Wiliem

Velmi zajímavý film z prostředí ženského kláštěra co by nemocnice, kde se jednoho dne shodou okolností (díky nepřízni počasí) ocitne mladá dívka Valerie (Ann Blyth), která měla být původně transportována do sousedního města (či vesnice), kde měla být popravena, neboť byla odsouzena k trestu smrti za vraždu bratra. Zde se setkává se sestrou Mary (C.Colbert), která se jí snaží poskytnout útěchu. Dějově velice zajímavé, poutavé, napínavé, a nejasné až do samotného konce. Herecky taktéž velmi dobré. 85%. ()

majo25

Neobľubujem príbehy, v ktorých sú hlavné postavy dané a po čase sa tie postavy začnú zaoberať inými postavami a ich minulosti a k svojmu osudu sa buď dostávajú iba okľukou alebo dokonca vôbec. Aj toto je ten prípad, v ktorom je osud inej postavy skrytý za pomoc a obetu rehoľnej sestry. Celý príbeh mi vyznel lacno, niečo na spôsob seriálových detektívok typu Slečna Marplová, To je vražda, napísala, Don Mateo a podobne, kde v tomto prípade rehoľná sestra za jeden deň vyrieši vraždu po skončení súdneho dokazovania. A ešte ako ju vyrieši...viacmenej len s pomocou novinových útržkov. :-) Ak by to nebolo smiešne, bolo by to trápne. Pravý vrah a teda vyriešenie prípadu je možné poznať už niekde v polovici filmu. Vlastne len kvôli trilerovému záveru, ktorý by som v takomto filme nečakal, dávam hviezdu navrch. Celkovo ma to však príbeh príliš nebavil. ()