Witchcraft

všetky plagáty

Budiž zatracen, kdo si dovolí vyrušit mrtvé v místě jejich posledního odpočinku.
Whitlockovi a Lanierovi jsou dva staré odnepaměti soupeřící rody. Úspěšnější Lanierovi nyní žijí na pozemcích, které před třemi sty lety patřily rodu Whitlocků. V okolí má podle vývojového projektu Billa Laniera brzy vyrůst nová velká zástavba. Hrůzné tajemství pohřbené už pradávno v sedmnáctém století se dostává na povrch, když se buldozery stavbařů poprvé zakousnou do místa, kde kdysi býval starý hřbitov. (dopitak)

gumli

Dnes už polozabudnutý čiernobiely horror,čo je škoda,lebo je naozaj dobrý horror.Už úvod filmu je zvláštny,buldozér na cintoríne rámuje náhrobky jeden za druhým a odkryje starý hrob čarodejnice,ktorú pochovali za živa pred asi 300 rokmi.Ale zároveň je to aj boj dvoch rodín,Whitlockovcov a Lanierovcov.Pochovaná čarodejnica sa volala Vanessa Whitlock a terajší potomok sa volá Morgan Whitlock,ktorý je tiež čarodej.A predkovia terajších Lanierovcov boli tí,ktorý dali čarodejnicu pochovať za živa.Takže terajší mág Morgan Whitlock má šancu sa pomstiť rodine Lanierovcov na terajších potomkoch.Je to vynikajúca zabudnutá britská klasika. ()

darkrobyk

Černobílý gotický horor o nevraživosti dvou šlechtických rodů, která sahá hluboko do minulosti. Zatímco rodina Lanierových žije již tři sta let na panství patřícím kdysi Whitlockovým, ti se ani po tak dlouhé době nehodlají vzdát myšlenek na pomstu. Když začne buldozer likvidovat prastarý hřbitov, na jehož místě chystá Bill Lanier novou zástavbu, dojde k rozbití hrobky Vanessy Whitlockové. Ta byla právě před třemi sty lety obviněna z čarodějnictví a za trest zaživa pohřbena. Vrací se, aby s nepřátelským rodem zúčtovala. Samotná čarodějnice Vanessa je stroze, a přesto efektně nalíčena. Hra světel a stínů v její tváří vytváří grimasu zloby a nenávisti. Do příběhu rodin je vsazen i shakespearovský motiv Romea a Julie, zde Todda Laniera a Amy Whitlockové. Ani jim osud lásku nepřeje. Blíží se čarodějnická noc a v podzemí krypty Whitlocků se připravuje temný rituál. Vanesse v patách kráčí smrt a ona je připravena k poslednímu úderu. Nechybí ponurý hřbitov zahalený mlhou, strašidelné interiéry starého domu, podzemní chodby a pohanský obřad. Solidní kamera i hudba dotvářejí tísnivou atmosféru. Dnes ale snímek osloví spíše milovníky starých hororů a expresionistických snímků. ()

corpsy

Barbara Steele nemala čas? Pretože postava samotnej čarodejnice, je nahradená akýmsi o dosť menej sexy klonom spomenutej herečky. Ale aj napriek tejto ´´vade na kráse´´, je to atmosférický horor, ktorý síce iba cupitá kupredu, ale zato je na čo sa pozerať ( výprava, kamera ). V tomto prípade mi slaboduchý scenár nevadil. ()

Scaevola

Zdálo se mi, že mnohem spíš než opravdový horror je tento snímek společenskou reakcí na vlnu neopohanských kultů a na bulvární tahanice kolem Wiccy. Ale musím uznat, že příběh je v rámci svého žánru nosný, dobře vystavěný a herci zvládají své tradičně anglické party bez problémů. Když připočteme podmanivou atmosféru (danou sice pro dnešního diváka spíše černobílou formou, než čímkoli jiným) a opravdu strašidelný mrtvolný obličej Yvetty Rees, vyjde nám dobová kvalita. ()

liquido26

Šíleně nezáživný a nudný horor, který se sice snaží občas o nějakou atmosféru, ale vůbec se mu nedaří. Witchcraft obsahuje taky Lona Chaneyho za zenitem. Pokud máte tohoto herce rádi ze starých hororů Universalu, tak se na to asi ani nedívejte, tady se nijak nepředvedl a kdyby tam hrál kdokoliv jiný, tak bude výsledek stejný. ()