Chamtivá Carrigan Crittenden zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí odkázal pouze starý dům poblíž vesničky Friendship. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper a jeho tři druhové, zlomyslní duchové Smraďoch, Tlusťoch a Pérák. Carrigan a její milenec Dibs se sice pokusí s pomocí vymítačů a krotitelů duchů dům duchů zbavit, jejich snahy jsou však marné. Casper, který marně hledá kamaráda, zahlédne v televizi psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate. Zatímco doktor je údajně odborníkem na terapii duchů, Casperovi se na první pohled zalíbí jeho dcerka. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora najala. James její nabídku přijme, ale Kat není příliš nadšená, protože to znamená další stěhování, už deváté za poslední dva roky. Chtěla by se už konečně usadit a mít kamrády. Její otec však nepřestává hledat svou zemřelou manželku Amelii, která podle něj bloudí světem jako neusmířená duše. První setkání dopadne stejně jako vždy. Kat s křikem uteče. A panice propadne i James, kterého notně potrápí trojice zlomyslných duchů. Postupně se však situace uklidní. James uzavře příměří s trojicí duchů, kterým slíbí, že jim pomůže od Carrigan výměnou za slib, že mu umožní setkání s duchem Amelie, který ovšem nehodlají dodržet. Casper se pomalu sbližuje s Kat, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že si vůbec nepamatuje na svůj předchozí život. S pomocí hraček, které dívka najde na půdě, si však malý duch vzpomene na to, jak jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin pak dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však málo, jen na jedno použití. Situace se stane vážnou, když se Carrigan pokusí zabít svého milence, aby pro ni jako mohl krást, ale sama se přitom zabije a stane se duchem. Trojice duchů zase zabije Jamese, protože by ho chtěli jako nového kamaráda. Casper, který se chtěl s pomocí přístroje vrátit mezi živé, však pochopí, že Kat potřebuje otce a rozhodne se využít jedinou dávku k tomu, aby oživil Jamese. Během halloweenového večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý po zásluze dočká zasloužené odměny. (oficiálny text distribútora)

hellstruck

Moje Casperovská premiéra dopadla dobře, ale bohužel nijak zvlášť. Christina je skvělá, i když ještě moc mladá a jako Wednesday je rozhodně lepší. Pohádka s komediálními i dojemnými prvky, která alespoň mě nenadchla, ani zvlášť nezklamala.Bohužel občas nestál scénář za nic a vyskytly se i momenty,nad kterými jsem kroutila hlavou.Scénu, ve které se Casper promění v živého bych si nejraději vymazala z paměti,protože to bylo bohužel vážně trapné.Tři HORŠÍ hvězdičky. ()

KevSpa

Ano, plakala jsem. Krásné, dojemné, i když místy se ta komediální a dramatická rovina vzájemně střetávají až příliš násilně, což mi vadilo hlavně na konci. ()

Galadriel

Pro děti výborný film, pro dospělé průměrná oddychovka s několika morálními ponaučeními, pár zajímavými nápady a pěknou výpravou. ()

Radyo

Veselé i smutné, vtipné i roztomilé, tak mi připadá tohle dílko, určené především dětem. Myslím ale, že i mnozí dospělí by se na tento film mohli kouknout, a to povinně. Možná by se tam i poznali. ()

Dever

Soundtrack James Horner: 1. 'No Sign Of Ghosts' ,2. Carrigan and Dibs ,3. Strangers In The House ,4. First Haunting/The Swordfight ,5. March Of The Exorcists ,6. The Lighthouse-Casper & Kat ,7. Casper Makes Breakfast ,8. Fond Memories ,9. 'Dying' To Be A Ghost ,10. Casper's Lullaby ,11. Descent To Lazarus ,12. One Last Wish ,13. 'Remember Me This Way' - Jordan Hill ,14. Casper The Friendly Ghost - Little Richard ,15. The Uncles Swing/End Credits , ()

novoten

Malá, roztomilá, vtipná, strhující a do naprosté krajnosti rozněžnělá srdcová záležitost. Navíc díky konci i nezapomenutelná. ()

tron

Po príjemnej prvej polovici á la Burton/Spielberg, prichádza vytriezvenie v podobe nudnej druhej. Ale potešia cameá krotiteľa duchov Aykroyda, Mela Gibsona a zrejme prvá "normálna" rola Christiny Ricciovej. Rodinných 60%. Silberling mal svoj najlepší "smrteľný" kúsok ešte len pred sebou. ()

Hal_Moore

Je to už hodně dávno, co jsem to viděl poprvé a stále si pamatuju některé scény naprosto přesně. To jsem tehdy byl ještě nezkušeným mladým divákem filmů typu Hook, S Čerty Nejsou Žerty... a moc se mi všecky líbily. Z nostalgie teda přidám jednu hvězdu nad průměr, aby se neřeklo. ()

Lynn

Hodně milý a příjemný film pro celou rodinu. Možná malinké pomrknutí Christiny Ricci (viz Addam's Family), tady ale kope za druhou stranu. ()

ScreamJay

Jedno z nejvděčnějších témat filmových hororů – strašidelný dům, zabalené do lehce parodického duchu duchů s notnou podporou řady velkorozpočtových speciálních efektů a s nakrátko se mihnuvšími tvářemi celé řady velkých star filmového nebe jako Dan Aykroyd, Clint Eastwood či Mell Gobson. Ostatně hlavní herecké zastoupení, jemuž dominuje expodivínka Christina Ricci (Addamsova rodina) a budoucí prezident Bill Pullman (Den nezávislosti) k filmu a charakteru svých postav celkově ladí. Každý z efektů uzpůsobený tak, aby si na své přišli nejen malí, ale taktéž velcí diváci. Proto ty typicky hollywoodsky dojemné a smutné momenty trošku nechápu. Na jednu stranu příběh vyvažují, aby byl humor dávkovaný postupně, ale na druhou stranu, jak vám dítě ocení smutné vyprávění roztomilého ducha o tom jak zemřel? Celkově vzhled těch rosoloidních postaviček duchů zahrnuje typično pro komediální branži – tlouštík, hubeňour, debílek a roztomilý mrňousek, ke kterému budou tíhnout srdíčka právě těch menších diváků. Především v první části skvělá výprava, na které se pan architekt řádně vyblbnul, dotváří atmosféru celkem plnohodnotně. Zcela neodvratně emocionálně napěchovaný konec tak po předchozím značně zábavném vystoupení nepůsobí klišoidně a kýčovitě, ba naopak připomíná spíš takovou tu povinnou děkovačku na konci představení. Brad Silberling zkrátka natočil jemně nadčasový film, který v době svého vzniku docela zabodoval a i když už je to 10 let co spatřil světlo světa, pak efekty a zplozený humor mají stále co říct. Proto dávám za 3 a 1/2, když body srážím za příliš časný nástup emocí. Celkově jde v zrcadle hollywoodského rozpočtového běsnění o ucelenou záležitost, navíc s několika trefně mířenými dialogy. ()

NinadeL

Casper universe si blockbuster zasloužilo. Páč sledovat je co už od roku 1945. A malá Ricci se minula povoláním, když dnes není považována za druhou Helenu Bonham Carterovou... škoda. ()

castor

Sice mi chyběla ona negativistická a nešťastná lolitka Wednesday, která své problémy řešila nahlas a s pořádnou grácií, přesto tahle rodinná story docela chutná. A nejen dětem.. ()

D.Moore

Stále pěkný rodinný film v tom nejlepším slova smyslu (tedy má pro každého něco) s fantastickými triky, milým humorem a krásnou Hornerovou hudbou, díky níž je závěr vážně dojemný. ()

MM_Ramone

Režisér Brad Silberling natočil v roku 1995 mainstreamový príbeh pre celú rodinu o malom duchovi Casperovi, ktorý sa cíti opustený a hľadá kamaráta. Príbeh o malom dievčati Kat, ktoré sa tiež cíti samo a rado by malo kamarátov. Ich cesty sa stretnú v starom zámockom sídle v mestečku Friendship v Maine. Je to zábavné, je to veselé, miestami dojímavé, trocha ponaučné, vtipné aj roztomilé. Deti budú nadšené. Rodičia sa tiež pobavia. Je to príklad klasickej americkej rodinnej popkornovej kino zábavy. Milá family duchárčina. Technicky výborne spracované, scenáristicky vyvážené, herecky dobre obsadené, profesionálne zrežírované. Takže každý by mal byť spokojný. **** ()

pepo

typická rodinná zábava na ktorej sa nenudia ani deti ani rodičia.krásna hornerova hudba a zaujímavé herecké výkony riccovej a hlavne pullmana ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Znamená to, že si zahraje Santa Clause? Ne, Slobodana Miloševiče. Přesněji řečeno fiktivní postavu, která bude osudy bývalého srbského prezidenta inspirovaná. V temném dramatu An Ordinary Man Liam… (viac)