She-Hulk zastupuje Leap-Froga, ktorý sa zranil kvôli zlyhaniu svojho superobleku na mieru. (Disney+)

Martrix odpad!

Dost jsem se tvůrců zastával s tím, že She-Hulk je odlehčená blbůstka pro puberťačky, kterou není třeba brát vážně. Gao pro mě byla nájemní popcornářka, která udělala další holčičí činčarádu. Kdyby to tak i zakončila, nemám problém, plácnu 2* a zapomenu, že nějaký seriál o Zeleně existuje. Jenže Gao vzala jednoho z nejzajímavějších supráků, který byl díky velmi zdařilému seriálu vnímán jako rozervaný tvrďák s mnoha vnitřními démony a udělala z něho hláškujícího blbečka. Na chvíli to zafungovalo u Thora, jasně. Ale Daredevil? Kdo příště? Vznikne minisérie, kde Blonsky vytvoří terapeutickou skupinu, kde bude foukat bebíčka Punisherovi, Samovi, Daredevilovi, She-Hulk... ? MCU jsem vždycky vnímal jen jako dobře vypadající jednoduchou zábavu, ale pořád to mělo nějakou úroveň. Už od Black Widow, ta úroveň upadá. Seriály stojí snad s výjimkou Hawkeye za vyližzáď. Ale pořád jsem si říkal, že úplné dno příjde až s trapnými postavami z Inhumans. Tak ne...tou hrobařkou je už Gao. Ta narazila na odpadnosnou žílu a odšpuntovala MCU, kde se budou všichni pitvořit, budou řešit beďary a s kým se vyspat... . Tohle je poměrně přesný obraz úpadku, který se sem prodral díky "splácení dluhů" menšinám a genderové nevyváženosti, která byla evidentně způsobena jinýmy důvody, než se tvrdí. Talentovaných filmařek, prostě není dost na to, aby naplnily kvóty předepsané tabulkami. Aspoň zatím ne. Gao je na tom stejně, jako ostatní paskvilářky. Ale tentokrát to pokrčením ramen nepřejdu. Zvlášť, když tolik lidí nepochopilo, co se bude dít dál. Nedostanou neovladatelnou Hulku, nestane se to, co s Bennerem. Nedostaneme temný seriál, kde bude Daredevil tvrdit muziku. Začala MCU - Disney klauniáda. ()

Dakken odpad!

Takéto dehonestovanie Daredevila som presne čakal. Už to dopozerám len zo zotrvačnosti. Marvel stráca dych už dávno, ale škoda že si to odnášajú  tie najlepšie postavy s veľkým potenciálom. Už dávno to nieje to, čo to bývalo a obávam sa že už ani nebude. Zdá sa mi že pre Marvel je dôležitá kvantita a nie kvalita. Tie seriály sú strašné sračky, teda až na pár výnimiek. Už sa teším ako dodrbú Daredevil: Born Again. Prvá časť She-hulk bola stráviteľná, ale tie ostatné…. otras. Bez deja, bez nápadu a s hnusným CGI. Čoho som sa to dožil. ()

Venom

Strašne som sa bál že She Hulk skazí DareDevila, ale som rád že sa tak nestalo. DD je skoro taký istý ako v Netflix seriálu, okrem pár scén viz keď napr. ráno ide po ulici v obleku. A ešte napr. že v deň keď sa spozná s Jen tak sa s ňou vyspí, čož u DareDevila nie je zvykom. Som rád že sme konečne videli poriadny súd s jasným dôvodom kde Matt samozrejme ako vždy bol perfektný právnik. Tak isto chémia medzi DD a She Hulk bola vyborná. Len škoda že scénu v chodbe keď je DD proti pár ozbrojeným chlapom skazí príchod She Hulk. Aj humor bol dosť dobrý, len škoda stále toho zlého CGI. Konečne sa nám tu viac predstavuje záporak seriálu a konečne vidíme aj She Hulk ako neovláda svoj hnev. Ďalej pekný, moožno teaser na Red Hulka? V celku to konečne bola dobrá časť s nejakými chybami ale DD to určite zachránil a aj si to dosť kradol pre seba. ()

Bordoshut

4/10 – Do rybníčku neuvěřitelné právničky tentokrát zavítal i náš starý známý newyorský mírotvůrce Daredevil, což při srovnání obou seriálů budí podobný dojem, jako by za Jaroslavem Duškem do Hospody dorazil Dexter na skleničku. Oba Marvel seriály se totiž markantně liší jak žánrem a celkovým pojetím, tak přijetím fanouchy po celém světě. Zatímco Daredevil se bere velice vážně a přináší superhrdinský epos v neotřelém, až detektivním stylu, She-Hulk se zase snaží zabavit děcka. Není to podřadná práce, někdo se prostě musí postarat o nehlídané děti a chytře investovat jejich volný čas do vzdělání. Například tenhle díl se jim snaží podvědomě vštípit, že nemohou věci jen tak ničit, kdykoli se rozzlobí. Teda... akorát že vůbec. Co se Jen alias zelené roštěnky týče, nic nového pod sluncem. Tatiana Maslany opět hraje tak, že vlastně nehraje, její "zástupkyně" či co bez jiskry přehrává a ostatní si tam přišli něco odříkat a shrábnout prachy. Charlie Cox zde také neposouvá řemeslo na jiný level, nicméně už svou pouhou přítomností posouvá o několik úrovní výš tento seriál. Humorná, a to slovo prosím berte do velkých uvozovek, linka mu zrovna neprospěla. Bylo sice vidět, že se tvůrci zuby nehty snaží s pověstnými vtípky netlačit příliš na pilu, na druhou stranu tak pak ovšem zůstávaly jen viset ve vzduchu, takzvaně se mihotat na křečovité grimase roštěnky, a to už bych si je možná i raději vyslechl napřímo. Příběhově je to zase rychlokvaška, kterou někdo splácal na koleni cestou do práce – prvoplánové, o ničem, nenavazuje to. Ani Daredevil nezachrání scénář děravý jako cedník a zápletku ohranou jako superhrdinské hero journey. Typická konverzace ve 2 ráno: Dušek: "Pojď se se mnou napít, Morgane! Přece mě v tom nenecháš, kamaráde!" Dexter: "No dobře, Jardo, ale jen na jedno... Víc ani cuc." Moudro na závěr: "Jak She-Hulk jednou něco kvákne, moudrý kritik tam hned odpad flákne." ()

Flopik

Nebudem klamať, seriál pozerám hlavne kvôli Daredevilovi , ktorý sa konečne ukázal. Pane bože, prosím nech ho Marvel takto nedod...rbe. Obrovské nadšenie keď zaznel na kúsku jeho soundtrack od netlfixu a pri pár scénach s ním. Ale inak sa mi to vôbec nepáčilo. Dúfam, že takýto bol len kvôli duchu tohto seriálu a Born Again bude poriadne temné a drsné ako sme nato zvyknutí. ()