Marc a Steven putujú s Laylou do púšte Siwa, aby našli Ammitinu hrobku, ale musia čeliť hrozbám obklopujúcim miesto bohyninho odpočinku. (Disney+)

warrenur

Vykradacka Indi-ho Jonesa akurat bez atmosfery a domyselnych pasciciek, ale naopak, s klasickym klise medzi spojnencami v najnevhodnejsej chvili. X-krat videne, popravde tunajsiemu nadseniu moc nechapem. :) Switch v zavere to myslienkoveho - psychiatrickeho tripu mi uz neprisla ani tak zabavna ako "hrosi hlasok" tamojsej obyvatelky. ()

TheDarKnig

SPOILER Takhle má vypadat správný Tomb Raider/Uncharted ve filmové podobě. A to jsem se po minulé epizodě bál, že nakonec dostanu leda tak Lovce pokladů. Věrohodně, skvěle vypadající hrobky, prastaré hádanky vedoucí k historií (a mytologií) nabitým odhalením, nebezpečné a opravdu děsivé starověké hrozby, morální dilemata, parádní chemie a drama mezi postavami (to postupné budování se vyplatilo), charismatický padouch se zajímavou motivací a nakonec... podivuhodná bizardní cesta do hlubin žoldákovy zmučené duše jako zcela nečekaný a naprosto fantastický bonus. A mám pocit, že příští epizoda bude v nastaveném trendu kvality a originality pokračovat. Hi. ()

filmfanouch

4. epizoda seriálu Moon Knight prozatím nejvýrazněji dodává slibované ´´ Klub rváčů potkává Indiana Jonese ´´. Zakončení druhé třetiny Moon Knightova příběhu dodává skvělé dobrodružství v egyptských kulisách, především ovšem pořád hrdinu, který je rozpolcený sám v sobě a čtvrtá epizoda dokazuje, že dost možná více, než si on sám myslel. Již dříve se naznačovalo, že čtvrtá epizoda budou tou zlomovou, kdy se změní celá perspektiva vyprávění a začne se tak trochu vyprávět zcela jiný příběh. A je to prostě fascinující, definitivně se totiž ukáže, že Marvel k tomu všemu přistupuje tak trochu jinak. Režijní dvojice Justin Benson a Aaron Moorhead tuhle cestu do nitra Marca Sceptora/Stephena Granta dokázali prodat skvěle. Prim tu ve finále nehraje tolik ta zásadní egyptská mytologie, která ohrožuje budoucnost světa, ale především vztah Marca Sceptora, Stephena Granta a Layly. Nejde jen o zvláštní romantický trojúhelník, který se zde vyvíjí, ale i nová odhalení z minulosti, která opět dopomáhají k tomu si na vše dělat tak trochu jinou perspektivu. Moon Knight tak po 4 epizodách pořád funguje na principu skládačky, kdy do sebe vše bude muset pořádně zapadnout. Stavění této stavebnice je ovšem nadále fascinující. Lepší cestu k posledním dvěma epizodám si přitom představit nejde. Dá se těžko pochybovat o tom, že to celé skutečně bude tak, jak to prozatím působí, přesto je to fascinující pohled na vyprávění, který ještě více umocňuje samotnou zmatenost hlavního hrdiny. Především i proto, že hlavní hrdina aktuálně vlastně ztělesňuje dvě odlišné postavy, kdy každá z nich je jiná a každá z nich miluje stejnou ženu. A s tímto se pracuje fenomenálně.  Moon Knight přitom dokáže přeskakovat z komedie přes akční dobrodružství s hororovými prvky až k dramatu. Jde o skvělou vyváženost, která je stejně nevyzpytatelná jako titulní hrdina. U Moon Knighta je tak možné se bavit, dojmout se a nebo jen užasle sledovat, jakým směrem se to celé uhýbá. A po posledních 10 minutách je jasné, že čekání na poslední 2 epizody bude docela dlouhé..... ()

HellFire

Jsme u čtvrtého dílu a můj zájem o tuhle postavu klesá závratným tempem. První díl s prvky hororu byl úžasný, ale tohle mě fakt nebaví. Nakonec dostaneme jakýsi twist, že je to celé vymyšlené? I don't think so. Do toho tu máme pořád záporáka, který mluví monotónním hlasem bez ohledu na okolnosti. ()

William_

Asi nesdílím tu všeobecnou vystříkanost, kterou zde má drtivá většina fanoušků. Připadá mi to jako průměrná epizoda která vykrádá jak Uncharted tak Tomb Raider a jako třešnička na dortu cringe závěr. Koukám že v roce 2022 sežrali fanoušci Marvelu doslova VŠECHNO. ()

Martrix

Když je to hororové, nebo vtipné a nejlépe obojí, funguje to velmi dobře...jenže v této epizodě jde sice o vyšší koncentraci, než v té předchozí , ale pořád je to hodně naředěné hluchými místy. Což je velká škoda. ()

Lenka.Vilka

Začátek dílu je naprostá lahoda. Konečně je venku to velké tajemství, potom přijde hrobka, kde je to tak správně děsivý, aby potom zase další tajemství. A všechno to je zakončené...no, dalšího dílu se bojim. V dobrém smyslu slova... ()

LUKICKK

Tak, jsou za námi dvě třetiny příběhu a taky ten pocit takový i z toho mám, že už se blížíme do jistého finále. Tento díl byl asi zatím nejlepší ze všech, nebo aspoň nejvíce takový, jak to říct, doopravdy egyptský, bylo to pořádné prozkoumávání hrobky, takový trošku Tomb Raider/Uncharted feeling z toho byl, ale s nádechem Marvelu. Ke konci tady byla pasáž (nejspíš) v Marcově/Stevenově hlavě, která byla celkem zajímavá, ale myslím, že hlavní část z jejich mysli nás čeká v další epizodě, poté se z ní dostanou a půjde se do finále, což bude poslední díl. Musím podotknout, že Ethan Hawke jako Arthur Harrow se mi více a více zamlouvá jako fajn záporák, ideálně udělaný do seriálu. ()

drackula

Tejto epizóde sa opäť podarilo vzbudiť záujem. "Indiana Jones" pasáž bola natočená skvele a bola príjemným osviežením. Stále mi tam síce chýba zaujímavejšia interakcia medzi Marcom a Steveom, ale záver by mohol znamenať, že sa vzťahu týchto osobností budeme intenzívne venovať. 70% Disney plus ()

Sany33

Príbeh: Layla a Mark majú svoju minulosť ktorá je evidentne problém. Harrrow má všetko potrebné k tomu aby oslobodil Amit. Conchu porušil nariadenia bohov a je uväznený - Moon je teda bez obleku a musí odvrátiť jednu z najväčších hrozieb pre ľudstvo. Prevedenie: Taký "Indiana Jones" z Aliexpressu a ten koniec to bol teda mega hrot. Nekonečné naťahovačky medzi jednotlivými osobnosťami v Moonovom tele mi už tiež celkom lezú na city ale musím povedať, že je z hľadiska pozerateľnosti a popcornovej zábavy ide o jeden z najlepších dielov. 75% ()

kenkaku

Takže zase má prim schíza verze “A” (takže děj bude dle očekávání debilní a infantilní). A když už konečně děj vypadá atraktivně, scénárista dostal nápad: fláknem tam z ničeho nic nějakou tu Egyptskou zombie… je fuk, že nikdo neví, kde se vzala. Hlavně, že je to “in”. A co tahle nějaký ten “mind-fuck”? Šup tam s ním, taky “in”… když už to nedává smysl jako celek, tak proč řešit jednotlivé části. Naprosto trefená recenze je od dr.horrible. ()

LachtanShows

Sice je v první polovině fakticky prd vidět, což na mě házelo negativní vibes ze sledování Dlouhé noci v GOT, závěr epizody ale přináší jeden z těch twistů, které já mám ve filmové (potažmo seriálové) branži tak rád. ()

tomik99

No, tak tohle už byl vyloženě průser, který mě vážně, ale vážně nebral. Seriál se snaží být dobrodružný, další Indiana Jones či Nathan Drake. Ale otevírat bezmyslně hrobky, když k tomu nemáte nějaký dobrý příběh, mně zkrátka nebaví. Prvních třicet minut je fakt velké utrpení. Závěr dává naději na lepší zápletku pro další díly, tentokrát ale musím sáhnout po velice ostudném hodnocení. Možná ode mně žádný Marvel seriál či film tak málo ještě nedostal. ()