Sincerely Louis CK

Kamera:

Paul Koestner

Účinkujú:

Slasher

Příjemná hodinka plná nesvatýho humoru, CK brousí do všech možných ostrých témat - Auschwitzu, zapovězených slov (RETARD), pedofilie, včetně vlastního likvidačního skandálu. Jízlivě a s lehkostí. Snad nasere moře nenávistných moralistů. ()

xxmartinxx

C.K. je pořád jeden z nejtalentovanějších komiků, samozřejmě, ale ještě chvíli bude divné na něj koukat a smát se jeho vtipům. Naštěstí to není tak přeplněné dog-whiste jako jeho leaklé předchozí "poskandálové" show, ale pořád mi není jasné, jak se teď sám sebe pokouší zarámovat. To brečení, jaké špatné věci se mu to staly, které z jeho strany občas probleskly, byly vážně podivné. Zdá se, že se rozhodně neplánuje distancovat od maskota "oběti #metoo", kterou se na něj někteří lidi snaží vehementně roubovat. Viz i tón těch pár komentářů tady - je vtipné, že v tuto chvíli krom mého jsou zbylé komentáře nasáklé anti-SJW rétorikou, aniž by se tu objevil jediný SJW, což je samo o sobě krásnou ilustrací toho, jak je to s tím "honem na čarodějnice" doopravdy, a že se tu parta "slušných lidí" rozhořčuje nad něčím, co existuje jen v jejich hlavách - tohle je ideologie stáda v praxi. Schválně se sem přijdu podívat ještě za pár týdnů, abych viděl, kolik lidí se tu bude navzájem poplácávat po zádech a opakovat si, jaké represi C.K. čelil (ačkoliv žádné nečelil - dal si na pár měsíců z vlastní iniciativy pauzu, a pak se vrátil před vyprodané sály - je to multimilionář na úrovni marvelácké hvězdy, nikdy nebyl jakkoliv existenčně ohrožený), a vsadím se, že tu přitom nebude jediný komentář, který by proti němu nějak explicitně vystoupil a mohl být teda dokladem nějaké SJW hysterie. A celý stand-up k téhle situaci jedině přispívá. Plave v jakémsi normalizačním limbu, kdy C.K. ví, že se od největších idiotů nemůže distancovat, když pro něj teď představují jistou diváckou základnu. Ačkoliv je jasné, alespoň v kontextu jeho předchozích názorů, že mu to nemůže vyhovovat. Doufám, že v budoucnosti se to téhle pachuti zbaví, ale v tuhle chvíli je C.K. moc opatrný na to, aby to něco bylo. Párkrát jsem se samozřejmě zasmál, C.K. je nesmírně talentovaný, ale ta divná atmosféra je ještě patrná. A bude tak dlouho, dokud si Louis neujasní, co chce, a nějakým způsobem se k tomu nepostaví. Protože jeho vystupování je teď automaticky ideologickým gestem - tak to prostě je. Pro velkou část lidí (hlasitou většinu) je jeho vystupování okázalým vítězstvím nad #metoo, což nezapomínají dávat najevo (a zároveň vyčítat lidem s jiným názorem, že politizují), a myslím, že pro opačnou část spektra je "škodlivý" ani ne tak C.K., jako spíš právě tahle jeho role maskota konzervativců. Podle mě je na něm, aby se od toho jasně distancoval - ne ve smyslu "musí to udělat, protože to chci", ale "musí to udělat, pokud chce dál zastávat hodnoty, které doposud tvrdil, že zastává". Protože hrozí, že z komika, který testoval hrany a překračoval hranice, teď bude symbol udržení statutu quo a potvrzování názorů svého publika. Zatímco dřív, když napadal politickou korektnost, dělal tak coby progresivec a mluvil k jiným progresivcům. Nyní je podle reakcí jasné, že podobně stavěné vtipy byly přerámovány jako výsměch "těm druhým" SJW, kteří nejsou přítomní a můžeme se jim všichni společně vysmát a ujistit se, jak my jsme ti chytří a slušní. Dřív nabízel sebereflexi, nyní je to výsměch, agrese, malichernost. A to je smutný pád někam na rovinu českého stand-upu. Hodnotím pořád relativně vysoko, protože technicky to je vystavěno jako vždy chytře a dobře a já se nechci vzdát naděje, že se C.K. opravdu vrátí. Tohle je zatím návrat fyzický, teď ještě čekám návrat morální. PS: Když už se vyjadřuju ke komentářům druhých, co to je za logiku vyčítat implicitně jako pokrytectví, že někdo na C.K. změnil názor po tom, co se o něm dozvěděl něco, co před tím nevěděl? To je snad normální proces uvažování. Naopak neměnit názor nehledě na jakékoliv nové informace (zvlášť o člověku, kterého osobně neznáme a ty nelichotivé věci jsou jediné, co o něm víme na nějaké rovině empiričnosti) je dost divné. Že někdo o C.K. psal hezky, a pak se dozvěděl víc, a najednou psal opatrněji, je doklad toho, že ten autor nebo to médium zdravě uvažuje, ne nějaké závady. WTF fakt. () (menej) (viac)

H34D

Při hodnocení Louise C.K. nedokážu být objektivní, jeho vyprávění totiž žeru za všech okolností. Líbí se mi, jak Louis C.K. adresoval skandál, který ho provázel v osobním životě. Samozřejmě je v tom cítit i špetka křivdy, kterou chtěl dát najevo, ale líbí se mi, že z toho neudělal tabu a zakomponoval tuto zásadní událost i do svého profesního života (vyystoupení). To, myslím, jen potvrzuje, že jeho historky mají reálný základ, nebo chcete-li inspiraci ve skutečném životě. Právě vtipné vystihnutí brutální reality je jeden z důvodů, proč jsem se do Louise C.K. "zamiloval". Jeho poslední show se line ve stejném duchu jako ty předchozí, přesto mám jemný pocit, že tentokrát šel trochu méně do hloubky. Nebo možná, že to o vlásek méně prožíval? Nevím, každopádně, já jsem byl nadšen jako vždy... 9/10 ()

berg.12

Louis CK je zpět a nemá co ztratit. Pár nápadů je převzatých z jeho loňské leaknuté show, na čemž je krásně poznat, že stand-up není nějaké vtipkování z patra, ale měsíce připravovaný a cizelovaný herecký výkon. ()

Real Tom Hardy

"HOW WAS YOUR LAST COUPLE OF YEARS? HOW WAS 2018 AND 2019 FOR YOU GUYS? ANYBODY ELSE GET IN GLOBAL AMOUNTS OF TROUBLE?" ------------ CK je po rokoch späť v plnej paľbe s novým stand-upom, ktorý padol z čista jasna, len tak, úplne z ničoho nič. Jeho predstavenia sú vždy vypredané, inak tomu nebolo ani teraz, ani minulý rok, ani rok predtým a ani ďalší rok predtým, kedy bol z neho v médiách urobený pomaly najhorší človek na planéte, a všetky snehové vločky môže z toho kľudne aj drbnúť. Louis je vybrúsený diamant a Sincerely je jeho (zatiaľ a pre mňa) najlepšie dielo, o úroveň vyššie než klasika Ricky Gervais či minuloročný Sticks & Stones. Čerešničkou na torte bolo rozhodne publikum, ktoré z celých 60 minút nezvládlo len jeden žart (celkom dobrá štatistika) na margo Bostonského maratónu, a na tom si ich CK pekne vychutnal. -------- (26.6.2020) 2x ()

Arsenal83

Humorista, ktorého tiež pohltili fašistky z MeToo a po desiatich a viac rokoch si spomenuli na sexuálne obťažovanie... Našťastie to Louis CK prežil celkom bez ujmy a môže tvoriť ďalej. Zo všetkého sa flagrantne vykrútil múdrymi slovami: "Nikdy som neukázal žene svojho vtáka bez toho, aby som sa najprv spýtal." Inak k vystúpeniu. Louis otvára témy v mnohom podobné inému komikovi - Rickymu Gervaisovi. A ten je výrazne lepší, čiže plný počet nemôžem udeliť. ()

ScarPoul

Som rád za toto. Naozaj. Po plejáde priemerných stand - upov od mojich obľúbených komikov prišiel Louis. A som rád, že som ho videl. Že sa mu aj napriek všetkému darí a držím mu palce aby sa znova dostal tam kde som ho mal rád. Na obrazovky a do našich hláv, kde hovorí čo mu slina na jazyk prinesie a kde zároveň ukazuje na všetky tie peripetie života a na to ako ich (ne)zvládnuť. Nadhodnocujem. Ale fakt som sa celý čas smial. Ďakujem. ()

Fifer

Na začátku budu reagovat na xxmarinxx a jeho "vtipné, že v tuto chvíli krom mého jsou zbylé komentáře nasáklé anti-SJW rétorikou, aniž by se tu objevil jediný SJW." Když pominu fakt, že si ani on sám neuvědomuje, že přesně kopíruje názory SJWs, tak bych jen připomněl, že přímo v tomto komentáři mám odkaz na Daily Beast, takže jestli si někdo tvoří vlastní iluzivní realitu ve své hlavě, je to on. Je pravda, že u CK tu na ČSFD zatím další SJWs komentáře nejsou, u Chappella už je ale najdete. Je to logické, kopírujeme západ. A tak tedy každý takový komik bude mít záplavu SJWs a ANTISJWs komentářů. A teď k recenzi: Oplzý zrzavý tlouštík se vrací! A zrzavá na jeho strništi výrazně ustoupila šedivé. A není se čemu divit. Louis CK je v na black listu. Za to, co udělal. Ale cožpak i CK nemá právo začít znovu? Společnost je rozpolcená. Musíte se přiklonit na jednu stranu. Buď kupujete jeho stand-upy a tím toho „úchyláka“ podporujete, anebo jste smazali všechny jeho díla. Asi tušíte, na kterou stranu jsem se přidal. Nemáme to lehké, my kteří jsme Louise neopustili. Jsme hned nálepkováni. Nicméně buďme fér, lehké to nemají ani progresivní novináři. Čím více komiků a vůbec umělců se řadí na tento pomyslný seznam nevhodných, tím větší je propast mezi běžným publikem a kritiky. Asi nejlepším důkazem byl loňský stand-up Dave Chappella. Týden po premiéře měl průměrné skóre od kritiků 0% a od diváků 99%. A není pochyb o tom, že v případě Chappella a Louise CK jsou některé kritiky opravdu falešné. Mnoho kritiků ví, že jsou tito pánové vtipní, ale také ví, že to nesmí přiznat. Jak si mohu být tak jistý? Protože tytéž magazíny ho ještě před pár lety vychvalovaly. A k příkladu nemusíme chodit do Ameriky. Vlajkový web české levice Alarm ještě v roce 2014 vynášel tohoto zrznouna do nebes jako vrchol progresivity (článek Louis C.K.: Život není tak důležitý). V roce 2019 už v Rádiu Wave (kterému se občas říká veřejnoprávní Alarm) na webu píší: "Z talentovaného komika se stává sebelítostivý apoštol ukřivděnosti". Přitom humor amerického komika se nijak výrazně nezměnil. Vždy byl nechutný a vždy jej nejvíc bavilo vymýšlet vtipy na zakázaná témata. V dnešní době je leckdy stejně vtipné jako samotný stand-up, si následně číst recenze progresivních médií, které popisují přesný počet starých bílých mužů v publiku atd. (Daily Beast: Stand up that no one asked for) Je tedy tlouštík stále ve formě? V prvé řadě je třeba zmínit, že pokud jste, tak jako já, neodolali a stáhli si Louisovu bootlegovou nahrávku, budete se bavit o poznání méně. Louis totiž skutečně mnoho vtipů zanechal tak, jak byly. To je ale chyba nás nedočkavců. Dalo se čekat, že komik vypustí vtip o dětech zastřelených při Sandy Hook masakru. Dobře udělal. Co tedy tvoří jádro stand-upu? Jsou to témata: jeho sexuální skandál, matka, náboženství, mazlíčci, postižení a Louisův výlet do Evropy a Osvětimi. Jako dlouholetý fanoušek musím přiznat, že stand-up nepatří k těm nejlepším. V některých případech už se komik poněkud opakuje. Mluvím zejména o zakázaném slovíčku retardovaný. To je téma, které už komik rozvíjel například ve svém slavném vystoupení Saturday Night Life. Jeden z Louisových trademarků jsou příhody, které se postupně rozvíjí, až nás často zavedou do zcela nečekaných míst. Ve stand-upu z roku 2017 bylo takových pasáží hned několik. V tomto jich je méně.  Celkově vzato ale: good job. A kupte si to, stojí to jen 200kč. () (menej) (viac)

warrenur

Louis si, ako vzdy, neberie servitky, chyti sa beznej veci, co napadne kazdemu a rozvije ju do absurdna. Pecka. "Please God, don't be". :) Nasledne ten so zomrelou mamou mi neprisiel "uveritelny" a to ani v pripade, ze sa navzajom nemuseli. :) "I have only 3 left... (virgins)"  and 69 whores"  zabil. "Have fun and use all the holes"....hehe. "How can you eat a perfectly fuckable pig?!"  to ma dostalo. "Fuck you Debbie, I don't like your store...." Ten prizvuk japonskej casnicky a zdovodnenie preco ho pouziva bol dokonaly. "However you lost your legs...ha, ha, ha". "Help the retarded ...v 70tych rokoch a pohlad spat, je presne ukazkou ako sa menia postoje, slovnik a "korektnost". Taktiez ma pobavil fakt o bohatych ludoch a psoch. Ze sa totiz automaticky predpoklada, ze ich maju "rescued from the shelter" a nie kupenych. Btw. tuto istu premisu som pocul u komicky Chelsey Handler v speciali Revolution na Netflixe. Pacilo sa mi i jeho zmienovanie toho, ze po jeho "preslapoch" musel cestovat po Europe, aby mohol vystupovat. Vzdy vsak velmi vtipne. "The shittier the baby, the bigger the effort"....opat kontroverzny, ale skutocny fakt. "Let's see what the new crop brings"..:) to ma rozsekalo 21-rocna, ked bude mat 75. a ten zaver, ked hovori o "jeho sexualnej "veci" bol tiez paradny. ()

Rockerman

Jako vždy šlape po tenkém ledě a říká nepokrytecky a nekorektně ty své pravdy. Ale i on po své sexuální aféře trochu ubírá a někdy se i omlouvá. Zábava je to však stále prvotřídní. ()

m4xp4yn3

V reakci na xxmartinxx: Myslím že i ty celou věc hodnotíš mega citlivě a bez potřebného odstupu. Ale asi to jinak nejde. LCK věděl že při vydání nové hodinky nemůže vyhrát. Dosavadní publikum bude nést nelibě to, že si ho dočasně přivlastnili doposud k němu lhostejní right-wingers, že se stane pasivním objektem současných kulturních válek. (Je už asi jedno, že by se tento segment populace zděsil, kdyby zapnul mozek a seznámil se s dosavadním dílem a postoji LCK, které by jim nutně musely jít proti srsti, protože jsou nuancované a vesměs velice liberální) Šel jedinou možnou cestou - tón nového materiálu nepřizpůsoboval situaci ve které se ocitl. (Což je mj. i důvod mého nižšího hodnocení - čekal jsem silnější katarzi). Svojí kauzu mezi ostatní témata včlenil organicky, bez hořkosti. Možná příliš opatrně. Naše reakce např. na bit, ve kterém glosuje slovo "retarded" zasluhuje pozornost. Dříve bychom mu za totéž spíše zatleskali, dnes si říkáme "aha, takže CK teď obsluhuje publikum, kterým jakožto librál pohrdám?" Tady bacha. Tyhle úvahy jsou už jen našimi projekcemi. Přitom se bavíme o bitu, který v kontextu tvorby LCK svým politickým nábojem nijak nevybočuje. Chceme teď po komicích návodnost a jednoznačnost? Come on. Takový Dave Chappelle je vůči sjw daleko tvrdší, ale od liberálů si vysloužil Mark Twain prize. A ještě k údajné proměně publika: byl jsem na vystoupení LCK v Bratislavě. Čekal jsem že na něj teď budou chodit borcí v mikinách Thor Steinar, tak taky vytahuju bombra, abych zapadnul. Jaké překvapení, když se ve foyer defiloval ten samý mix hipstrů, socek z humanitních věd, kancelářských normies, expatů a metalistů jako před čtyřmi lety v Praze. Mažu rychle do H&Mka pro civilnější úbor. Za Sincerely dávám tři hvězdy, tenhle stand-up je dobrý, ale krotčí (2. st. od "krotký") a méně vydatný než posledně. ()

APLSMLS

Nechci tu tvrdit, jak má Louis to nejlepší za sebou (viz jeho geniální leak vystoupení loni), ale viděl jsem všechny jeho speciály a poslední roky kvalita obsahu klesá, což tohle jen potvrzuje. ()