Klíšťák

• USA The Tick
Animovaný / Rodinný / Komédia
USA, (1994–1996), 12 h 35 min (Minutáž: 19–22 min)

Tvorcovia:

Ben Edlund

Hudba:

Doug Katsaros

Townsend Coleman, Rob Paulsen, Kay Lenz, Micky Dolenz, Jess Harnell, Jim Cummings, Jennifer Hale, Dan Castellaneta, Dorian Harewood, Brad Garrett (viac)

Zloduchové, třeste se! Do boje s vámi přichází Klíšťák, dvousetkilový modrý výstřední superhrdina. Spolu se svým parťákem Arturem, bývalým účetním v molím kostýmu, brání své město před těmi nejhoršími zločinci, jaké kdy svět spatřil... Tento komediálně laděný animák si bere na mušku nejen klišé superhrdinských komiksů, ale i kaidžu-eiga filmy a další. Jako předloha posloužil komiks Bena Edlunda, mezi lety 1994 a 1997 vznikly 3 sezóny (dohromady 36 epizod) seriálu. Příprava čtvrté sezóny již však byla společností Fox stornována. (Slavland)

boo-boo

Pre mňa totálna špička, vynikajúca a trefná paródia na všetko, čo som ako malý žral. U mňa zas platí, že ma vtedy Klíšťák celkom nudil, zatiaľ čo teraz (keď vnímam kontext) ho žeriem aj s navijakom. A jednoznačne vedie paródia na Batmana ("Řekl že jde plavat.." "Už to mám - VODA! Plave se přece ve vodě!!!") a židlička a mesiac s veľkým CHA...proste všetko. ()

Janek

ale vždyt toto nemělo chybu - copak nevzpomínáte na záporáka pana židličku - který měl místo hlavy židličku !!!!!!!!! :))) prostě výbornej animáč... ()

Marek1991

Moje detstvo zažilo mnoho všakovakých podivuhodných šialených rozprávok. Toto bola jedna z nich, totálna hlúposť, avšak občas zábavná a animácia nebola úplne zlá, takže odo mňa to má 20%. ()

PKD

The Terror... ,,A teď, obsadíme Město!´´ Tuun- La... ,,Ale Město je pod ochranou Klíšťáka´´. The Terror... ,,Čeho se bojíte, máme Stalina!´´ Bezkonkurenční!!!! DC a Marvel zde dostávají těžce do držky a vy, kdož máte fakt tyto 2 vydavatelské dómy načtené, máte 100% záchvaty smíchu, Nikde jinde nemáte takové postavy jako: Gaučová Císařovna, Terror (který kdysi praštil Roosevelta), Proto-Klauna, Švýcarské průmyslové špióny, Omnipotuse (nechtějte věděti, koho má představovat;), Pán Chleba, El Semínko, Smrtící Žárovka, Nápadití Lidé, Tuun-La ne z této Země, Ďábelský Bombový Půlnoční Útočník, co klade bomby o půlnoci a tzv. klaďasy typu: Americká Pokojská/Služka, Bi-Polární Medvěd, Čtyřnohý Muž, Kobercový Muž, Die Fledermaus (fanoušci Richarda Strausse II.,dostávají infarkt:) ,etc. V češtině to neznám, takže si už nedovedu představiti, že by někdo přemluvil ty neskutečné orig. hlasy. ()

Colonist

Tohohle hrdinu nelze brát vážně. Je tu zcela jen pro pobavení. Pamatuji si, že v dětství se mi to moc líbilo. Bylo to správně ujeté, každý díl byl tak bláznivý. A ti legrační záporáci :) ()

BarryLyndon

Jedna z nej komiksových parodií, některé díly jsem ocenil až časem. Ale jako kobercový můž, který využívá tření a statickou elektřinu. Hodně hořké a svérázné, ale ne tolik povedené jako komiksová Maska. ()

MarekT

Další seriál představující zlaté časy kanálu Fox Kids. I tato parodie na například marvelovské komiksy mě v mládí bavila. Navíc samotný Klíšťák je sympatická postava. Jsem rád, že program Fox Kids byl ochoten odvysílat všechny tři řady a ponechal v dabingu u všech postav v přestávce mezi vysíláním stejný hlas - tento program je totiž znám tím, že k slušnému zacházení s některými seriály měl občas daleko. ()

Koda

Když chcete rajčátka tence oloupat, tak je oloupejte. Dámy a pány, díváte se na mě fascinováně. Asi si říkáte, co tady žvaním, ale zkuste se zaposlouchat do dabingu Klíšťáka, nepřipadá vám jeho hlas nějaký podezřelý? A víte, že jo? Náš Klíšťák sice nevaří, nebo nemoderuje teleshoppingy, ale zachraňuje svět před random nebezpečnými protivníky. Tenhle seriál je jeden z dalších Jetix seriálů, který mě provázel dětství. Zajímavé případy, se kterými se musí tento "Maui" vypořádat a pracně vybojovat se svými dalšími parťáky. Jak známe z DC komiksů, tak má u sebe taky svého asistenta motýla Artura, který ho informuje o dění, nebo zavolá parťáky, když je někde průser. Výhoda Klíšťáka je obrovská síla, jako Thanos, ale inteligence jako liščí lejno, takže nebýt dalších siprhirous, tak by byl místo Klíšťáka klíště. U tohoto seriálu není moc kritizovat. Hrdinové jsou zábavní, akční, seriál má hlavu a patu, je velice poutavý, není příliš jasné, jak děj dopadne a superhrdinové jsou taky pecka. Za mě tedy seriál na oddech a mohu tedy hodnotit průměrně. ()

SpaceOdyseus

Pred dvaceti lety se povedlo natocit ulitly animak, ktery paroduje snad vsechna superhrdinska klise, jeste pred tim, nez superhrdinska vlna zaplavila kina. Ano, je to genialne zabavne. Ano, je to chvilema infantilni. A ano, dnes je klistaka potreba vic nez kdy jindy. ()

-Marc-

Co máte proti Klíšťákovi? To na takovém IMDb má 86%. Jako mladší jsem se na to koukal a ani si neuvědomoval, že je to vlastně parodie. A velice dobrá parodie na všechny komiksi, komiksové hrdiny a superhrdiny. ()

bibbi

Klíšťák je pro mě legenda a srdcovka, jak hlavní záporňák s židlí místo hlavy, tak Americká vlastenka a všichni ostatní "superhrdinové" a superpadouši stojí za to. A nemluvě o Klíšťákově pomocníkovi Arturovi (to je ale roztomilý králíček, "já nejsem králíček, já jsem mol") ()

Gismo.kv

Tohle je opravdu povedená parodie na všechny komiksy o hrdinech. Ve své době jsem na Klíšťáka čekal až do půlnoci, kdy ho dávali ještě na programu Jetix. Díly se stále dají najít na Youtube, pokud je člověk zvládá angličtinu. ()