Slavný detektiv Sherlock Holmes by se rád stal hudebníkem. Do cesty se mu však stále pletou kriminální případy, které musí řešit... (oficiálny text distribútora)

TV spot

slunicko2

Duchaplné hříčky Ilji Hurníka došly svého naplnění v lehce úsměvné poněkud nudné televizní inscenaci. 1) 52letý Radovan Lukavský (Sherlock Holmes) a 53letý Václav Voska (doktor Watson) vytvořili životaschopné ironické portréty obou postav a především díky nim se na film dá se zalíbením (chvílemi) koukat. Plejáda špičkových herců své doby pak zajišťuje tomuto snímku nesmrtelnost...z nostalgie. 3) Výstižný koment: Němi ()

Němi

Sherlock Holmes je unaven z věčného chytání zločinců, které mu nepřináší žádné uspokojení. Jeho kriminalistická genialita je pro něho tak samozřejmá, že již nemusí ani vyvíjet žádné úsilí. A stejně jako je znuděný Sherlock, je znuděný i film a Lukavský. Naprosto bezpříběhová a náhodná skladba je ubíjející. Holmes jen někde neustále stojí, vede rádoby hluboké hovory o smyslu hudby, která mu nyní jako jediná přináší vzrušení, a vůbec nic se neděje. Charisma měl Lukavský na rozdávání, ale jeho Holmes je neskutečně nudný a nezajímavý otrava, jenž odpovídá SH jen vzhledem. Voskův Watson je na tom o chloupek lépe. Velká škoda neskutečné napěchované herecké sestavy a kvalitní výpravy (byť si SH posouvá v čase do modernější doby). Film nemá jedinou zapamatovatelnou scénu a už během sledování jsem si uvědomil, že si nepamatuji, co se dělo před pár minutami. Jediné pozitivum bez much je tu famózní Juraj Herz, jehož šílený multinárodní dirigent Yawayoga je nezapomenutelný a geniální. Ale pravděpodobně si za pár dní nebudu pamatovat, v jakém filmu jsem ho viděl... ()

Blofeld

Musím se omluvit - asi bych neměl hodnotit, viděl jsem jen asi dvě třetiny filmu. Přesto si myslím, že jsem schopen nějaké kritické reflexe. Lukavský a Voska jsou naprosto fantastičtí v rolích Sherlocka a Watsona, a ani další obsazení nezůstávají pozadu (dokonalí Brodský, Macháček, Rosůlková, Herz aj.). Problém spočívá v tom, že se ten film děsně táhne - některé gagy a slovní hříčky jsou famózní, ale mezi nimi je často dlouhatánská pauza. Většina zábavy tak nakonec stejně spočívá ve sledování herecky dokonale sehrané ústřední dvojky. ()

Historik

Velmi milý film s malými ale přesně a s chutí zahranými rolemi celé řady vynikajících herců a s dvěma většími, a rovněž vynikajícím způsobem zahranými, rolemi pro Radovana Lukavského a Václava Vosku. Velkou předností je i jemný humor, který velmi sedí k anglickému prostředí, v němž se příběhy odehrávají. ()

patrikus

Co se týče hudby a námětu - skvěle odvedená práce. Ale scénáristé měly ty dlouhé scény poněkud zkrátit, protože mi to přišlo, jako nějaký povídkový film. Ale ono to vlastně byly tři hudební povídky a tři samostatné případy, jež spojovala touha. No bylo to pro mě takové zdlouhavé... Ale v podstatě je to velice vtipné a dialogy jsou zručně (byť dlouze) napsány. Jedna z velkých příležitostí pro pana Vosku... Ale z mnoha hledisek se docela nedivím, že je tento film téměř neznámý a nepatří k těm slavným komediím... ano, je to taková legrácka, takový žertíček... ()

• Ilja Hurník je podepsán pod filmem nejen jako hudebník, ale navíc také jako autor námětu a spoluautor scénáře. (sator)
  • Lokomotíva pochádza z Dobrovického cukrovaru. V zábere je úmyselne iba jedna strana lokomotívy, pretože čelo a dosadená vodná vaňa boli namaskované v anglickom štýle. (Raccoon.city)
  • Filmovalo se v Praze na Novém Městě, Vinohradech, Vyšehradu,Bubenči, Dejvicích, letohrádku Kinských a ve Stromovce. Filmovalo se také na zámku Hrádek u Nechanic. (M.B)