Blue Season

Krátkometrážny / Sci-Fi
Veľká Británia, 2013, 5 min

Daisy Ridley

swamp

Chápu, že na 48 Hour Film projektu se toho moc stihnout nedá... ale tenhle kraťas mě zkrátka a jednoduše neoslovil. Pointa mi přišla taková nemastná neslaná, technicky to ale vypadá docela dobře. ()

joker.george

Jako bych to točil já, kdybych to uměl, jen by se mi do snímku nepodařilo získat Daisy Ridley. Nápad mohl znít v hlavě zajímavě, ale jeho převedení zůstalo za očekáváním a závěr, který chtěl diváka překvapit a zavrtat se do paměti, na to neměl potřebnou sílu. Kamera předvede pár slušných záběrů, napětí se daří šponovat, ale nevytáhnou to víc než nad průměrem. ()

Comida

Po zhlédnutí jsem si hned musel zjistit co to 48 Hour Film Project vůbec je, nýbrž ona znalost významu soutěže a pravidel mne přesvědčila ohodnotit snímek lepšími třemi hvězdičkami. Oceňuji snahu tvůrců, protože vymyslet a hlavně následně natočit něco koukatelného (což Blue Season rozhodně je) během dvou dnů je náročné. Dějová linka působí trochu nepřehledně a ne vše je dovysvětleno, takže při dosažení pocitu že snímek nechápete, nemusíte hned klást vinu sobě za nepozornost či podobně. Ať už to má působit schválně, nebo ne, jde o to jak divák film pochopí, a ne jak co bylo myšleno, zvláště když je onen původní význam skrytý. Tím chci říct že mne Blue Season nechává o určitých věcech přemýšlet. Rozhodně si dovoluji pochválit vynalézavost tvůrců a skvělý námět. Největším plusem je ovšem úžasný herecký výkon Daisy Ridley. Menším mínusem je že v určitých sekvencích tento kraťas působí strašně amatérsky, ale to se dá pochopit časovým rozmezím které autoři dostali. 6/10. ()