Štvrtá časť koprodukčného 6-dielneho televízneho historicko-dobrodružného seriálu. Mladého Lamperta Someinera vyslali do Ingolstadtu. Tam presviedča vojvodu Ludwiga, aby sa pripojil k berchtesgadenskému kniežaťu. Ludwiga láka vojnová korisť i územné zisky, návrh príjme a do aliancie zapojí i salzburské knieža. Lampert tak získa vojenskú prevahu. Kým sa však posily sformujú, musí knieža Pienzenhauer ustupovať. Tak padne jeho hrad Hallturm, ktorý ľsťou pomôže dobyť Mallimes, za čo si vyslúži od vojvodu Heinricha odmenu. Jula, prichádzajúca s dobyvateľmi, s hrôzou sleduje obraz skazy. Jej otec, richtár Runotter, žije už len pre pomstu. (RTVS)

topi80

Mocenská taktika, čekání na válku... Kníže rekapituluje, z jakých banálností mohou vznikat krveprolití, která ho stojí sídla, území, prestiž, klid a dost možná ohrožují jeho samotnou existenci. Na samotných scénách dobývání už jsem našel dost nedostatků, které mě bavily. Vojsko samozřejmě nefunguje jako namazaný stroj, rozhodují maličkosti, někdy lajdáctví, ale tu bránu mohli obránci pevnosti možná stihnout zavřít včas. To je samozřejmě detail, který vídáme i ve velkofilmech, ale rušivě na mě působila nevěrohodnost Julinina varování Lamberta i to, jak to proběhlo. Vše samozřejmě vynahrazuje silná scéna na konci, kdy Jula komentuje všechnu tu spoušť kolem sebe "Tak takto tedy vypadá vítězství." ()