Hlavný družba

• Česko Svatebčané (viac)

Začínajúci spisovateľ Harper Stuart oslavuje svoje prvé úspechy. Jeho prvotina, pojednávajúca o búrlivých študentských rokoch, ide na dračku. V osobnom živote mu to však ani zďaleka neklape. Jeho priateľka Robin už nie je schopná len čakať, kým sa ju Harper milostivo uráči navštíviť. Uvažuje nad sobášom. Harper radšej utečie za svojimi priateľmi z vysokej školy. Dvaja z nich sa chystajú spečatiť svoju lásku sobášom. Harper sa tu stretne aj so svojou bývalou láskou Jordan. Je ťažké uveriť, ako sa všetci jeho známi zmenili. Dospelosť medzi nich stavia hrádze, ktoré predtým nepoznali, a núti ich riešiť mnoho nových otázok. A núti ich aj spomínať na veci, ktoré mali byť radšej zabudnuté... (oficiálny text distribútora)

cariada odpad!

No viděl jsem asi 30 minut a stačilo mě to (vím že to sice není moc objektivní, ale víc se prostě nedalo) Samý keci a nic víc a svatba vzít nevzít. Vtipný to nebylo a na druhou stranu taky nic moc. ()

kaylin

Už jsem viděl celkem dost černošských konverzačních romantických komedií z poslední doby, ale je fakt, že tahle mezi nimi vyniká. Není to nijak speciální film, ale přesto má děj, má dobré herecké výkony a není to úplně ubohé. V konkurenci klasických a dobrých romantických filmů moc neuspěje, ale právě ve srovnání s jinými podobnými filmy je dobrý. Sem tam je to docela sranda, romantika funguje, závěr už je prostě romanticky špatný. ()

• Film získal ceny Black Reel za nejlepší režii a nejlepší scénář. Nia Long pak získala stejné ocenění pro nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)