Škandál v Čechách

(TV film)
  • Česko Skandál v Čechách (viac)

Londýn roku 1891. V příbytku světoznámého detektiva Sherlocka Holmese se znenadání objevuje inkognito korunní princ Vilém Friedrich, dědičný český král. Přichází v delikátní záležitosti. Žádá po Holmesovi, aby získal od bývalé operní hvězdy Ireny Adlerové choulostivé, kompromitující fotografie, které byly tajně pořízeny před rokem v jejím pařížském budoáru. Holmesův přítel doktor Watson se domnívá, že případ sexuálního vydírání není pro největšího detektiva na světě, ale Holmes tuší, že za případem je víc, než se na první pohled zdá. Na vlastní kůži totiž okusil, že slečna Adlerová není pouhá operní zpěvačka, ale také žena s brilantním mozkem k jejímž lukrativním hrátkám patří i vydírání. Tím ale její ambice ani zdaleka nekončí... (oficiálny text distribútora)

Gimp

Podprůměrná detektivka, ktere chybi charismaticky zaporak (neni tady totiz temer zadny zaporak...) a charismaticky detektiv ( je tu Sherlock Holmes ale v podani toho opicaka zrovinka moc nevynikne... Tak, to bychom meli slecno Adlerova.. ()

otík

Poměrně slušně napínavá detektivka, ve které se Sherlock Holmes snaží vypátrat tajemství pěvkyně slečny Adlerové, která zřejmě donáší německým špionům důležité vojenské informace a také se díky její fotografii s korunním princem českých zemí vystavuje nebezpečí smrti. Sherlock se také díky ní dostává do sporu se svým bratrem Mycroftem Holmesem, který je zase naopak anglický špion. Rozhodně to nezní tradiční detektivka od sira Arthura Conana Doyla a do Holmesovské tradice příliš nezapadá. Celé je to hodně zmatené a nebýt docela poctivého napětí a hezkých kulis starého Londýna postavených v Kanadě, stálo by to za houby. Takhle jde o slušnou detektivku na víkendové odpoledne. ()

filmmovier

Tak to mně moc nepotěšilo... Začátek ještě docela ujde ale pak to pomalu klesá a klesá. jakkoli je povídka dobrá, a že opravdu je, tento film je spíš nudná slátanina. A určitě za to může i to, že je původní látka zcela překopána a upravena. A jako detektivka to taky zrovna moc nefunguje. Dvě hvezdičky jsou jen a pouze za atmosféru, předlohu a Frewera ( v tomto pořadí ). ()

DocBrown

Od Hallmarku jsem moc necekal, ale tohle byla opravdu tragedie. Povidku Scandal in Bohemia jsem cetl. Oni autori spravne nazvali tenhle film Royal Scandal, protoze puvodni povidku nechutne prekrucuje. Presto to u nas nazvali stejne jako onu povidku. Dalsi vec je postava Sherlocka Holmese. Vzhledove by mozna ten herec sedel, ale chovanim ani nahodou. Jeste ze tohle nemuze videt Sir Conan Doyle. ()