Animáci

• USA Animaniacs
USA / Japonsko, (1993–1998), 34 h 41 min (Minutáž: 21–22 min)

Rob Paulsen, Tress MacNeille, Jess Harnell, Frank Welker, Maurice LaMarche, Sherri Stoner, Jeff Bennett, Nate Ruegger, Chick Vennera, Jim Cummings (viac)

Sourozenci Yakko, Wakko a Dot Warnerovi způsobili před padesáti lety tolik škody a zmatku, že museli být zavřeni ve vodárenské věži Warner Bros. Podařilo se jim uniknout a spolu se svými stejně praštěnými kamarády zažívají bláznivá a legrační dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

MarekT

Jeden z mých nejoblíbenejších dětských pokladů (hlavně ústřední píseň). Zatímco Disney v devadesátých letech upadal, Warneři se jakoby nezměnili a i nové postavy měly co dát. Více než ústřední trojku sourozenců Warnerových jsem však miloval Rudlu a Koumáka, kteří se zrovna dnes večer chystají ovládnout svět. ()

redwik

Seriál vďaka ktorému si dodnes pamätám Einsteinov vzorec E = m.c^2. Nechápem prečo týchto súrodencov zavreli do veže, sú jedni z mnohých Warner Bros postavičiek, ktoré považujem za múdrych a bláznivých zároveň. Ešte ako krpec som to pozerával a občas som nerozumel niektorým vtipom a nepoznal som všetky ostatné postavy, ale časom sa to zlepšilo. ()

Zodd

Něco patří do zlatého fondu animace, jiné části se zas snaží diváka opít jedním rohlíkem. Dokonale vykalkulované v dobrém slova smyslu, ale nikoli masterpiece, natož jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. Z těch méně populárních segmentů IMHO stojí za pozornost Rita a Runt, který je tak trochu černá ovce seriálu, přesto svůj svérázný parodických humor má. Jinak Yakko, hybrid Bugse Bunnyho a Groucha Marxe, je skvělý, dvojice myší jakbysmet. Občas až šílené inuendo pobaví a nažene mráz po zádech. Animáč pro děti, který čelil skandálu v plánech merchandizingu kvůli tomu, že byl více populární u teenagerů a dospělých, wow. Nicméně mnohem méně populární minulý collab se Spielbergem Tiny Toon Adventures byl prostě vyváženější v rozložení humoru pro děti a dospělé a fungoval lépe. Jen škoda, že jsou proti němu vzhledem k námětu předsudky. P.S. Československo v roce 1993? No tak, Warneři :( ()

adamulefa

Fuck yeah ! Tak toto je môj najobľúbenejší seriál môjho detstva. Kým moji rovesníci fičali na Káčerove alebo Šmolkoch ja som s úžasom sledoval toto. Aninaniacs chodili tuším na Supermaxe a potom aj na ČT1 a hneď si ma dokázali získať svojím spracovaním, podivnými príbehmi a úžasným humorom, ktorý sa nedal porovnať s ničím iným čo bolo vtedy v televízií. Taktiež som miloval tie geniálne pesničky typu: Balada o Magalhaesovi, Prezident song, Pamama Canal, Nations of the world a mnohé, mnohé iné. Postavy - úplny úžas, Yakka, Wakka a Dot som mal rád rovnako a tak isto aj mafiánske holuby, Slappy a Skippyho Squirrel, Hello Nurse... Dnes už sledujem tento seriál iba v originálnom znení, čo ešte vylepšilo celkový dojem. Vtedy pred 10 rokmi som veľkému množstvu vtipov a narážiek (typu Wheel of Morality, Fox censors, Who´s on stage? atď.) nerozumel či už to bolo tým že sa daná vec nedala preložiť do češtiny alebo som bol jednoducho primalý. Takže zato, že ma toto "dielo" pobavio 2x za život v úplne inej rovine dávam 5* a Animaniacs získavajú čestné miesto v mojej TOP 10 seriálov. ()

MerryellaB

Přiznám se, že ještě před rokem jsem o tomhle seriálu neměla ani tušení. Teď umím Nations of the World zpaměti a s mladšími sourozenci se zdravíme slovy "Hello Nurse". Narazila jsem na ně při brouzdání filmografií Roba Paulsena (o kterém se nejspíš budu zmiňovat u každého filmu a seriálu, ve kterém účinkoval nebo účinkuje) a rozhodně toho nelituji. Je to naprosto úžasná ztřeštěnost (stejně jako pozdější spinoff Pinky and the Brain) se skvělým obsazením (a to mluvím o původním zněním, s českým dabingem jsem v podstatě neměla tu čest) a neuvěřitelnými nápady. Prostě... kdyby Animáky začala ČT znova vysílat, nikdo by mě od obrazovky neodtrhnul... ()

• Slavná píseň „Yakko's World“ byla nahrána bez jediného střihu. (Vitox)