Bernard má další problém, Lenina se naposledy otevřeně vzepře systému a Johnův exil vyhrotí události v Novém Londýně. (Netflix)

Anderton

Finále seriálu sa nesie našťastie v inom duchu, ako naznačoval posledný dvojdiel, Čiže vôbec nejde o vyriešenie milostného trojuholníka, ale o vyriešenie celej situácie v Novom Londýne. Jedinou chybou je asi lacnejší vizuál, takto koncipované zavŕšenie sci-fi príbehu by som si nechal páčiť vo vysokorozpočtovom prevedení. Som rád, že tvorcovia idú už skutočne naplno, sú nekompromisní a z Brave New World sa dokonca stal v istom zmysle aj mindfuck. ()

ReichelTomas

Tak vida, finále bylo hodně drsné :). Kolik bylo v předchozích dílech sexu, tolik bylo v tomhle díle zabíjení. Ale celý seriál bohužel moc nedával smysl. A podstatu Indry jsem nikdy neodhalil (+ se mi nikdy nepovedlo odlišit tu postavu, která asi Indru hrála). Co tam taky dělalo těch několik lidí v tom podzemí (bylo to pod zemí?). Co teda ta Indra vlastně chtěla? Zabít všechny, aby si mohla spojit jejich mysli se svojí? Buďto jsem hroznej pitomec, nebo to opravdu smysl nedávalo :). Ale drsný díl mě příjemně překvapil. ()