Po tom, co je empatický korektor přeložen do vězeňského oddělení pro kontrolu psaní, nalézá brzy útěchu v hluboce osobních dopisech, která jsou určena vězni odsouzenému k smrti. (iShorts)

Aljak

Perfektný námet, ktorý by mal isto potenciál aj na celovečerný film - samozrejme s výrazne rozšírenou dejovou líniou a zápletkou. Postava "lettermana" Richarda v podaní Oscara Isaaca bola nesmierne charizmatická. Čo sa týka deju a pointy, celé mi to prišlo také light - pekné, ale človek by čakal proste viac. Kiežby sa tohto námetu väzenského poštára chytil aj niekto ďalší, mohol by byť z toho vynikajúci film. Mimochodom, po celý čas mi išlo poriadne na nervy to neustále bubnovanie v pozadí, nechápem načo to je dobré (ale vždy si spomeniem na Birdmana). ()

Dan9K

V rámci krátkých filmů nominovaných na Oscara v roce 2021 je tento zdaleka nejméně angažovaný, až bych skoro řekl, že vůbec, přestože by se to nabízelo (vězení je pro něco rasového jako dělané, dále by mohla být kritika trestu smrti, případně obecně vězeňského systému USA), ale nic tu vlastně není. Na rozdíl od zbývajících čtyř filmů, bych si u tohoto jediného dovedl představit, že by byl daleko lepším, kdyby byl celovečerní a dostal se do větší hloubky, více by se zapracovalo na psychologické rovině hlavní postavy a náročnosti zobrazeného povolání, ve kterém si policista čte soukromý život vězňů, který je paradoxně bohatší a zajímavější než je soukromý život jeho. V aktuální podobě mě film dost zaujal a bavil, nicméně všechno to vyzní dost do ztracena, nic moc se vlastně nestane a chybí mu něco, na co by člověk pak vzpomínal. ()