Marc a Steven sa prechádzajú svojimi spomienkami, aby vyriešili svoje problémy alebo úplne zmizli. (Disney+)

kenkaku

Takže díky psycho dílu se dozvídáme, že schizo verze “A” je vlastně ta vymyšlená a “B” je originál. No upřímně, s ohledem na dosavadní scénář se to dalo čekat. Takže čauky-mňauky infantilní idiocii. Epizoda má tedy prakticky jen jediný význam. Vysvětlit ten dosavadní bordel. Bohužel, ale ať už jedna ze základních otázek epizody (je to vše jen jeden velký bullshit nebo ne?) bude mít odpověď jakoukoliv, nedopadne to pro seriál dobře. Ano = zapadlo to komplet, ale v MCU to nemá co dělat (protože to nikam nezapadá), Ne = co se to sakra dělo v té hrobce minule za idiocii? ()

Sany33

Príbeh: Mark a Steven sa nachádzajú v Egyptskom očistci aby Hrošia bohyňa rozhodla či sú vyrovnaný alebo nie. Musia pred sebou odhaliť najtajnejšie tajomstvá toho druhého a tak spasiť svoju dušu. Prevedenie: Konečne sa začína hra na city a v tom je Marvel jednoducho geniálny. Mark musí dať všetky karty na stôl a konečne sa nám odhaľuje celé pravda o MoonKnightovi v celej svojej kráse. Aj napriek počiatočnej nedôvere som si túto časť celkom užil. 90% ()

Praxis

Tohle fakt neni lehká pestrobarevná limonáda jak ze šablony "Udělej MCU film snadno a rychle". Tohle je spíš hluboká psychologická sonda do života rozpolceného hlavního hrdiny. Plus vizuálně atraktivní vhled do egyptského podsvětí. No já jsem zvědavej, jak tohle zvládnou během posledního dílu ukočírovat. Otázek tahle epizoda přinesla snad ještě víc, než na ně odpověděla. ()

DJ_bart

"Co navrhuješ?" "Když bude nejhůř, zabijem hrošici a ukradnem loď." ________ Aneb cesta do hlubin schizofrenní duše. Předposlední epizoda je jak z hlediska mytologie tak z hlediska budování příběhu jakousi exkurzí do egyptské říše mrtvých, která je v podstatě introspektivním vhledem do Marcovy rozpolcené osobnosti, kde se realita prolíná mezi fabulací, vzpomínkami a jinými formami fikce. Divák si tak pomalu ale jistě začíná uvědomovat, že tahle roztříštěná skládačka začíná dávat větší smysl, než by se zdálo. Až je vám skoro líto, že příští týden je konečná. ()

Elio

Možné SPOILERY. Pořád si nejsem jistá, jestli vše, co Marc/Steven prožívá, není náhodou jen iluze vytvořená Arthurem. Ať tak či tak, jde o cestu, kterou náš hrdina jednoduše projít musí. Dostává se nám díky tomu emočně silné epizody, která je místy dost tíživá, ale tak jaksi pod povrchem, a která nás v mnohém učí, že v některých momentech našeho života přijde čas odkrýt to, co ukrýváme do podvědomí, abychom mohli, srovnaní s chybami i ranami, kterými jsme prošli, jednoduše jít dál, trochu lehčí a snad i smířenější. Moon Knight se skutečně vydal směrem, který jsem od něj ani trochu nečekala. A jsem opravdu ráda, že mě takto netradičně, i když trochu vážněji, než jsme u MCU zvyklí, překvapuje dál. ()

• V této epizodě se nám představil bratra Marca (Oscar Isaac), Randall Spector (Claudio Fabian Contreras). Ten je jeho bratrem i v komiksech, kde se z něj stal Shadow Knight, nepřítel Moon Knighta. (Kubaaa97)
  • Název epizody odkazuje jednak na ústav pro choromyslné, ale také na úkryt či ochranu před nebezpečím. (Kubaaa97)
  • Pokud naskenujeme QR kód vedle dveří, u kterých stojí Steven (Oscar Isaac), dostaneme se na digitální kopii sešitu „Moon Knight #1“ z listopadu 1980. (Kubaaa97)