Mimoškolní aktivity

• Južná Kórea 인간수업 (viac)

Nadaný středoškolák nechce, aby jeho život skončil ve slepé uličce. Aby měl peníze na univerzitní školné, vydá se na dráhu zločince. (Netflix)

zahadum

Silné prekvapenie, seriál ktorý začne veľmi ale naozaj veľmi slabo a už už som to chcel vzdať kedy prichádza radikálna zmena ! Dej tu ide ako kolotoč, zmeny každú minútu, rozpadajú sa vaše predstavy ako by dej mohol pokračovať a celé to ide originálne z jednej drámy aby to mohlo spadnúť do väčšej drámy. Nemýľte sa tým, že je to seriál zo školského prostredia, brutalita dospelých je tu pevne ukotvená na svojom mieste. Jediná moja výhrada je k prvému a poslednému dielu. Ináč všetko ako má byť, dobrí herci, výborná zápletka, neustále sa niečo deje a deje sa toho sakra dosť ! 80 % ()

Sjoduk

Dobré obsadenie, niektoré postavy ma bavili, najmä vzťah-nevzťah dvoch hlavných postáv Jisoo a Gyuri, v niektorých momentoch som im držal palce, inokedy zase nie, keď nové skutočnosti vyšli na svetlo sveta. Ďalšie postavy som zase od začiatku neznášal. Toto proste Kórejci vedia. Väčšina postáv sa človeku dostane pod kožu, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Zaujímavý bol aj námet s tématikou prostitúcie a online riadenia biznisu študentom strednej školy. Prvý diel bol málo zaujímavý a musel som vydržať, aby som to nevypol, ale potom sa to rozbehne. Avšak z môjho pohľadu to niekedy okolo siedmej epizódy začne znova upadať. Seriál je totiž typicky kórejskou drámou so zmesou žánrov, v tomto prípade thriller, dráma, náznak love story, akcia, krviprelievanie. Ibaže niekedy je to až pritiahnuté za vlasy, napr. keď sám chlapík zmláti/pozabíja celú skupinu gangu. Ďalej sú tam niektoré stupídne postavy ako Daejeol a jeho ryšavý parťák. Koniec je neurčitý a nedáva jasnú odpoveď na to, ako sa to skončilo. Môžeme iba hádať, či je to zámer kvôli prípadnej ďalšej sérii alebo si má divák vybrať, čo sa asi mohlo stať. ()

DonBraso

Ještě,že to po pilotu nevzdal.Ten je jediným slabším místem v deseti dílech.Jinak to co tak mám rád,jsem zde dostal měrou vrchovatou.Na postavy si zvyknete brzo,protože tu mají mraky času a vesměs nejdůležitější dva články okolo nich se ten příběh odehrává je pořád na očích.V Jižní Koreji prostě umí dát divákům směsici žánrů.Ono je to až tak zabalená romance,že tu máte vesměs vše.V jednom díle máte gore efekty a bije se to hlava nehlava a hned za okamžik tu máte i komediální vložku.Tohle pořád umí jen ta korejská škola.Snad si tohle zaslouží i druhou sérii. ()

Yoshitsune

Zníčený sny, za které stálo bojovat. Dvojice hlavních protagonistů, tady s každým dalším dílem padá hlouběji a hlouběji, do hnusné propasti a přitom stáhnou i pár dobrých lidí. Co jen na tomhle seriálu zajímavé, že nebyl díl, kterých bych vyloženě označil za hluchý a nebo že by se v něm nestalo něco důležiitého, každý díl dál posouval děj dopředu a žádný díl nebyl nudný. Ze začátku, je to takové drama, v polovině to žačne být solidní kriminálka a posledních pár dílů, je z toho klasická Korejská vybíjená. Nicméně jak děj ubíhá, tak ty sympatie kterou sem ze začátku s tou dvojicí měl, mně s každým dílem opouštěla, měli hodně příležitostí z toho všeho utéct, neudělali to a skončilo to, jak jen nejhůř to mohlo skončit. Kdo mně z celého seriálu překvapil, byla Seo Minhee která začínala jako šikanátorka a končila jako hrdinka, no a pak pan Lee, ten si to dával už od první epizody. Logicky seriál má otevřený konec a s pokračováním, je to takové nejisté a důvod ? No herec Kim Dong-Hee, hlavní protagonista tohohle seriálu, je tak trochu konfliktní a stačil si nasekat pár hezkých problémů, což je ironie vzhledem k tomu, jakou postavu tady hraje, ale snad to nejhorší má za sebou a bude v pohodě. Pevně doufám že druhá řada bude, protože tenhle seriál je fakt špička. A soundtrack je naprosto úžasný. ()

HanzoBureshi

인간수업  je prostě další seriálový zázrak. Začátek je docela pomalu rozjíždějícím startem a divák čeká konkrétní směr ohledně byznysu hlavních postav. Jenomže poté přijde překvapivá změna, která se nemusí ze začátku líbit každému, ale poté se z toho stane neskutečný granát! Líbila se mi atmosféra mezi postavami, aniž by znali mezi sebou skutečnou identitu v této kriminální hře. Na to, že se jedná o školní život, tak mě opravdu překvapila slušná dávka akce a devátá epizoda je toho důkazem. Má to parádní hudbu, parádní postavy, vtipné situace, zvraty a velice překvapivý nápad. Všechny postavy byly super a bavily mě, ať už se jedná o super hlavní dvojici, rozkošnou Minhee nebo drsného pana Lee, a obsazení těchto postav je naprosto skvělé. Občas se seriál ubral zpět do školního života, kde to moc netáhlo, ale i tak se tvůrci snažili. Mé hodnocení: 8/10 ()