Obietnica dziecinstwa

všetky plagáty

Keď sa v lete 1997 obrátil americký pár na sirotinec v Szklarskej Porębe, aby si adoptoval svojich súrodencov, zdalo sa, že týchto päť detí má veľkú šancu na šťastné detstvo v Spojených štátoch. V tom čase vznikol dokument "Otec, milujem ťa“, ktorý získal množstvo ocenení na filmových festivaloch. Po niekoľkých rokoch vznikla druhá časť filmu s názvom "Dom na Mississippi", ktorý zobrazoval rastúce problémy v tejto novej rodine. Autori filmu sa k tomuto príbehu vrátili, chceli vidieť, ako dopadol osud ich súrodencov. História tejto adopcie a osudy detí privezených do USA však dopadli tragicky. Deti boli ponižované, bité a veľmi rýchlo oddelené adoptívnymi rodičmi. Stratili medzi sebou kontakt. Autori dokumentu privádzajú súrodencov na stretnutie, je to veľmi dojímavý, no zároveň dramatický zážitok pre všetkých. Film sa zaoberá problémom nezodpovednej adopcie detí. (Arsenal83)

Arsenal83

O deťoch, čo si veľa vytrpeli. Predstavte si 5 sirôt, o ktoré sa nemá, kto postarať a zrazu príde strýko Joe z USA, ja vás vychovám. Veľká sláv, točia sa o tom dokumenty, no o pár rokov príde krutá realita. Deti sú odlúčené a týrané. Silná téma, spracovaná nie veľmi silne, lebo ide viac menej o znovustretnutie súrodencov a ich výpovede. A že ich čaká konečne svetlá budúcnosť. Aspoň všetci tak v roku 2013 dúfali. ()