Faith No More - Last Cup of Sorrow

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1997, 4:08 min

Last Cup of Sorrow je druhým singlem ze šestého alba Faith No More nazvaného Album of the Year, které v České republice mimo jiné proslulo svým přebalem s fotografií Tomáše Gariggue Masaryka. Doprovodné video s parodickým nádechem odkazuje na legendární film Alfreda Hitchcocka Vertigo. Jednalo se o jednu z prvních režisérských příležitostí pro Josepha Kahna, pozdějšího matadora především mainstreamové videoklipové tvorby. (J.Connor)

corpsy

Žeriem videoklipy, kde sa zjavujú herci, hollywoodský, európsky atď. A zvlášť keď je to v štýlovkách ako je tento. A ešte viac, ak je to vo videu mojej obľúbenej skupiny. Takže aspekty sa zišli a je z toho pekných 4 stars. ()

PKD

No dobře. Tak jsem napřed viděl v 97 toto a pak o pár měsíců později, nejlepší film všech dob. Sice na Nově a s vyblitými barvami, ale dal jsem na doporučení samotného Davida Lynche a nikdy toho nelitoval. Naopak. To nic nemění na tom, že jde o absolutně a perfektně vytvořený song, který jest podpořen klipem, jejžto tak nějak parafrázuje Hitchcockův majstrštyk. Ona ta jejich ´´poslední´´ deska Album of the Year s Masarykem na obalu (a s jeho pohřbem i uvnitř) je vůbec vrchol Faith no More, jak to tak vidím již 23 let. Míša s příjmením slavného generála z WW II, spolu s herečkou z budoucího Existenz na ploše 4min. (vraždil! bych za celý film, i když by se jednalo o ´´zneuctění´´ originálu) rozehrávají něco tak neskutečně dokonalého a místy i vtipného, že tento klip považuji už dávno za jeden z nejlepších všech dob a který se může řaditi po boku takových děl jako klipy od Petera Gabriela v jeho plastelínovoloutkovém období díky Nicku Parkovi (Wallace a Gromit, mj.), nebo neskutečné artovky od Tool. Jasně, není to asi ten nejobjektivnější komentář v historii čsfd, ale víte co? Na to vám zvysoka kašlu. Už se těším, na ty bručouny, kteří neustále kroutí hlavami, proč jsou zde k hodnocení klipy. Jsou totiž případy (a oni to chuděrky nechápou a proto si pijí ten svůj Poslední Pohár Hořkosti), kdy jest video čili videoklip čili klipóza, takový minifilm a tady to platí na 100% Asi tak. Tady máte 2 odkazy schválně pro srovnání ;-) https://www.youtube.com/watch?v=ht7kX2IL9nE originál https://www.youtube.com/watch?v=gI2INEFw7pI&t=63s Hitchcock ()