Někde na severu Číny je město Peiping (tedy v tomto filmu), kde vypuknou boje mezi Čínou a Japonskem. Na lodi plující do Šanghaje hraje jazz a u baru sedí elegantní Del Forbes (George Sanders). Přisedne si mladá Joyce Parker (June Lang) a viditelně se chce seznámit. V puse má cigaretu a v ruce sirku, dělá, že se pokouší si zapálit. Forbes ji suše upozorní, že nesmí držet hlavičku sirky, ale opačně a taky že filtr si nezapálí. Začnou tančit, ale tu je přeruší varování kapitána, že se všem občanům USA doporučuje, aby nepokračovali v cestě a přesedli na jinou lod, která se vrací do Frisca. Forbese si pozve do kabiny nemocný Maurice Zabello (Pedro de Cordoba) a požádá ho, aby se za něho vydával v Šanghaji při jeho obchodech se zbraněmi. Protože je Forbes švorc, nabídku za 10 000 USD přijme a získá poslední hotelový pokoj ve vyčleněné části města – International Settlement – kam se hrnou další a další uprchlíci z Peipingu.
Joyce se neustále pokouší se mu vlichotit, ale jeho více zaujme zpěvačka Lenore Dixon (Dolores del Río), která jednoho večera vtrhne k němu do pokoje a pokusí se ho zabít. To se jí nepovede a on ji pozve na večeři. Další cesta ho zavede do domorodé čtvrti za záhadným Josephem Langem (Harold Huber). Zabello na lodi zemře a po milionu, který Forbes vyzvedl a má u sebe, jde hodně lidí. Jeden pokus o vraždu překazí japonské bombardování města, ale to není poslední. Přežije transfúzi v improvizovaných podmínkách? Podaří se mu s pomocí Joyce dostat na loď zpět? A bude to už konec, nebo padouši proniknou i tam? (Peabody)

Peabody

Sanders je mužný jako vždycky, obě holky jsou hezké, zápletka je komplikovaná, ale ne blbá, archivní záběry bombardování a bojů jsou slušně zapracované, vtípků je přiměřeně (to seznámení u baru mne pobavilo) a není tu žádná komická postava.   Takže bych dal asi 3,5 / 5 , ale to nejde ()