¨Waldo spolu se svým věrným psem Woofem podnikají výpravy za dobrodružstvím. K těmto cestám nepotřebují žádný dopravní prostředek, ale jen kouzelnou hůlku, která jim umožňuje pohyb napříč prostorem a časem. V každé epizodě se řeší detektivní případ, k jehož vyřešení je nutné rozluštit řadu záludných hlavolamů a hádanek. Největší problém ovšem je, že Waldo má opravdu špatný orientační smysl, a tak se neustále někam ztrácí. V takovém případě pak záleží na samotných divácích, aby ho mezi desítkami ostatních lidí našli. Hrdinům znepříjemňuje život také Waldův imitátor, mistr převleků a úhlavní nepřítel v jedné osobě proradný Odlaw, jenž si za svůj jediný životní cíl vytknul ukořistit magickou hůlku pro sebe. (BlackMount)

DJ Obelix

Nostalgie hadr! Doteď si vzpomínám, jak jsem vždy seděl přilepený na obrazovce a hledal Waldu. Pro zajímavost: "Waldo" je jméno, které se používalo v USA, v Británii, ale i jinde ve světě je známý spíše jako Wally. P.S.: Český název byl Kde je Wally? ()

Fingon

Pokud mě paměť nešálí, v telce (Vega-Magion) to šlo jako Kde je Wally, když jsem se později dostal ke knize (Kde je Valdík a Kam se schoval Valdík teď?), tak už mě to tak nebralo... ()

Chrysopras

Tak tohle byla zajímavá záležitost, skoro jsem na to zapomněl. Jen si vzpominam, ze jsem moc uspesnej nebyl. Dneska by to asi nebylo o moc lepsi :-) ()