She-Hulk: Neuveriteľná právnička

Strelená, zelená, do týchto džínsov stvorená (E05)

(epizóda)
  • Česko Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka (viac)

She-Hulk zisťuje, že Titania vlastní meno "She-Hulk" a žaluje ju za používanie ochrannej známky. (Disney+)

Bordoshut

2/10 – Mám chuť tomu dát odpad už jenom za název té epizody. Také čistokrevně praštěná myšlenka, že superhrdince někdo ukradl přezdívku a dělá pomocí ní reklamy na nějaké kosmetické olejíčky, mě teda solidně vysírá. A ještě k tomu to má půl hodiny. No dobře, 20 minut. Zbytek jsou závěrečné titulky. Ty rovněž nemusely být tak sterilní, pakliže zabírají pomalu třetinu epizody. No dobře, to zas přeháním, ale tahle zelená roštěnka mě fakt nebere. To, jak ničí čtvrtou stěnu, sem absolutně nepatří, nedává to smysl, nelíbí se mi to a rozbíjí to lore – tohle nikdy žádný Avenger nedělal, ale jsou přece ve stejném universu. Hlavně je to celé úplně o ničem, nemá jiskru, emoci, nic. Ztvárnění She-Hulk je taky na pováženou, protože není doslova ničím novátorská či zapamatovatelná – teda kromě toho, jak je nehorázně otravná, to jsem teda ještě v MCU neviděl, klobouk dolů. Pokud jsem to ještě neřekl, tak i příběh je absolutně o ničem, nikam to nesměřuje, epizody splývají jedna s druhou jak hovno s hovnem, vzniká jen jedna velká kyprá hnědá materie, kde tuhle kouká Wongova hlava, tu vykukuje Daredevil. Nic důležitého se tam neděje, autorská vize není. Nevtipné vtipy už dosáhly pomyslné hranice, za kterou již ani není možné poznat, jestli jde ještě o vtip, anebo to ta... pardon, musel jsem si odkašlat... Jessica Gao myslí vážně. Upřímně nevím, co by bylo horší. Verdikt: "Tuhle roštěnku by ani prase nežralo." Bohužel slintající juchů-supelhldina nerdi sežerou úplně cokoliv. ()

filmfanouch

U páté epizody seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička došlo ke změně na vedoucí pozici, Kat Coiro na pozici režisérky páté, šesté a sedmé epizody vystřídala Anu Valia. Zkušená režisérka několika sitcomů, která se tak rázem mohla zdát právě pro sitcomovou She-Hulk naprosto ideální. A dost možná i díky ní zvládne pátá epizoda alespoň krapet zvednout seriálu reputaci a kvalitou se přiblížit spíše prvním dvěma epizodám. Do popředí se vrací Titania v podání Jameeli Jamil a reputaci si ani tentokrát sjednat nedokáže. Je to ovšem vlastně v pořádku, kdy je vlastně strašně očividné, že Titania ztělesnit průměrnou otravnou influencerku, které její sláva tak trochu leze na mozek. Pátá epizoda tak otevírá dveře k lehké satiře, která je nakonec i lopatou pro několik slušných vtípků. Pátá epizoda je tak díky tomu rázem o poznání vtipnější, než obě předchozí epizody dohromady. V seriálu pochopitelně prozatím dostávala poměrně velký prostor nejlepší kamera Jennifer Waltersové Nikki Ramos v podání Ginger Gonzagi, v této epizodě ovšem dostává výrazný prostor i Renée Elise Goldsberry jako kolegyně a nově i obhájkyně She-Hulk Mallory Book a od začátku působí neskutečně temperamentně, navíc se ukáže, že i když vztahy mezi ní a Jennifer prozatím nebyli kdovíjak obstojné, Book dokáže svou kolegyní v ten pravý moment popostrčit. Okamžitě tak vyvolá chuť, aby v seriálu dostávala menší prostor Nikki a víc ho dostala právě Mallory. Samotná Nikki je ostatně v této epizodě jen prostředníkem přes satirizování padělaných předmětů (v tomto případě se z Avengers stávají Avongers či Avigners) a představení poněkud výstředního módního návrháře superhrdinských obleků Lukea Jacobsona v podání Griffina Matthewse. Je taková ta klasická vedlejší linka navíc, která maximálně vede k tomu, že She-Hulk nejspíš dostane svou vlastní superhrdinskou uniformu, ovšem i jednomu solidnímu náznaku do budoucna, který snad dostojí všem očekáváním. Právě nejzajímavější moment nastává při samotném soudu, kdy se Jennifer Walters dočká jedné velmi nemilé poznámky, která nejspíš jen povede k další snaze o to vybalancovat svojí lidskou stránku i zelené alter ego. Pátá epizoda tak sice nenarazila na svůj zlatý důl, je ovšem o poznání zábavnější, koncept superhrdinského sitcomu tu rázem též funguje o poznání více a pátá epizoda minimálně zvládne vyvolat naději a dokázat, že nad zlomením hole nad celým seriálem je ještě brzo.... ()

Trevor

Avongers či Avingers, aspoň tie tričká stáli zato aby sa človek nad tým pousmial, aj keď to mal byť asi smiech cez slzy že ľudia kúpia detičkám skôr figúrku z Aliexpress za 0,99 ako tú od Pop! Za 14,99...po zhruba 15 minútach ma to prestalo baviť, nakoľko ešte aj Súdna sieň na televízii Hnoj ponúka zaujímavejšie pokusy o súdne procesy. Chudák Matlock, keby sa toto dialo počas jeho éry...Ak bol aj skrytou pointou akýsi boj či už vo vnútri spoločnosti alebo s jednotlivými potomkami autorov komiksov, tak nám je to úplne ukradnuté a áno, táto epizóda je asi dno seriálu, ale možno už o 7 dní budeme ešte viac prekvapení. ()

William_ odpad!

Seriál stále nemůže najít své dno, je to díl od dílu horší a horší, možnou světlou naději shledávám v poslední scéně, ve které se dozvíme, kdo bude mít v příštím dílu cameo. ()

BarryLyndon

Jestli je pro seriál omluvou, že je pro ženy, tak je to asi největší sexismus který jsem tu kdy četl a to tu máme RainMakera pro Kristovy rány... On je docela problém mít seriál o právničce, která evidentně nerozumí ani elementárně právu. Celá ta zápletka s autorským právem byla právnicky vyloženě k smíchu.  Co tam má být pro ženy, zabavena v baru s její kolegyní, kde jenom 2x padnul termín "směšní muži"? Aby kolo pochopil každý vůči čemu se vymezují.  A jako třešnička na dortu, nejvíc otravný homosexuální stereotyp pro návrháře, vážně tohle nikomu nevadí? ()

Martrix

Jessica Gao se zatím do vkusu většiny milovníků fáze IV netrefuje.  Její She-Hulk sice jako superhrdina vypadá, ale ve skutečnosti je to pořád "jen" Jennifer Walters. Spousta lidí stále čeká, že se tento sitcom z MCU prostředí, transformuje do klasické supoviny...že se to rozjede. Tato epizoda už musela probrat i ty největší doufálky. NOPE. Prostě je to odlehčená bonusovka a netradiční představení nové postavy. Vcelku milé, občas vtipné a sympatické ženy, navlečené v zeleném brnění. Tvůrci nás netahají za nos, nezdržují ...takhle odlehčené to bylo vymyšleno, stvořeno a servírováno. Sitcom...nic víc. Nenáročná zábava. Hodnocení diváků odráží frustraci z toho, jak jde MCU do kytek. Kdyby tento seriál běžel chvíli po Thor Ragnarok, nejspíš by měl lepší ohlasy. Hlad po kvalitní komiksárně, bere nadhled skoro každému fandovi. MCU je najednou plné žen s jejich problémy a divným humorem... . Chápu a částečně ten šok sdílím. Je teď mnohem víc vidět, jak hodně byly upozaďovány na úkor mužských hrdinů. Doba se hold změnila. ()

majo0007

Tomuto blivajzu môže nafúkať 4★ len čistý kokotíno s akné na xichte bez slnečného svetla, bez zmyslu pre reálnu reflexiu, čo za hovadinu to vlastne sleduje! Celú epizódu totiž sledujeme "bombastickú" súdnu drámu ohľadom copyrightu mena Fiony... áno, presne na toto fanúšikovia čakali, že bude prelomovým prvkom v seriáli. A ono sa to podarilo - už viac klesnúť sa snáď ani nedá. Ak má niekto dojem "hejtingu", preboha, pozrite sa na okolité movie databázy, kde je seriál taktiež v potupnom ratingu! Problém bude v tom, že toto neni ani "teeny", ani "adult". A tá medzera medzi tým sa volá PIČOVINA! Síce je v ich "móde "Women in Charge" ale takto cesta nevedie. A to by si už mali uvedomiť aj marveláckí kravaťáci, ich posledné filmy a seriály sú proste na zaplakanie. ()

oveckaoa odpad!

Titaniu pustí z vězení ona si zaregistruje značku She Hulk a prodává kosmetické výrobky She Hulk se to nelíbí  a zažaluje ji. První prohraje , když ukáže záznam kde říká, že jméno She Hulk ji daly reportéři  pak vyhraje , když předvolá chlápky ze seznamky co se s nima seznámila. Už tohle je blbost jelikož je to podjatý soud a ty svědci jsou pod vlivem She Hulk jelikož jim dala , ale Marvel to neřeší a lidi taky ne jelikož z 13 lidí na to  narážím jediný ono celkově ty soudy jsou plné sraček co by neprošly ani v paralelním vesmíru. Jinak tenhle díl nemá ani žádnou akci a ani potitulkovou scénu (díky bohu za to). Osobní hodnocení 40 procent hodnocení za díl 0 procent.   Kdyyby byly lidi  na csfd co k čemu tak to pošlou do černých čísel kam to patří. ()

Sany33

Príbeh: Zatiaľ čo Jen bojuje v súdnej sieny o svoju vlastnú značku Shehulk, jej kolegovia sa postarajú o to aby sa miestny módny návrhár superhrdnských dreskotov o ňu začal zaujímať. Prevedenie:  Toto je taká strata času. Tak ako predchádzajúci diel trocha zdvihol latku pomyselnej zábavy tak tu je zas vrazená hlboko pod zemské dno. Diel o ničom pre nikoho. Nikam sme sa neposunuli iba sme Jen pekne obliekli. A vlastne ani to ešte nevieme ako. 12% ()

kitsuchan97

*3/10* Když už i samotný soudní případ postrádá jakoukoliv logiku, tak si říkám, jestli mám i nadále s tímto "skvostem" marnit čas ... ale zvědavost je přece jen silnější. Uvidíme, jestli se podaří seriálu klesnout ještě více nebo tohle bylo ono zrůdné dno. Jediný, kdo to může zachránit, je Matt Murdock ... což je smutné, když to má primárně táhnout She-Hulk. ()

warrenur

Nezdielam tunajsie "pohorsenie". :) Prave preto, ze ak trochu sledujete i streamerov a dianie na socialnych sietach, tak prave kradnutie, ci "poskvrnenie" obchodnych znaciek, mien, je bezna nechutna vec. Takze som to celkom so zaujmom sledoval. Skoda, ze nam neukazali vysledny "umelcov" produkt. "Majster-krajcir" bol rozhodne svojim prejavom dokonaly. :) 60% ()

SidneyP odpad!

Myslím si, že kdyby vyfotili kus hovna a nechali to po 30 minut běžet na obrazovce, tak by tomu i tak místní MCU boy filmfanouch napálil 4 hvězdy (spolu s recenzí na min. 3 normostrany) s tím, že kvalita šla od předchozího dílu znatelně nahoru. Heh. No, já mám už dost. Každý další díl se seroš potápí dál a dál, a je to prostě absolutně na piču. To i ta Ms. Marvel byla sice sračka jak cyp, ale alespoň to mělo snahu mít nějaký příběh, kladné a záporné postavy atd. Tady si nejsem vůbec jistý, co ten seriál vlastně chce říct. O čem to je? Kdo je padouch? Proč jsou tam neustále dějové linky, které jsou tak zbytečnou výplní času? Já končim, prostě končim. Ty díly jsou tak na 1-2 hvězdy, ale když vidím, v jaké žumpě se toto dílko už nachází (a potápí se dál a dál), seru na to a dávám odpad. Servírujou nám sračky, dostanou sračku. Akcionáři z Disney, vyližte si prdel. ()

tomik99

Pokud se seriál snaží být nástupcem "Tenkrát 20" či jiných snobských seriálů, musí na to trošku jinak. Tímto Marvel neosloví svou stávající fanouškovskou základnu a ještě hůř - nezíská ani ty nové diváky, protože ti radši zůstanou u zmíněné a o tři stupně kvalitnější "Tenkrát 20". Je to děs, nedá se na to dívat. A očima průměrného Evropana, který není zabořený Americe v prdeli, je to snad ještě horší. Opravdu se to nedá. Pamatujete si, jak si Daredevil opatřil kostým v první řadě na Netflixu? Marvel Studios nám jasně ukazuje zdvižený prostředníček, protože současné obstarání kostýmu snad nemůže myslet vážně. ()