M*A*S*H - Co bylo potom

• USA After M*A*S*H
USA, (1983–1984), 12 h 54 min (Minutáž: 25–49 min)

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Harry Morgan, Jamie Farr, William Christopher, Rosalind Chao, Brandis Kemp, Edward Winter, John Chappell, Jay O. Sanders, Gary Burghoff, Wendy Schaal (viac)

V 11. sérii M*A*S*H se producenti seriálu zeptali hlavních představitelů M*A*S*He, jestli chtějí hrát v pokračování. Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Swit a David Ogden Stiers už nechtěli. Harry Morgan, Jamie Farr a William Christopher chtěli pokračovat. Přesto že většina hl.představitelů na konci show skončila, producenti však nepřestali. Potěšili tím 3 hlavní představitele. kteří chtěli pokračovat, producenti vytvořili AfterMASH, show, která pokračovala životy Shermana Pottera, Maxe Klingera, a otce Mulcahyho, kteří pracovali v General John J. Pershing, Veteránské Nemocnici v Missouri. Rosalind Chao je zde jako Klingerova žena Soon Lee Klingerová, ale žádní další herci z M*A*S*He se už neobjevili v hlavních rolích v AfterMASH. Hlavní představitelé v seriálu zažívali veselé i smutné příhody, které řešili s nadsázkou a humorem

Když se v Americe začal seriál vysílat, tak první série byla hodnocena kolem 15 místa, ale v druhé sérii AfterMASHe jeho hodnocení klesalo a po 29. epizodách II. série se AfterMASH přestal vysílat. Seriál běžel od 26. záři 1983 do 31. května 1985 a zřídka ho opakovali a finální 30. díl nebyl nikdy odvysílán. Seriál AfterMASH se v české verzi jmenuje "M*A*S*H - co bylo potom" a začal se poprvé vysílat v České Republice dne 14. listopadu 1996 na TV NOVA a skončil 16. ledna 1997. (krib)

gogos

Největším problémem seriálu je, že se jedná o spin-off k takové legendě a že v něm paradoxně zůstalo několik hlavních aktérů původní série. Každý si to pak spojí s matnými vzpomínkami 15 let starými a seriál pak nemůže dostat kvalitní hodnocení. Přitom se v jádru nejedná o vůbec špatnou věc. Parta starých známých hledá cestu, jak začít nový poválečný život a naleznou nejvhodnější řešení. Společně pokkračovat tam, kde skončili, jak to jen trochu úřady dovolují. Pokud by se jednalo o samostatný seriál s novými herci, kteří se snaží najít poválečnou rovnováhu, nebojím se říct, hodnocení by bylo o mnoho procent lepší... After MASH je solidní drama o nových začátcích uskutečňovaných prostřednictvím starých známých. Minimálně první díly nejsou vůbec špatné, zachovalý český dabing taky rozhodně přidá na kvalitě a já můžu s klidem na srdci říct, že ačkoliv se nejedná o žádný zázrak a znám několik lepších doktorských seriálů, jako vzpomínka na MASH a jako začátek něčeho nového to funguje docela slušně... 3* ()

Němi

"Klingere, stahnete si ty rukavy, nebo vam hodim banan!" __ Temer nulove vzpominky nedovoluji prilis poznamek... Serial ve me zanechal jen par kusovych "scen", dojem prazdnoty po hlavnich postavach, kterou ty vedlejsi nedokazali zaplnit, ac je trojka Potter, Klinger, Mulcahy dobre napsana a zahrana jako dedictvi MASHe, ale i nejake vtipne momenty a dojem, ze jsem videl uz dalece horsi pociny. http://www.youtube.com/watch?v=hPy5gHQqXKI ()

flanker.27

Kdysi v dávných devadesátkách, když prvně skončil celý MASH, začal tento seriál. Viděl jsem asi deset dílů, holt setrvačnost je mrcha. Zatímco z MASHe si i bez stálého opakování pamatuju něco ze všech více než 250 dílů, z tohoto si pamatuju pouze německého vojáka předstírajícího, že je Američan, a jeho Käse. ()

peiton

Je zbytočným úsilím siliť niečo,čo už muselo byť očividne zjavné už pri prvotnej myšlienke pokračovať tam,kde sa naposledy prestalo.Prišlo mi to ako nevydarený klon skvelého originálu.Silené a chabé.Ked to nejde,tak to nejde.Ako sa vraví:v najlepšom treba prestať.Väčšina hlav.predstaviteľov to pochopila,no a tá zvyšná sa popálila.No aspoň za pokus to stálo,že chlapci?!Lenže tento pokus bol už maximálne cez hranicu únosnosti.Treba sa len zmieriť s tým,že všetko má svoj koniec a nevznikol by už takýto ehm výkrik do tmy. ()

walkingdead

Potenciál After M*A*S*H určitě měl - kdyby se ovšem podařilo dát dohromady opravdu všechny představitele originálního seriálu a nabídnout divákům pohled na to, jak zvládají návrat do reality normálního života (a Klingera, jak se svou manželkou projíždí válkou zničenou Koreu v marné snaze najít její příbuzné). Tohle působilo občas až trochu depresivně. ()

• Natáčení probíhalo ve studiu 20th Century Fox Studios, na 10201 Pico Blvd. v Los Angeles, tedy v místech, ve kterých se natáčelo i mnoho interiérů původního seriálu M*A*S*H (od r. 1972). (gogos)
  • V seriálu se ve 2 epizodách objeví také Gary Burghoff, představitel Waltera "Radara" O'Reillyho. Ten jako jedniný herec ztvárnil svou roli v původním filmu MASH (1970), seriálu M*A*S*H (od r. 1972) a navíc se s ním tvůrci pokoušeli v roce 1979 rozjet vlastní televizní seriál W*A*L*T*E*R, který podobně jako zde sleduje osudy válečných veteránů po návratu do USA. K němu však byla natočena pouze 1 pilotní epizoda a tvorba seriálu se taky nikdy nerealizovala. (gogos)
  • I přes značné kritiky byl seriál nominován na cenu Emmy, a to za nejlepší režii komediálního seriálu. (gogos)