Země a krev

• Francúzsko La Terre et le sang (viac)

Said desítky let úspěšně zaměstnával propuštěné vězně a mladé trestance na pile v Ardenách, ale teď ho čeká nemilá návštěva od drogového kartelu. (Netflix)

bourec

Livingvřed je vážně debil.Ale to neva.Ona je hluchoněmá kráva,a Livingvřed je blbej debil.Film je hodně slabej,ale tohle bych do komentáře nikdy nenapsal,protože mám alespoń kus mozku.Takže začátek něco navodí, pak se to posune do pily v lese,a začne hromadění pitomejch scén, a provařenejch klišé.Tohle je fakt jen na zabití času, nic víc.40%. ()

noriaki

Neserte chlápka, který ví že brzy umře. Francouzi točí drsné kriminálky a tahle je toho důkazem. Děj je strohý, s vysvětlováním si hlavu neláme a s úmrtností postav už vůbec ne. Všechno rámuje vizuál, který připomíná spíš Skandinávii než sladkou Francii. Bohužel i těch osmdesát minut se strašlivě táhne a akce, i když je špičková, zase není tolik. ()

JFL

Julien Leclercq tentokrát jede hodně na volnoběh a "Země a krev" připomíná spíš formální cvičení na téma depresivní stylizace francouzské krajiny po vzoru frankofonních hororů než jeho předchozí stylově vymakané akční thrillery. Nad rámec barevné palety a lehkých ozvuků režisérových typických third-person záběrů zde najdeme pramálo osobitosti a ambicí, které přitom doposud Leclercqa charakterizovaly a dělaly z něj naději evropského žánrového filmu. ()

rublik05

Pila, která zaměstnává trestance. Napadení drogovým kartelem. To je sám o sobě námět na akčňák jako prase. Hned zpočátku mě zarazila atmosféra, značně pochmurná a temná. S tou temností to ale tvůrci trochu přepískli, některé záběry byly tak tmavé, až nešlo občas vůbec vidět, co se na plátně vlastně odehrává. Hudba místy jak z toho nejděsivějšího hororu, což působilo dost uměle, občas trochu vtipně. Samotný děj je pojatý velmi jednoduše, tvůrci se s ničím nemažou a v podstatě se jde hned na věc. Přestřelky jsou natočené relativně dobře, i zde však najdeme kupu nesmyslů a zaujalo mě i místy dost nesmyslné chování jednotlivých postav. Samotní herci nejsou nikterak výrazní, teda kromě hluchoněmé dcerky. Všechno mi však přišlo moc laciné a nudné. Postrádal jsem větší zvraty či mnohem lepší přestřelky a souboje. Herci se rovněž moc nepředvedli. Na to, že má film jen cca 80 minut, jsem se opravdu hodně nudil a modlil jsem se, ať už je konec. 1/10. ()

Morholt

Jestliže má film pyšnící se přídomkem akční něco málo přes hodinu a čtvrt, tak čekám, že bude našlapaný až po střechu. Kor když tu máme pilu se zaměstnanými trestanci a drogový gang. Jenže tady se pětačtyřicet minut prakticky nic neděje a děj spíš sklouzává k dramatu, během nějž hlavní hrdina řeší zdravotní, existenční a vlastně i rodinné problémy. Když konečně dojde na střílení, tak to není o mnoho lepší. prostředí pily sice skýtá řadu možností, ale režie jakoby se bála je využít. Vše působí ospale a z letargie člověka vytrhne snad jen scéna s koněm. Promrhaná příležitost. 30% ()