Animáci

• USA Animaniacs
USA / Japonsko, (1993–1998), 34 h 41 min (Minutáž: 21–22 min)

Rob Paulsen, Tress MacNeille, Jess Harnell, Frank Welker, Maurice LaMarche, Sherri Stoner, Jeff Bennett, Nate Ruegger, Chick Vennera, Jim Cummings (viac)

Sourozenci Yakko, Wakko a Dot Warnerovi způsobili před padesáti lety tolik škody a zmatku, že museli být zavřeni ve vodárenské věži Warner Bros. Podařilo se jim uniknout a spolu se svými stejně praštěnými kamarády zažívají bláznivá a legrační dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

Carol Pifková

Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého. Amen. No a teraz keď som sa pomodlila, tak zasrané televízne stanice ako trápna JOJ s jej ostrovtipom a zaostalá Markíza so smrtiacimi filmami by mohli dať niečo poriadne ako je toto a nie tie sračky typu Bučkovci. ()

adamulefa

Fuck yeah ! Tak toto je môj najobľúbenejší seriál môjho detstva. Kým moji rovesníci fičali na Káčerove alebo Šmolkoch ja som s úžasom sledoval toto. Aninaniacs chodili tuším na Supermaxe a potom aj na ČT1 a hneď si ma dokázali získať svojím spracovaním, podivnými príbehmi a úžasným humorom, ktorý sa nedal porovnať s ničím iným čo bolo vtedy v televízií. Taktiež som miloval tie geniálne pesničky typu: Balada o Magalhaesovi, Prezident song, Pamama Canal, Nations of the world a mnohé, mnohé iné. Postavy - úplny úžas, Yakka, Wakka a Dot som mal rád rovnako a tak isto aj mafiánske holuby, Slappy a Skippyho Squirrel, Hello Nurse... Dnes už sledujem tento seriál iba v originálnom znení, čo ešte vylepšilo celkový dojem. Vtedy pred 10 rokmi som veľkému množstvu vtipov a narážiek (typu Wheel of Morality, Fox censors, Who´s on stage? atď.) nerozumel či už to bolo tým že sa daná vec nedala preložiť do češtiny alebo som bol jednoducho primalý. Takže zato, že ma toto "dielo" pobavio 2x za život v úplne inej rovine dávam 5* a Animaniacs získavajú čestné miesto v mojej TOP 10 seriálov. ()

bloom

Kde jsou ty doby, kdy jsem každé víkendové ráno koukal na Supermaxu nejdříve na Animáky a poté na Dobrodružství Rudly a Koumáka, kteří dostali svůj vlastní seriál. Vtipná byla už znělka studia Warner Brothers před samotnými Animáky, ve které se objevili všechny postavičky Looney Tunes (mimochodem, ti měli v Animácích vydařená camea). Pak přišla ta chytlavá pínička a po ní v prvním filmu trojice sourozenců Warnerových, kteří předvedli, jak dovést někoho k šílenství. Pak následovali další dva filmy s jinými hrdiny (Veverka Kecka, předškolačka Minka, holubi Péřáci, kočka Rita či myši Ruda s Kápem - Rudla s Koumákem). ()

MerryellaB

Přiznám se, že ještě před rokem jsem o tomhle seriálu neměla ani tušení. Teď umím Nations of the World zpaměti a s mladšími sourozenci se zdravíme slovy "Hello Nurse". Narazila jsem na ně při brouzdání filmografií Roba Paulsena (o kterém se nejspíš budu zmiňovat u každého filmu a seriálu, ve kterém účinkoval nebo účinkuje) a rozhodně toho nelituji. Je to naprosto úžasná ztřeštěnost (stejně jako pozdější spinoff Pinky and the Brain) se skvělým obsazením (a to mluvím o původním zněním, s českým dabingem jsem v podstatě neměla tu čest) a neuvěřitelnými nápady. Prostě... kdyby Animáky začala ČT znova vysílat, nikdo by mě od obrazovky neodtrhnul... ()

Koda

We're An-i-man-i-acs. Přátelé, kdo nezná tento seriál, zřejmě by tohle nevyhledával na CSFD. Logika jak facka. Bláznivá komedie, která je tu v Česku bohužel podceněná a zřejmě skoro i zaniklá. Je to obrovská škoda, protože tahle prdlá skupinka praštěných magorů, kteří dělají neplechu baví celé generace hlavně ve Spojených státech a přesně tam má obrovskou popularitu. Bodejť by ne! 2 známí herci Rob Paulsen a Jess Harnell jsou takovou ikonou hlavních hrdinů a znělka tohoto seriálu je nezapomenutelná a šíleně chytlavá. 3 jakýsi pejskové nejsou jedině hlavními postavami a většinou spíše jen moderují, zpívají, nebo dostanu přes kokos od Dot. Čili, spíše dávají přednost ostatním postavám, jakožto myšákům Koumákovi a Rudlovi, nebo Slappymu a Skippimu. Tento seriál je výjimečný v tom, že dokážete vydržet celou dobu s úsměvem a smíchem. Příběhy dílů se sice častou dostanou do extrémů, když naši hrdinové překazí plány, nebo naštvou zaměstnance, ale zase dokážou spravit tuhle šlamastiku podle jejich představ. Nesmím ani zapomenout na originální píseň, která byla dokonce nalezena i v češtině. Přesně tak, mluvím tedy o jedinečné skladbě zpívané Rob Paulsenem, který v těchto letech si pamatuje všechny státy a dokáže je za sebou zazpívat. Tou písní je Nations of the World, určitě si jí pusťte! Za mě rozhodně plný počet! :) ()

• Slavná píseň „Yakko's World“ byla nahrána bez jediného střihu. (Vitox)