Drama ženy, jejíž rodinný život se mění v peklo. Další snímek, který se připojil k tehdy populární vlně filmů noir. Režisér německého původu Douglas Sirk vycházel z románové předlohy Lea Rostena. Snímek vypráví příběh ženy (Alison Courtland - Claudette Colbert) terorizované svým mužem (Richard W. Courtland - Don Ameche) takovým způsobem, že postupně začne přicházet o rozum. (contrastic)

liquido26

Mnohem lepší thriller než jsem podle slabšího hodnocení čekal. Příběh je docela napínavý, i když po chvíli začne být nad slunce jasnější o co tu jde, nicméně to vůbec nevadí, protože atmosféra je skvělá. Mohlo by to být trochu kratší, protože ke konci už to trošičku nudilo. ()

Martin741

Podpriemerna noirova konzervacka o tom, ako sa manzelstvo jednej zenskej meni v peklo. Proste sa zle vydala, je tam toho. Nuda : 40 % ()

Topco

Nebolo to vôbec márne, práve naopak! Gotický námet so slušnou atmosférou, ktorý môže pripomenúť klasiku Gaslight či Bčko Dark Waters: žena v ohrození, osudový muž, pomáhajúci muž a ukotvenosť v jednom parádnom dome s výhľadom na most Queensboro. Hlavná hrdinka síce neustále pôsobí ako po pár pohárikoch (a to aj mimo svadobnej zábavy) a Cummings je rovnako fádny ako vo woolrichovskej adaptácii The Chase, ale Ameche je presný a na fetišistické scény s jeho femme fatale je radosť pozerať (nástup cez odhalené nohy a lodičky na podpätkoch). A potešila aj tieňohra! ()