Sny mrtvých

• Španielsko La mansión de los Cthulhu (viac)
všetky plagáty

Parta výrostků se potřebuje někde rychle schovat a vyberou si k tomu prastaré sídlo, o kterém si myslí, že je opuštěné. Bohužel dům už obyvatele má. Stárnoucí kouzelník se svou dcerou zde totiž ukrývají temné tajemství. I přes všechna varování se výrostkům nechce dům opustit, což se ukáže jako fatální rozhodnutí, protože zlo, které se v domě skrývá, na sebe nenechá dlouho čekat. (topr harley)

Dellamorte

Hodnotenie radšej opäť vynechám , keďže H.P.Lovecraft , ako aj E.A.Poe sú súčasťou Môjho krvného obehu. Samozrejme , že sklamanie obrovskě a to z dôvodu , že tá atmosféra si odbehla na marodku. Takto si filmové spracovanie Jeho literárnej tvorby sakra nepredstavujem. Môj názor na H-tvorbu v rokoch 90tych naďalej platí a si to bol ( na pár výnimok ) globálny problém. ()

darkrobyk

Po potyčce v lunaparku zanechá za sebou skupina mladých vypatlanců, které zajímají jen drogy a jak je dobře prodat, dva mrtvé. Lunapark je obklíčen, a tak se zmocní starého kouzelníka a jeho dcery a donutí ho, aby je vyvezl den. Protože jsou však uzavřeny i silnice v okolí a Chris byl postřelen do nohy, rozhodnou se jet s kouzelníkem do jeho domu. To ovšem není rozhodně dobrý nápad, jelikož kouzelník si zahrával s nejtemnější magií. No, ve skutečnosti nějakým způsobem kontaktoval prastaré a vše se mu postupně vymklo. Je tu něco z Lovecrafta, škoda, že nedošlo na chapadla, ale na oživlé šlahouny ano, trocha ze satanských hororů a filmů o strašidelných domech a od E. A. Poa si tvůrci vypůjčili alespoň jméno - Lenore, možná i malá inspirace Zánikem domu Usherů.. Snímek samozřejmě nedosahuje špičky lovecraftovských hororů jaké točili Gordon a Yuzna, ale pořád patří mezi ty lepší. Poctivé mechanické efekty a masky, dům jak z gotického hororu, mlha, bouře, sklepení a ožívající mrtví. Já věděl, proč preferovat vanu před sprchovým koutem! Cthulhu! ()

Campbell

Filmy od Lovercrafta není zrovna něco co se vidí každý den, bud se jedná o špatné filmy a nebo méně známá díla. Jediný kdo si dokáže poradit s Lovecraftem je Gordon jak každý ví. Tak jsem se připravil i na Cthulhu mansion, a nic extra jsem od něj nedostal. Film je hodně ale opravdu hodně pomalý. Ale později se konečně něco začne dít. Příběh je prachyobyčejný je to vlastně o tom jak nějací unosci či co to bylo zajdou někam do starého sídla a tam probudí netvory. Film je opravdu průměrný, a jediný co tento film zachraňuje je super atmosféra zámku, v 90 letech si s tím poradily parádně. A i masky stojí za řeč. Horší už to je s hercema kteří byly dost unáhlený a byly mi dost nesympatičtí. To samé hudba když jde do akce tak je i poslouchatelná ale pak nějaké to disko mi celkem vadilo. CM nepřináší nic moc nového, v hororovém žánru je to průměr z žánru povídek Lovercrafta je to i nadprůměr. Film se dá doporučit snad jen milovníkům Lovecrafta nebo milovníkům starých béček. ()

Koly

Jelikož jsem velký Lovecraftův fanda, nemohl sem si tento snímek nechtat ujít, už jenom proto, že jeho název obsahuje pro mě magické slovo CTHULHU. Bohužel film trpí velmi ale velmi pomalým rozjezdem a už to vypadá, že se vůbec nerozjede, naštěstí se vše zhruba po 50-ti minutách v dobré obrátí. Nedá se říct, že bych byl nějak zvlášť zklamaný. Vůbec sem se nenudil, ale chyběla tomu atmosféra a možná si někdo mohl trochu líp vyhrát se scénářem. Na druhou stranu je tam pár poměrně zajimavých úmrtí, ale jak sem již naznačil výše, žádné zázraky se nekonají. Škoda toho pomalého rozjezdu. Klidně bych šel na 4. Takhle to stačilo s odřenýma ušima na 3. ()

Pan.Antonin

Velmi zajímavé béčko o strašidelném domě. Má to možná pomalejší rozjezd, ale zachraňuje to skvělé prostředí domu. Vypíchl bych skvělé scény s lednicí a útokem šlahounů. Film několikrát odkazuje na Lovecrafta, nicméně přímo z jeho práce nevychází. ()