silentname

"Before/During/After" alebo ako priviesť svojich divákov do absolútnej nudy a depky. Neviem čo som od tohto filmu očakával. Téma nie je zlá a myslím si, že spracovať to nejako inak a hlavne to nejako prepísať a mohlo by to fungovať. Lenže ja nie som fanúšik filmov, ktoré má dokopy len vysoko deptajú a nevedia vôbec vybudovať atmosféru. Celý film pôsobí len ako jedno obrovské deja vu. Vidíme scénky zo života a manželstva našej hlavnej hrdinky Jannie, ktorá je práve na hereckom castingu, kde by mohla stvárniť postavu, ktorá by zobrazovala (pravdepodobne) jej vlastný život. Okey. No jednotlivé scénky nemajú v sebe dokopy žiadneho pozitívnejšieho ducha. Poviem vám čo by podľa mňa filmu pomohlo. Keby sme videli aspoň nejaké scénky, kde naši manželia mali spolu nejaké pozitívne momentky. Niečo, čo by nám ukázalo, že majú o čo prísť. Alebo keby sme toto nemali, tak by mali spolu mať aspoň nejaké dialógy, ktoré by nám ich lepšie predstavili, alebo by sme videli na čom reálne sú. Lenže film neponúka ani jedno, ani druhé. Miesto toho vidíme ako idú od jedného manželského poradcu k druhému, ako neustále tápajú vo svojom vzťahu, ako si idú deliť svoj majetok a ďalšie veci, ktoré len dokopy umocňujú celú tú hlbokú depresiu. V závere však konečne pochopíme kam to všetko reálne smeruje a je to spracované celkom dobre. Ale vtedy je už neskoro. Už to film nijakým spôsobom nedokáže vylepšiť. Jediné čo to dokáže je, že to nepošlem do ešte väčších hlbín, než už sa reálne stalo. Hodnotenie: D+ ()