Posedlý Marcus se snaží sám sebe přesvědčit, že je nejlepším služebníkem Sola. Proto se vydá hledat Paula. Otec s ostatními přistáli u jeskyně, aby se ukryli. Otec se dozví, že Matku oplodnil „stvořitel“ ve virutální realitě. Paul se rozhodne sabotovat modul, protože mu to Sol řekl. Naštvaný Otec se rozhodne pronásledovat cizince v kápi. (Varan)

Nostradamus6

Tak poslední díl byl tedy alespoň pro mě velkým zklamáním.....zůstalo po něm více otázek než odpovědí a to mě tentokrát dost vadí (ani sám nevím proč) a proto i přes všechny ty nezodpovězené otázky nemám bohužel pocit, že bych chtěl kdy ještě vidět i případnou druhou sérii...neboť jsem byl posledním dílem opravdu zklamán. Pro mě je konec posledního dílu až tak moc "otevřený", že by se v další případné sérii mohlo stát v podstatě ale úplně cokoliv... ()

Anderton

Prvá séria nám vyvrcholila a asi málokto by po pilote, či dvoch, troch častiach predpokladal podobný vývoj. Tvorcovia zrejme od začiatku vedeli, kam smerujú a asi aj tušili, že nejakú tú polovicu nažhavených fanúšikov aj sklamú. Či ide reálne o prequel Promethea, to sa dozvieme asi až v ďalšej sérii, ale zrejme ide len o podobný námet. Finále je vizuálne veľmi vydarené, ide o kombináciu čistého retro béčka so CGI efektami. Nakoniec mám ale vďaka The Beginning dojem, že celá prvá séria išla dejovo akosi do stratena. ()

Martrix

Dle hodnocení usuzuju, že nejsem sám, kdo nad tímto sci-fi paskvilem zlomil hůl. A není se čemu divit. I když v tom nejspíš nemá Ridley Scott prsty, protože jde o adaptaci knihy, po poslední epizodě se vůbec nepodivíte tomu často citovanému spojení s Prometheem. Přitom mě osobně linka s androidem v Prometheovi bavila víc, než ten zbytek o vetřelcích a tvůrcích. Kdežto u tohoto seriálu je právě ten způsob, jakým jsou androidi pojmuti, hlavním důvodem, proč jsem se už od první epizody nechytil. Korunu všemu dodal ten náboženský kontext. Jenže jsem byl zvědavý, takže jsem dokráčel až k poslední epizodě (doufám, že celého seriálu). Byl jsem tedy svědkem toho, že původně naprogramovaní androidi na to, aby z dětí vychovali pacifisty, najednou děti chválí za to, že jsou válečníci, sledujeme, že androidi mají čistě lidské emoce, že superschopnosti, kterými byli schopni zničit vesmírnou loď, nebo partu vojáků, nakonec nestačí na zabití jednoho metroveho hada, že se najednou přepnou do režimu, kdy se o děti nestarají...výčet nesmyslů, které jakoby vypadly z hlavy člověka, který asi nikdy nečetl Asimova, Hainleina,nebo Clarka, by byl dlouhý. Za mě je to solidně udělané, ale podle otřesné předlohy. Jestli máte rádi seriály, jako Humans, budete těmito androidy zhnuseni stejně jako já. Vychováni vlky není ani trochu chytré dílo, scénář je mizerný, takže se logicky ani postavy nemohly chovat přirozeně... . A poslední epizoda jakožto propojka k Prometheovi...vyprskl bych smíchy, ale nakonec z toho bylo jen útrpné pousmání. ()

classic

„Vychovaný vlkmi” , desiata epizóda - Začiatok konca koniec začiatku Matky a Otca... ? V temnom lese totiž jestvuje (hlboká) jama, ktorá ukrýva nejedno to (ne)milé prekvapenie, kedy i napriek tomu sa viac-menej všetci zhodnú na tom, že v neďalekej jaskyni bude snáď úplne najideálnejší priestor pre pôrod matky-androida, keď okolo tejto udalosti sa črtajú i nemalé očakávania, trebárs Hunter toto "počatie" vníma za akýsi príchod » božského dieťaťa « , v čom ho ešte podporuje stále naivná Holly, ale zase Tempest si zároveň myslí, že im musí vari strašiť vo veži ! Súčasne Paul vypustí svoju myšku, pričom tá ide čoraz hlbšie, kde naďabuje na akési atypické, jaskynné piktogramy, ktoré ho jednak totálne pohltia, aby opäť (za)počul svoje vnútorné hlasy. Otec žiada vysvetlenie ohľadom jej tehotenstva, ako vôbec k tomu prišlo... ? A otcova neznášanlivosť tým pádom len narastá, až dosahuje samotný vrchol ! A to som ešte len zhruba za polovicou, kde na zvyšok sa môžme začať maximálne tešiť, keďže je aj náramne bizarný, áno, dochádza k citovanému « pôrodu » , ktorého priebeh sa nám asi (ne)bude e-x-t-r-a pozdávať, a to ani nehovoriac, čo nasleduje potom... / Ostáva to i naďalej otvorené, a tak už aby prišla druhá sezóna, na ktorú si zrejme ešte nejaký ten čas počkám. ()

AutiXrist

Jedna ⭐ za úvodnú pieseň lebo v 10tke niet čo ➕ hodnotiť, asi snáď len to je to už konečne skončilo🙄. Z nepoškvrneného virtuálneho počatia nakoniec nevzišiel ani ježiš android ale rovno 🐍 skrížený s Falkom. Zas sa len opakujem ako pri 9️⃣časti celý seriál skončil v WAP. Aj moje očakávanie o náleze Matkinýx 👀 šlo do 🍑. To je asi všetko, škoda rečí ▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ()