ilemas

Druhá série je akčnější a vizuálně lepší než první, ale ty ateisticko-náboženské hovory mě už lezou krkem.  Z celkem dobře zpracované sci-fi se mě zdá, že se klube pěkná nesmyslná blbost. Viz přeměna ve strom, létající had a na závěr i Marcus. Casting herců se mě taky moc nelíbí, celý seriál je takový divný, moc se mi líbí a děsně se mě nelíbí. ()

Fr

„VZDEJTE SE SVÉ VÍRY V MITHRU A PŘIJMĚTE MYŠLENKU ATEISMU!…“   Úvodem bych chtěl říct „Jděte do prdele! Takhle žádná série nekončí!“ Z toho plyne, že se mi druhá řada líbila víc než první. Sice něco občas působí lacině, ale ten svět plnej Slunce je zajímavej. O rozruch se staraj parchanti, kteří ojebávaj matku i fotra – prostě život. Takže ano – ten svět (a seriál) mají něco do sebe!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju roboty. Víc než lidi. 2.) Věřím… že jsem ateista.  ///  Thx za titule „Michaela Vokřálová“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

zencitizen

Vychováni vlky, zvlášť v druhé sérii, je asi to nejpsychedeličtější, co jde v současné době na poli seriálové tvorby vidět. Seriál vytváří vlastní naprosto unikátní vizi, svět i postavy. Matka-Lamia je nejvíc fascinující ženskou "hrdinkou" poslední doby. Je ale velice těžké ale odít do slov zážitek z podívané, musí se to zažít. Někdy se jednotlivé díly neuvěřitelně vlečou a jindy se dějí věci, že se vám protáčejí panenky. Už ale ten svět, který Guzikowski stvořil, je naprosto nevídaný: kyselinové moře, podivné bytosti žijící v něm, devoluce lidí, samozřejmě pošetilí androidi a ztracení lidé. Ta mytologie využívá biblické prvky, ale nakládá s nimi opravdu jinak, tak jaksi "zdrogovaně" - vidět obřího létajícího hada působí nesmírně znepokojivě. A takových věcí je tam mnoho. Občas má seriál nefalšovanou "vetřeleckou" atmosféru, ale hlavně z té stránky kde androidi jsou vždy nevypočitatelní. A navíc tak zvláštně pojaté téma náhradního rodičovství ve všech podobách, které se celým dílem vine jak červená nit. Bude třeba se k tomu ještě vrátit. ()

BarryLyndon

Po hajpu před první řadou se na druhou řadu už odsud asi skoro nikdo nedíval.  Já jsem prostě zaháčkovaný už od fantastického intra. Ano, je to subjektivní, ale tento projekt je pro mne něco neuvěřitelného! Ragnar tu zase hraje Ragnara   Užíval jsem si každou minutu. Ať mi nikdo neříká, že tohle není nějaký Ridleyho nerealizovaný Alien. Má to být ve stejném universu. Poetika doslova božská. 9/10 ()

Trevor

Ateisticko-náboženská rozprava androidov o tom ako by ľudstvo mohlo prežiť. Android zmenil nielen Championa, ale aj väčšinu dnešných detí a keďže mu pomáha aj iOS máme tu celú generáciu miléniových androidov, ktorí však sú zároveň humanoidi. Je smutné že séria dosiahla svoj strop v 4 epizóde a aj napriek tomu že niekoľko liniek by sa mohlo uberať zaujímavým smerom miestami je to viac prekombinované ako druhá séria Westworldu. Z môjho pohľadu je úplne nevyužitý potenciál tvorov z toxického oceánu a v podstate sme sa príliš ďaleko nedostali, okrem momentu že okrem nesympatickej matky tu máme o to menej sympatickú starú mamu. Či zakopnem aj o tretiu sériu, ak sa jej vôbec dočkáme si povedať netrúfnem. ()