Ve fantasy světě, kde se nad zemí vznáší nespočet ostrovů, již od nepaměti zuří konflikt mezi světlem a temnotou. Nebeské ostrovy patří království světla, kde mladá královna Iris odráží útoky svých nepřátel a snaží se naplno využít potenciál moci, který zde zanechala před mnoha staletími jejich bohyně. Země je pod nadvládou temnoty a nežije se zde zrovna nejlépe. Král temného království totiž neustále podniká výpady proti svému největšímu nepříteli a na své poddané vůbec nedbá. Tak je země pod neustálými útoky divokých monster, která již zničila nejednu vesnici. Nejlepším způsobem, jak zdejší situaci stabilizovat, by byl nástup nového krále na trůn.
Alespoň to si myslí mladý chlapec, který přišel o všechny své přátele během útoku monster na jednu z vesnic a který jako jediný přežil. Tento mladík se během pohřbívání svých nejbližších seznámil s potulným rytířem, ze kterého se vyklubal jeden z následníků na královský trůn. Muž byl těžce raněn, ovšem našel v chlapci zalíbení, a tak jej před smrtí jmenoval svým nástupcem – princem temnoty. Válka neprospívá ani jednomu z obou království a navíc obě ohrožuje i strašlivé a silné monstrum, kterému říkají Bahl. Jak by se dalo zlikvidovat toto nebezpečí a jak by mohl v takto strádajícím světě zavládnout opět mír? V momentě, kdy se potká mladý princ temnoty s královnou světla Iris, zableskne nečekaná naděje... (Jeoffrey)

DaweForeman odpad!

Nevím jistě, zda 12. díl byl poslední, ale vypadalo to tak. Každopádně jedna velká katastrofa na mnoha frontách. Po shlédnutí openingu se tu odhalí spousta věcí, jakým směrem se bude příběh odehrávat, jenže je to velice zavádějící a člověk u toho jen drží z toho důvodu, že chce vědět, jakým způsobem se dostane k předvídanému konci. Konec jako takový je naprosto neočekávaný a ne zrovna v dobrém slova smyslu, protože je tu spoustu věcí, která nedává naprostý smysl (tedy pokud mi neuniká nějaká předloha, podle které je to dělaný a nechybí mi tak nějaké zásadní souvislosti). Animace je velice slabá a především mechaniky a fyzika trpí nejvíce. Postavy na tom nejsou taky nejlépe, kdy hlavní hrdina toho krom pár hrdinských ideálů moc nenamluví, velitel rytířů je absurdní a zbytek postav taky zrovna moc rozumu nepobral. Po příběhové stránce je to slabé, kdy celý příběh by se dal shrnout do několik slov a člověk by měl stejný výsledek, než když se s tím zdržuje přibližně 5 hodin sledováním. ()

Jeoffrey

Dojmy po prvních pár dílech byly vcelku jasné. Říkal jsem si, že Japonci prostě mají docela rádi "Wildu Šejkspíra" a že z tohohle zase táhne Romeo a Julie na sto honů. Koncept světla a temnoty, bílé a černé - prostě yin a yang mi také něco říká a tak i tady jsem si byl jistý z čeho se čerpalo... Postupně jsem si i doplnil vzdělání o pár informací a tak třeba vím, že tohle anime je v podstatě prequel, nebo chcete-li původní lore ke stejnojmenné hře od společnosti Colopl. Tedy mě výsledek zase až tak nepřekvapil a asi ani nijak extra neurazil. Příběh měl pár nápadů, které se mi nezdály úplně marné a dokoukat se to nakonec taky dalo, i když ten závěr je hodně uspěchaný, klišé a pitomý... Na druhou stranu ale pak člověk třeba chápe, proč ti obezřetnější hrdinové likvidují své soupeře spálením na prach, protože některým prevítům evidentně rozseknutí vejpůl, rozdrcení, nebo i probodnutí důležitých orgánů prostě nestačí... Vztahy mezi ústředními postavami mě nijak nepřesvědčily o své hloubce a jestli mezi těmi hlavními měla být nějaká zajímavá romantická linka, tak mě to přišlo hodně chabé. Některé postavy mi nevadily, ale byla tady jedna, která mi byla krajně nesympatická a nepřekvapuje mě, že se z ní nakonec evidentně vyklube psychopat (viz. poslední scéna celého seriálu). Když si to vezmu kolem a kolem, viděl jsem docela obyčejnou reklamu na hru, průměrnou fantasy s nepovedeným koncem, který je ale vlastně začátek a něco, na co si možná už za měsíc nevzpomenu. 4,3/10 ()