Laskavý vysokoškolský profesor Alan Aisling ztratil nedávno manželku. S její smrtí se nedovede vyrovnat stejně jako jeho dvě dcery. Devítiletá Cassie hledá útěchu v divotvorném světě maminčiných kreseb, která byla ilustrátorkou dětských knížek. Stejnou bolest ale má i starší Miranda. Ta ji však skrývá pod tvrdou slupkou. Jednou večer koncem školního roku se u Aislingových objeví trolové, zlé démonické bytosti. V minutě dvanácté je před nimi zachrání mladý dobrácký skřítek Sebastian a elf Malaki. Přenesou je kouzelnou sférickou lodí paní Aislingové ze smyslového světa do krajiny fantazie. Tady má trojice naplnit dávnou věštbu království pohádek. Musí osvobodit zotročené kouzelné bytosti od nadvlády zlých trolů a tak zabránit temným silám zničit lidské sny. (oficiálny text distribútora)

Tayen

Nechápu, jak něco takového mohl Hallmark natočit. Naprosté znevážení britských a řeckých legend na tvory, kteří chovají jakýsi infantilní vztah k lidem. Koketující medůza, Minotaur, který má rád děti? A co proboha ta Titánie? Tohle má být ta magická a okouzlující bytost ze Snu noci svatojánské? Tvůrci asi neviděli adaptaci s Michele Pfeiffer. Hvězdičku dávám za zajímavý nápad tance s mořským hadem a scénu s jednorožcem, kdy se ho dvě rádoby princezny snaží nalákat na zlaté jablko. Hudba je to jediné, co tenhle snímek dělí od odpadu. Klasická americká rodinka, co si myslí, že svou laskavostí změní všechny obávané stvůry v milující šašky - PROBOHA! Vyvarujme se takovým pohádkám, které s pohádkou nemají společného absolutně nic. ()

vlcekmirek

Proč mám pořád pocit, že se američtí filmaři shlédli v Josefu Čapkovi? Tedy ne v celém jeho díle, ale pouze v pohádce ,,Jak pejsek s kočičkou vařili dort"? Polovina americké filmové produkce za posledních pár let se věrně drží pejskokočíčího recepisu a scénáře píší přesně dle návodu: ,,smícháme dohromady všechno, co se nám líbí, zamícháme a ono z toho něco bude!" Jako v tomto případě. Stláskáme dokupy antickou mytologii, severské legendy, pár postaviček od Shakespeara a od Tolkiena a máme to v cajku. Samozřejmě po trikové stránce to mají zvládnuto, na televizní produkci až nadprůměrně dobře, ale přecijen je to slátanina jako hrom. To pak není divu, že si omladina v Americe (a bohužel, díky české fascinaci Hollywoodem už i naše omladina) myslí, že Olymp je na Empire State Buildingu (Percy Jacekson) Thor je akční bojovník za svobodu a spravedlnost ze současnosti (Marwelovky vesměs) Svinga je fešná černoška s křídly a Medůse stačí nasadit si růžové brejličky a změní se v milovnici roku (Na palubě Jednorožce). Dočetli vůbec tu čapkovu pohádku dokonce? Ne vždy musí mižmaž toho nejlepšího dopadnout dobře. Pejska, co sežral ten dort, nakonec pořádně bolelo bříško. A z některých filmů v poslední době by mohli mít diváci taky dost velký břichabol. ()

Aluska88

Pamatuju si, že tento film vysílali svého času několikrát po sobě, tehdy ještě na stanici Hallmark. Ať si říká, kdo chce, co chce, mně se toto fantasy dobrodružství tehdy hrozně moc líbilo, a kdyby ho dávali na nějaké stanici i dnes, moc ráda bych se na něj opět po letech podívala. Pamatuju si téměř všechny postavy, i děj. Sličné dívky, krásná loď a bájné bytosti, v čele s Medúzou. Tehdy, kdykoli to vysílali v TV a mohla jsem se dívat, dívala jsem se. ()

Charlinka

Pamatuju si tuto pohádku z dětství a moc se mě i mému tátovi líbila. teď jsem jí viděla po letech znovu a myslím, že není špatná. Po všech těch fantasy filmech ve kterých se bojuje polovinu filmu( např. Narnie) byla příjemná změna vidět něco takhle pohádkového. možná je to znevážení legend ale mě to přijde jako krásná pohádka pro děti. ()

Stanislaus

Když jsme doma ještě měli TV stanici Hallmark, viděl jsem Na palubě Jednorožce aspoň jednou za dva měsíce. Nepatřilo to sice mezi moje nejoblíbenější TV filmy, ke kterým řadím zejména Merlina, ale i tak jsem se na to čas od času podíval. Dnes to na mě působí až příliš televizně, bohužel v tom špatném slova smyslu. Podle mě filmu škodí jako přespříliš okatá překombinovanost a snaha zavděčit se obzvláště dětskému publiku, což se odrazilo zejména v přihlouplém a místy až nepříjemně afektovaném herectví postav, které mi nebyly zrovna sympatické, což platilo hlavně pro Minotaura, Malakiho a některé troly. Výprava, masky a vizuální efekty nebyly v rámci možností až na tak špatné úrovni, jak už jsem ale řekl, existují lepší hallmarkovské filmy. ()