolí. Jestvuje tu potenciál ísť ešte ďalej. Som zvedavý, s čím príde nabudúce ? ()