Svet Jen Waltersovej sa otriasa v základoch, keď pri nehode získa superschopnosti. (Disney+)

SidneyP

První díl je lehce uspěchaný, určitě jsem nečekal, že důvod, proč se sestřenka přemění v She-Hulk bude tak... připitoměle... jednoduchý. Prostě bum a bylo. CGI občas pokulhává a i já už si začínám říkat, že je čas, aby nám vrátili našeho starého Hulka. Maslany je kost, je za mě docela divný to říct nahlas, ale v zelenější formě je tak o dvě třídy víc sexy :D Jinak mi to asi nevadí na úvodní díl. Závěr avšak opravdu OPRAVDU uspěchaný alá WTF. Hodně slabé 4*, ale cítím z toho dobrý vibe. Uvidíme. ()

Klajnik

Velmi prvoplánová sračka. Velké posuny postav jsou během 5 vteřin vysvětleny způsobem: “Vyrobil jsem si tohle zařízení, abych si udržel svou lidskou podobu”. Vyřešeno, jede se dál. Je to woke, ale tím debilním způsobem. Snaha o humor bolí, ačkoliv by měla bavit. Když se protagonistka snažila být vtipná, napadlo mě, že females arent funny. Já jsem levičák, ale tyhle sračky ve mě vzbuzují konzervatismus. Jo a Mark Ruffalo své repliky odříkává jako by je prvýkrát četl ze scénáře. Herectví v tom hlase často chybělo. Uspěchané, odfláklé, otravné… ()

warrenur

Tatiana Maslani je symposka a velka kocka. Zurive vykriky v "zelenej forme" nalezite upravili a zrejme dokaze vsetko lepsie a rychlejsie ako povodny Hulk, takze je splnena i tato "vseobecna pravda". Vsetko je teda v poriadku. Naviac ten tik a zmurk v pravom ocku, ked povie: "it's true, I'm a hulk", stoji za to. Jednoducha zabava a absentovali i mnohe hluposti. Akurat ma prekvapilo ako z rychlika vsetko vysvetlili plus wtf dianie pocas sudneho konania. Haluska. ()

filmfanouch

Díky nepovedené smlouvě se studiem Universal nemůžou v Marvel Studios ještě nějakou dobu realizovat sólový film s Hulkem v hlavní roli, smlouva ovšem nezakazuje Hulkovy výskyty jinde a i proto se mohl stát Bruce Banner a jeho zelené alter ego Hulk stát jednou ze stálic Marvel Cinematic Universe, kdy to navíc vypadá, že se na rozdíl od většiny původních členů Avengers na odchod nechystá. Na další Hulkův film poté sice nesmí dojít až do června 2023, práva se ovšem nevztahují na jiného zeleného člena komiksových Avengers - Bruceovu sestřenici She-Hulk. Je právničkou, umí lámat čtvrtou zeď a je zelená. A navíc čerstvě dostala svůj 9-dílný seriál, který mnohé odrazoval zdánlivě nedopečeným CGI, podivnými trailery a některé i sliby o tom, že She-Hulk: Neuvěřitelná právnička bude mít tak trochu feministické motivy. Jak ovšem vlastně dopadla první epizoda?   Dle očekávání se první epizoda primárně soustředí na jednu zásadní věc - odvyprávění toho, jak se Jennifer Walters stala She-Hulk. Od počátku je přesně naznačené, co se dá od seriálu očekávat. Prolomování čtvrté zdi, prim bude hrát zaměstnání Jennifer Walters coby právničky a především to, že se v Marvel Studios skutečně pokusí realizovat vlastní sitcom. Showrunnerkou celého seriálu je ostatně Jessica Gao (stojící i za scénářem této epizody) podílející se svého času na seriál Rick a Morty, za režii poté Kat Coiro, která má zkušenosti například se sitcom Brooklyn 99 či Taková normální rodinka. Od počátku je poté zcela očividné, že humor v tomto seriálu bude hrát velmi zásadní úlohu. A bude záležet jen na tom, jak moc ho divák zkousne.   Stěžejní je fakt, že označit She-Hulk pouze za Hulka v sukni je tak trochu krátkozraké. Nejde jen o opačné pohlaví, ale i fakt, že má She-Hulk nad svým zeleným alter egem větší kontrolu, s tím si i více věří, že dokáže svou zelenou stránku podržet pod kontrolou a na rozdíl od svého bratrance se nechce vzdát naděje na normální život. První epizoda přitom skutečně funguje na principu učení toho, jak zvládat svou zelenou stránku, kdy se v průběhu projevuje poměrně slušné komediální nadání Tatiany Maslany v titulní roli, která si ovšem ještě bude muset obhájit fakt, že právě na ní bude celý seriál stát. U Jennifer Walters je už sice teď naznačené, že by mohlo jít o poměrně zajímavou postavu, chce to ovšem ještě strávit s ní nějaký ten čas.   Kat Coiro se poté profiluje přinejlepším jako slušná řemeslná rutinérka, kdy její uchopení není dvakrát výrazně a je i tak trochu krapet zaměnitelné, potěší ovšem naopak fakt, že CGI není v pohybu tak děsivé, jak mohli strach vyvolávat nejrůznější trailery a další propagační materiály, přesto má pořád výrazné mouchy. Dochází pochopitelně i k návratu Marka Ruffala v roli Bruce Bannera/Profesora Hulka a je pořád radost ho vidět a sledovat ho po událostech Avengers: Endgame, které ho ze známých důvodů tak trochu ovlivnili, především se ovšem ukazuje, že i z Hulka jde vytřískat slušné komediální zlato, především v podání Ruffala. Pořád je pochopitelně na pováženou, že se z obávaného zeleného monstra stala obdoba hláškujícího Shreka, kdy možná nejde o ten nejstřízlivější charakterní vývoj, minimálně jeden náznak ovšem poukazuje na fakt, že by to v budoucnu zase mohlo být s Hulkem tak trochu zajímavější.   Jde pořád jen o start, kdy je náznak právnické komedie jen načrtnut, aby byl jistojistě zcela doložen v následujících epizodách. Na první epizodě je nejzajímavější dynamika mezi bratrancem a sestřenicí se stejným nedarem, kdy je sice tento origin jak z rychlíku, přesto je dostatečně zábavný a minimálně naznačuje, že by tento seriál mohl stát za to. I proto, že po-titulková scéna naznačí, že něco jako spravedlnost možná skutečně existuje.... () (menej) (viac)

Martrix

Spíš než průšvih, jde spíš o nedorozumění. Cílovka Hulkyně jsou děvčata 10-15 let, takže není důvod se rozčilovat. Ani kvůli tomu, že J. Gao nemá smysl pro chytrý humor, ani kvůli CGI made in Thaiwan. Hulka vypadá spíš jako Fiona 2.0...Maslany by byla v hrané verzi dokonalá. Soudit po první epizodě možná není fér, ale pokud je teď pravidlem, že cokoliv o ženách, musí tvořit zase ženy, tak zatím to vypadá dost smutně. Těch zpackaných projektů, už je hodně. Ten materiál má velký potenciál a zatím je to jen nuda. Nic víc, než co bylo v traileru, tam nenajdete. ()

• V komiksech se kombinace Bruce Bannera a Hulka označuje jako Professor Hulk. MCU místo toho používá označení Smart Hulk (Chytrý Hulk). (spacemaster)
  • Tvůrci seriálu změnili původní origin postavy She-Hulk (Tatiana Maslany). V komiksech se z Jennifer stane She-Hulk díky dobrovolné krevní transfúzy od jejího bratrance Bruce Bannera / Hulka (Mark Ruffalo). V seriálu se však Bannerova krev dostane na Jennifer náhodou při nehodě. (NiWi)