Goofyho tlupa

• USA Goof Troop
Animovaný / Rodinný
USA, 1992, 29 h 54 min (Minutáž: 23 min)

Starý dobrý Goofy se svými přáteli zažívá ta nejbláznivější dobrodružství. Hlavní postavou seriálu Goofyho tlupa (78 epizod) z produkce Walta Disneyho je milý nešika Goofy. Známe ho už z dřívějška z Disneyho grotesek a filmů jako nejlepšího kamaráda Mickey Mouse. Tady dostal příležitost ve svém seriálu a není o nic méně ztřeštěný než dřív. Přes svoje nedokonalosti je stále dobrým otcem pro Maxe, jehož se snaží usilovně, leč marně vychovávat. Udělal by pro něj cokoliv. Jezdí spolu na výlety, které většinou končí přinejmenším nějakými úrazy a zničeným majetkem. Ostatně jako vždy, když se Goofy do něčeho pustí. Dělá sice vše s nejčistším svědomím a vědomím, že koná dobro, ale ať už je to stavění boudy na stromě, malování, tapetování, kempování, grilování, oprava elektropřístrojů, instalatérské práce, tisk novin nebo služba u požárního sboru, má to téměř pokaždé shodný výsledek... I v dnešní době nás pobaví svými ztřeštěnými nápady, napnou v nebezpečných situacích a postraší za hrůzné bouřlivé noci. Proto si jejich příběhy zapamatujme jako to příjemnější, co nás v Disneyho seriálech navštívilo. (Česká televize)

Davies182

Hodnocení po předávkování pravidelnými vysílacími časy o víkendu na nejmenované komerční TV stanici. Je ale fakt, že to nikdy nebyla vyloženě nuda... ()

JesterKruger

Čím to jenom bude, že se tohle Taylorovi povedlo? Tento pořad sice nerežíroval sám, ale divím se, že člověk co dělal film " Devět životů Kocoura Fritze ", natočil takovéto mistrovské dílo. Možná to je tím, že ta dvoudílná série Kocour Fritz je prostě špatná. Taylore, lépe si vynikl v Disney pořadech. ()

Tommassi3

Další výborný disneyovský seriál, který se samozřejmě věren Goofyho předobrazu odkazuje duchu slapstickových cartoonovek.. Nejsou mi zcela jasné příčiny toho místního hejtování, jakkoli pominu výtečnou ústřední titulkovou znělku se zcela zřejmým vykrádáním Simpsonových, na niž jsem zcela nepochopitelně s léty zapomněl.. ()

Potjoc

Můj nejoblíbenější seriálová Disneyovka, to byly můj první rok sledování seriálů v TV (ve 3 letech). Kdybych neměl koupenou VHS z výprodeje z videopůjčoven, tak ani ten seriál neznám, protože se 20 let nevysílal! Dějově mě nejvíc bavily ty díly jak Pete se snaží na někoho ušít boudu, protože mám rád zápletky s naschválama. Nejméně oblíbené jsou ty díly, jak Goofy vypráví Maxovi o svých předcích, protože to je ixsté omílení známých literatur. ()

Kri-kri

Disneyovky zakoupené Novou mě nikdy moc nebraly. A tenhle seriál mi už před dvaceti lety připadal na můj vkus až moc ztřeštěný, uječený, přespříliš hektický a groteskní. Navíc je v něm zřetelná propagace všeho typicky amerického, což mě silně odpuzuje. Mimo to, co může být zábavného, natož inteligentního na seriálu, jež je postaven na idiocii hlavní postavy? I animované postavy by měly prokazovat určitou inteligenci a mně tu všichni připadali jak vypuštěni z cvokhauzu. 15% ()

• Quackerjack, zloduch z Detektiva Ducka (1991) se objevil v několika dílech seriálu. V jedné scéně je např. na Maxových hodinkách. (HappySmile)
  • Město Spoonerville je pojmenováno po J. Michaelovi Spoonerovi, který vytvořil většinu pozadí pro seriál. (HappySmile)