Kami no tó

• Japonsko 神之塔 -Tower of God- (viac)

„Po čem toužíš? Po penězích a bohatství? Po poctách a hrdosti? Po autoritě a moci? Po pomstě? Nebo po něčem, co přesahuje vše ostatní? Ať toužíš po čemkoliv, zde to najdeš.“
Baam je mladý hoch, který celý svůj dosavadní život strávil ve stísněné a ponuré jeskyni. Neví nic o sobě ani o své minulosti, dokonce ani to, kdo mu dal jméno. V ponurém životě beze smyslu se mu stane jediným světlem a tužbou dívka Rachel, která ho začne navštěvovat a starat se o něho. Podivné světlo však předznamená jejich rozloučení a Rachel zmizí se slovy: „Jdu vystoupat na vrchol věže.“ Brzy na to se však před Baamem otevřou tajemná vrata a mládenec se vydává na cestu s jediným přáním – znovu ji vidět. (TheDarKnig)

SonGokussj

Po 4 episodách jsem tu nudu nesnesl a přečetl během 2 týdnů CELEJ (až doteď) WebToon (zdarma) komix. A světe div se, webtoon byl o mnoho zábavnější. Nebudu tu spoilerovat, co se stane potom, jen řeknu, že tato část patřila k nejméně zajímavým a teprve se to rozjede. Než to začne být.... Mno, počtěte si. Anime jako takové je neskutečně natahované a přitom tam tuna věcí chybí, mnoho si tam domysleli a vytvořili úplně nanovo, změnili dialogy, no klasika, je to od předlohy dost jiné a takové "prázdné". Animace na úrovni prvních dílů WebToonu (špatné, poté se to o dost zlepší). Příběhově nuda. Nejhorší je Bam/Yoru. Ve WebToonu to byl člověk s nadějí, ale působil tak nějak, no, rozumně. Tady je to jen uplakanej fracek co chce vidět hvězdy. Lezl mi na nervy jak ten malej kluk z Claymore, který byl oproti manze také naprosto ubrečenej a ukňouranej... Celkově za mě zklamání, jak se lidi těšili a hypovali, tak prostě Meh 35 % ()

muti

Pôvodný originál som čítal až do chapter 400?...tu je to trochu z rýchlika, čo býva zvyčajne na škodu. Veľa veci sa nestihne vysvetliť, lore je to fakt veľký a prepracovaný. Príbeh je unikátny a existencialny, s pekným príbehom lásky k Rachel, ktorá o lásku nestojí a chce viac. Páči sa mi štýl súbojov, je neokukany, ako aj spôsob level up, aj rankingu cez všetky Jahad princess, ignition weapons až po irregulars a Rankers, toto dokáže človeka dosť vtiahnuť. Zaujmú aj úlohy, ktoré sú ako o Sile tak aj o Priateľstve. A samozrejme - vlastný typ kúziel cez energetické kontrakty na akékoľvek použitie, proste paráda. Výborný je aj Funny odľahčujuca postava Aligátora, ktorý považuje každého za korisť a uznáva silných protivníkov a večne súboje ()

RealGaze

Nechápu zdejší nízké hodnocení - zřejmě se autoři netrefili do českého vkusu... Je pravda, že člověk, který nečetl předlohu, bude asi lehce zmatený rychlým úvodním tempem. Nicméně veškeré události na začátku jsou později vysvětlovány, takže toto nevnímám jako velký problém. Velkým plusem jsou zajímavé postavy. Každá má za sebou nějaký příběh o tom, jak se dostal do věže, každý je jedinečný - charakterově i vzhledově - na tom je vidět, jak moc si autor s ToG vyhrál. Přes tsundere čokotyčinky požírajícího krokodýla, přes záhadného Khuna, po Subaruova kolegu v teplákovce. Jediný, kdo mi trochu vadil byl MC - Bam, ale věřím, že v připadných dalších sériích půjde do sebe a stane se z něj badass přesně, jak slibuje cliffhanger z konce 13. dílu :). Vše krásně doplňuje originální (ač třeba ne tak kvalitní) kresba a skvělý soundtrack. Hodnotím silné 4* (75%). ()

Hees

Prvé diely sú "jak takš" zaujímavé, ale s každým ďalším dielom kvalita a môj záujem klesal. Charaktery sú celkom dobré a zaujímavé ako napríklad Rak, Khun, alebo Anaak Jahad (Jedna zo Jahadových sestier). Univerzum tiež celkom dobre vytvorené, ale niekedy je dosť slabo vysvetlené to prečo dané postavy chcú niečo spraviť, alebo vlastne čo je ich dôvodom prečo chcú zdolať "vežu" atď. Podľa všetkého je dej relatívne dosť zrýchlený, aby pokryl nejakú väčšiu časť svojho zdroja a tak si dovolím polemizovať či náhodou to nie je až príliš zrýchlené. Je síce dobré, že nevieme kto koho zradí a kto s kým je a za koho, ale nedokážeme určiť kto koho zradil a prečo to urobil. Kami no Tou má veľký potenciál, zopár dobrých postáv a svojho vtipného maskota, ktorým je Rak. Za mňa je tiež dosť slabo vysvetlené jednotlivé postavenie "classov" teda nejakých skupín (skauti, rybári). Najhoršie samozrejme pre mňa je to, že ma toto anime dosť bavilo, ale postupne som si s každým pribúdajúcim dielom všímal nedostatky daného príbehu, zrýchlenia a kvalita išla stále smerom nadol čo ma teda dosť mrzí. Hlavný hrdina trochu ako človek bez mozgu, existuje pre neho len Rachel a nikto iný a takéto postavy by sa zišlo vysvetliť do podrobnosti prečo také sú a nie nechať ľudí nech sledujú niekoho kto nevieme kto je, ale to môže byť vysvetlené v budúcnosti, avšak za mňa chyba, že to nebolo vysvetlené už tu, lebo možno aj pre to druhá séria ani nebude. ()

paveltommy

Musím přiznat, že jsem moc nevěděl co od tohohle počinu očekávat, a v prvních chvílích jsem se obával co z toho bude. Příběh o dívce, která chce "vyšplhat" na vrchol věže aby viděla jak září hvězdy, a o chlapci který si ze všeho nejvíc přeje zůstat s ní. Vyprávění o chamtivosti, přátelství, ale také o zradě, které je zabalené do překrásné animace včetně krvavých bitev, podložené perfektní hudbou, která se prostě neomrzí. Občas tam ta hudba pasuje skvěle, třeba v závěrečné scéně zrovna když Baam - ne, nebudu Spoilerovat. Vývoj postav je fajn i když by mohl být trošku drastičtější, a také tajemství ohledně této věže se postupně odkrývají, vždy jen kousek po kousku. Musím říct, že postupné odkrývání příběhu včetné toho jakým způsobem je Vám ta story servírovaná je prostě super. Tohle dílo určitě stojí za shlédnutí. Nejvíc mi tenhle seriál v tuhle chvíli kazí chybějící pokračování, série mi přijde vlastně neukončená jako kdyby jste dali seriálu stopku opřostřed řady, a řekli si že další díl už dělat nebudete. Tak trochu mi to zkazilo dojem z celého seriálu, protože na konci jsem měl víc otázek než na začátku. Za mě 85% a zasloužených 5*. ()

• Tower of God je prvním příběhem ve vesmíru Talse Uzer. Doposud autor žádné další příběhy v tomto vesmíru nenapsal. (TheDarKnig)
  • „Tower of God“ manhwa měla v době vydání seriálu 475 čísel, začala vycházet 30. června 2010. Autorem je Lee Jong Hui. Manhwu však píše pod autorským pseudonymem SIU, což je zkratka pro Slave. In. Utero. (TheDarKnig)
  • Tower of God je adaptace velmi populární a rozsáhlé manhwy (korejský název pro všechny komiksy, mimo Koreu se výraz manhwa zažil pro označení pouze korejských komiksů). Tato manhwa vychází ve formě webtoonu – komiksu, který je dostupný na webu. Popularita webtoonů se výrazně zvýšila s příchodem chytrých telefonů, pro které jsou uzpůsobeny – narozdíl od tradičních komiksů jsou tyto orientovány vertikálně, jednotlivé panely jsou pod sebou. (TheDarKnig)