Bloody Hell

• Austrália Bloody Hell

Rex (Ben O'Toole) je bývalý voják a před osmi lety zažil jako zákazník banky její přepadení. V příhodném okamžiku vzal spravedlnost do svých rukou a lupiče postřílel. Nešťastnou shodou okolností při tom zemřela jedna pracovnice banky. Soud ho poslal na osm let do vězení, i když ho běžní lidé mají za hrdinu, čímž jenom napomohl rozvoji jeho rozdvojené osobnosti. Po odpykání trestu je Rex známou osobností, což se mu vůbec nelíbí, a tak se rozhodne vycestovat do Finska, kde ho nikdo nezná. Tam ho ovšem hned po příjezdu čeká velmi nemilé překvapení. (C0r0ner)

Eliott

Příběh filmu je o sympatickém hrdinovi kontroverzní situace, který si čerstvě odpykal svůj trest a utíká před náhlou publicitou do Finska. Tam je však unesen a ocitne se ve spárech podivné rodinky a zde to začíná být teprve zajímavé. Tento akční hororový thriler, který je perfektně vyvážený komediálními prvky, byl pro mě obrovským překvapením. A po způsobu, jak dokonale si tvůrci poradili s koncem příběhu se tento film ocitá na mém seznamu nejlepších filmů roku 2020. 95% ()

J*A*S*M

Tak tohle byla dobrá komediálně hororová blbina. Hlavní hrdina má za sebou jen jednoduchou, ale poměrně originální backstory, což pro tenhle typ příběhu úplně stačí, a během chvíle už je ve spárech povedené rodinky psychopatických Finů. A musí vymyslet, jak se ze zajetí dostane, než s ním bude ámen. Bloody Hell je poměrně vyvážená směs humoru a drsnějších exploitačních scének, kterou jednoznačně táhne hlavní postava. Souhlasím s tím, že by Rexovi poměrně slušela filmová série. Vždycky by se třeba mohl sbalit a odjet do nějaké cizí země, kde by ho vždy čekalo nějaké nové peklo. ()

LIVINGDEAD

Strašná hovadina, chlápek mluví sám se sebou a ještě se ke všemu to jeho druhé "já" ukazuje. Stupidní film, nedalo se na to koukat 🤮🤮🤮🤮 ()

EvilPhoEniX

Pecka z Australie s Exploitation rysy! Letošní rok zatím začíná skvěle. Tady jsem hodně spokojený a Bloody Hell bych zařadil za sympatické guilty pleasure. Po dlouhé době vidím v hororu fakt pořádného Bad Ass hrdinu a když říkám bad ass, tak je to pro mne novodobý Ash z Evil Dead! Příběh začíná bankovním přepadením, kde hlavní hrdina vezme zákon do svých rukou a všechny zloděje tam hravě zlikviduje, avšak vykoná tam nemilosrdný akt násilí místo sebeobrany a jde si odsedět 6 let. Po výstupu z vězení je pro lidi celebrita a národní hrdina doslova jej lidi nazývají Johnem Wickem či Kapitánem Amerikou !! 😃 Avšak sláva není nic pro něj a rozhodne se odcestovat do Finska, kde jej nikdo nezná, ale tam spadne do špatných rukou a objeví se v daleko horší situaci- svázaný ve sklepě s uřízlou nohou v moci bláznivé rodiny. Hlavní hrdina má ve filmu své Alter Ego, které neustále hláškuje, film má několik zajímavých překvapení, které v průběhu filmu dávkuje a to jedno je velmi nečekané! a dokonce došlo i na trochu gore ( Nůž zapíchlý v uchu, hřebíky v noze či kost od nohy zapíchlá v držce se jen tak nevidí). Velmi zábavné, hláškující s odkazy na starší filmy ( Misery!!), napínavé, vizuálně slušné, dostatek nápadů i násilí a hlavní hrdina to je člověk, kterého chci vidět znova a nejlíp i s motorovkou! Velmi zábavná jízda! Příběh***, Akce***, Humor****, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

tron

S o čo väčšou nechuťou som si k Bloody Hell sadal, s o to väčším nadšením som to dopozeral a štvrtá hviezda tomu unikla len o nohu. Pasáže z banky sú síce od istého bodu skvelé, ale zároveň je ich predsa len veľa; toto mal byť v prvom rade príbeh o Američanovi medzi fínskymi kanibalmi a namiesto toho to občas pripomína skôr Spojenca s Denzelom Washingtonom (OK, preháňam, ale...). A keď sa práve dej neodohráva v banke, ale v spoločnosti fínskych kanibalov, tak to paradoxne vlastne ani vtedy o fínskych kanibaloch stále príliš nie je, je to skôr o chlapovi v suteréne. Rozhodne ma ale bavil sympatický ústredný hrdina, nápad s jeho oživeným vnútorným Ja bol geniálny a finálna satisfakcia v kuchyni je natočená patrične drsne, aj keď vzhľadom na to, čo si prežil, mohla byť ešte drastickejšia. ()

Bloody13

Strašně ukecaný. Nezlobte se na mě, ale tohle byla taková nuda, že jsem z toho měl seriál na 3 večery, jak jsem u toho pokaždý usnul. 3/4 stopáže týhle černý komedie (záměrně nepíšu hororový komedie) sleduješ týpka ve sklepě, co neustále promlouvá s vlastním alter-egem. Teprve až v závěrečný čtvrthodince se mu podaří zdrhnout, vykydlit tu vyšinutou finskou rodinku a, jen tak mimochodem, najít si holku, která bude mít taky asi o kolečko navíc. Do toho akční vsuvka s vyloupením banky, aby ti bylo jasný, že hlavní hrdina je fakt drsňák. Ale jak řikám/píšu, bohužel toho moc neukáže, když je furt svázanej v tom blbym sklepě a navíc mu chybí noha. ()

choze

Tak tohle hodně potěšilo. Zábavná hororová komedie se svižným a nápaditým scénářem i režií a sympatickým schizofrenním hrdinou, kterého nechcete naštvat - což naštěstí někdo zapomněl říct úchylné rodince, co si ho zavře do sklepa. Chyba. Velká chyba. Je to vlastně jedno velké čekání na to, až se hrdina osvobodí z pout a i přes značný handicap si to s vězniteli vyřídí, a tím pádem je to trochu ukecané... Ale ani na chvíli mě to nenudilo a byl jsem dost zvědavý jak na ozřejmení toho, co přesně se podělalo při úvodním bankovním přepadení, tak jak proběhne závěrečné zúčtování. Kam se hrabe Freaky. ()

Gilmour93

Až příliš upovídané a až příliš sebevědomé ohledně pocitu vlastní vtipnosti. To je schizofrenní Ash Jr. v zemi tisíce ohlodaných mrtvol. Na řízný kuchyňský „finnish“ (rozumíte, mi) jde však říct jen jediné. Perkele! ()

*CARNIFEX*

Už dávno som sa nestretol s filmom, ktorý by svojim titulom nabádal k domnienke, že sa bude jednať o krvavé lázne, zároveň by dosahoval métu červených pozícii, o ktorom by navyše mnohí vo svojich komentároch uvádzali, že ide o mimoriadne zábavný, skvele prevedený exploitation horor, pričom POTOM, ako si ho človek pustí - tak zistí - že čaká 82 minút z 95 nato, kým sa dej prehupne z neustáleho tliachania do akcie, ktorá tak či onak, neponúka žiadnu mimoriadnu gore scénu (ŽIADNU!!) po ktorej by divák otváral papuľu od úžasu. Ja rešpektujem a súhlasím, že ten námet je vydarený, konverzačka nie je nijak prihlúpla a baví, no toto nie je nič viac, ako čistý thriller s komediálnymi prvkami v duchu expla, nie prevedenia. Normálne som nasratý, lebo toto mal byť na záver dňa vrchol hororového maratónu .. ()

Davies182

Roztomilá hororová konina na jedno použití, ve který bych sice brutálně prostříhal schizofrení dialogy hlavního hrdiny, a občas ubral na komedii, jinak se mi ale celkem trefila do noty. ()

darkrobyk

Tak po dnešku si definitivně škrtám Finsko ze svého plánovacího kalendáře a spokojím se s tím, že jsem navštívil Švédsko a Norsko. Ben O´Toole (Rex) je jakýmsi křížencem Bruce Campbella a Roberta Downey Jr. Během přepadení banky se vypořádá s ozbrojenými lupiči, mezi mrtvými je ale i žena, která zemřít nemusela. Možná. Možná ano. Každopádně hrdinský čin Rexe je odměněn vězením. Po návratu se Rex necítí ve Státech dobře, a tak se vydá do osudem vybrané země - Finska. Jenže už na letišti si ho vyhlédne rodina magorů, která s ním má své plány. Tedy dvě třetiny filmu by se daly odehrát na divadelním jevišti, nu, s přimhouřenýma očima i celé. Rex se baví se svým Já, které mu radí, co a jak, zatímco útrpně visí spoutaný za ruce a.... a s menším handicapem. A pokud si Paul Sheldon mohl vystačit s psacím strojem, Rex potřebuje něco onačejšího. Popravdě chvílemi bylo toho pindání až moc, ale občas zasršel vtip, spíš černý humor, občas zesílilo napětí. Samozřejmě závěr je nejlepší až k cynickému posezení v restauraci. A nechybí ani nějaké to gore. Ale jo. Celou dobu jsem to viděl na 3*, závěr hodnocení vytáhl. ()

Fiftis

Taká Bčková super zábavka. Taký Fínsky Hostel. Film sa istého momentu zmení na niečo úplne iné než čím bol na začiatku. Táto snímka nie je dokonalá, ale má všetko, čo od toho očakávate - akciu, humor, dobré herecké výkony, slušivú hudbu počas akčných scén, streľbu ...no asi len romantika chýba. To najlepšie čaká uprostred filmu, kedy sa hlavný hrdina dostane do domu šialenej rodiny. Človek si nemôže byť istý ako to celé skončí, pretože toto nie je hollywoodsky film, ktorý musí mať šťastný koniec. Krv strieka všade možne a ja dávam plný počet. ()

lamps

Sympaticky ozvláštňující přístup k zaběhlým hororovým schématům, který aplikuje komediální sebeuvědomělost skrze fyzicky ztvárňované vědomí hlavního hrdiny - ten je navíc solidní badass, jenž sype celkem vtipné hlášky, a jeho nejednoznačnost ústí do hodně překvapivého černohumorného finále. Flashbacky sice v druhé polovině trochu brzdí jinak rychlé tempo a přeskakování z ryze hororových na zcela parodické výjevy občas drhne, ale čert to vem - je to originální zábava se zajímavými záporáky a to v součtu bohatě stačí. 70% ()

Big Bear

Kurnik zase Australáci!:-). Ono to bylo jasný hned. Super humor, ale zároveň slušně drsné, prostě skvělá záležitost. Bavil jsem se vážně výborně od začátku do konce. Jeden čas běhala mezi lidem finská písnička Loituma - Ievan Polkka jako vyzvánění. Australáci jí sem rovnou šoupli do soundtracku :-) !!! Netuším co Alisteru Griersonovi Finové udělali, ale museli mu minimálně sežrat nohu! Bylo super, že tam tvůrci nechali tu finštinu. Bez ní by to nemělo šťávu. Jinak znalcům australáckých filmů jistě to jméno není neznámé! Vzpomeňme válečné Kokody nebo klaustrofobického bezkyslíkového Sanctum. Jestli to někomu přišlo ukecané, tak rozhovory s mým já mne právě na tom dost bavily a daly tomu solidní punc originality. Dávám 4 pásy sponek do hobby sešívačky. * * * * ()

pornogrind

To co mi bylo naservírováno nebylo sice až tak špatný ale chtělo to víc. Víc akce, víc krve, víc gore a přitlačil bych i po komediální stránce. S doporučováním bych byl tentokrát opatrnější, protože si myslím, žé, né každýmu musí sednout Rexovi dialogy se svým alter-egem. Slabší 3 hvězdy. ()

kingik

Takřka hororová satira. Vzdor názvu se jedná o poměrně krotký film. Padlý hrdina s rozdvojenou osobností, co nestál o slávu a pozornost médií za svůj delikt při záchraně rukojmí v přepadené bance, kterého skvěle ztvárnil relativně málo známý Ben O'Toole, se po odpykání osmiletého trestu "osudově" ocitá ve finském sklepě místní rozvětvené pošahané rodinky, co loví své oběti pro hladovějícího člena rodinného klanu, kde spoutaný a s odříznutou nohou čeká na svoji spásu. Ta se skutečně objeví v podobě blond krasavice, se kterou se spřátelí. Režisér Alister Grierson dal o sobě zase jednou vědět a zvolil žánrový mix, který roubuje na ústřední hororovou linii. Působí to svěže, ačkoliv hororové dění je mírně tlumeno. Odříznutá noha, respektive pahýl, je nadlouho tím nejdrsnějším z celého filmu. Dost často je znát tvůrčí nadhled, s jakým je to celé natočeno. Padají hlášky i narážky, až do finále, které už navrací naději pro natěšené příznivce hororů. Spanilou finskou krásku ztvárnila debutující a velmi sympatická Meg Fraser. A její konfrontace s hlavním hrdinou vnáší příjemné prvky napětí, očekávání i nejistoty, co z jejich "spolupráce" vzejde. Určitě se točilo s nízkým rozpočtem, ovšem i ryze "béčková" kategorie může technicky a vizuálně vypadat dobře a na úrovni. V rámci své kategorie se jedná o milé malé překvapení. 8/10 ()

Kudly4

Celkem zábavná blbina, kde není nouze hlavně o uřezané končetiny. Sice sem tomu nemohl přijít ze začátku na chuť, asi mi vadil ten finský přízvuk, ale pak se to celkem slušně rozjelo (probuzení se bez nohy) a nechybělo slušné napětí. Rodinka byla fakt nechutně ujetá a finále bylo parádní (hřebíkovačka - top scéna). Dobře natočené, výborné dialogy a hlavní postava skvělá. Bavil jsem se. (424. hodnocení) ()

silentname

"Bloody Hell" sa pre mňa stalo absolútne ideálnou oddychovou hororovou komédiou. Dokonca by som sa nebránil tomu sa k týmto postavám niekedy vrátiť a dostať ich do nových príbehov. Lebo potenciál tam je. Je to vynikajúci film? Nie. Má určité problémy? Áno. Dokonca mám pocit, že si zobral niekoľko elementov z iných filmov alebo hororových videohier a trošku ich skombinoval dokopy. Ale bavilo ma to sledovať. Páči sa mi, že náš hlavný hrdina rozpráva sám so sebou a ako si vie situáciu analyzovať. Úvod filmu je podľa mňa tiež dosť dobre spracovaný a keď pochopíme ako sa to vlastne na konci celé odohralo, pochopíme aj trošku lepšie udalosti zo súdu. Film je svojim spracovaním síce viac komédia a neberie sa moc seriózne no vo výsledku dávajú jednotlivé situácie nakoniec aj nejaký ten zmysel. Tá fínska família vie byť celkom strašidelná a hlavne ako to celé prežívajú a sú schopní sa aj celkom slušne brániť. Záverečný súboj je možno trošku sklamanie, kde som čakal od strašidelného brata možno trošku viac, no jeho koniec je tak komický, že som sa skutočne pobavil. Ako malá hororová oddychovka s dobrým hlavným hrdinom mi to stačí. Ale nemôžem povedať, že by ten film bol nejako výrazne výnimočný. Možno s výnimkou toho, že sa snaží pobaviť trošku lepšie ako niektoré iné hororové komédie čo som videl. Hodnotenie: B- ()

PetrPan

Kozy, incest, kundičky a další nekorektní prasárničky a mohl z toho být krásný ujetý brak. Nic z toho nečekejte, spíš jen kapku drsnější černou komedii,  v níž se sází hlavně na charisma hlavní postavy a její drsňačení a vcelku se to vyplatilo. Ben O'Toole je formát a doufám, že o něm ještě uslyšíme. Jeho si tu vyslechnete pak do sytosti, ukecanější jsou asi jen tarantinovky a tady je třeba říct, že ty jsou o level zábavnější. Na druhou stranu vše směřuje k očekávanému masakru  a byť jsem si celou dobu říkal, že by to mohlo i skončit zlomyslným strháním výložek našeho hrdiny, tak mě ani nepřekvapivý kydlovací happyend nezklamal.  A díky závěru se možná dočkám i brakovějšího druhého dílu à la Bonnie a Clyde po řeznicku. Nastřeluji čtyři hřebíky do prdele. ()