Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

Wacoslav1

To že jsem paranoidní, ještě neznamená, že nás nesledují! Luxusní špionážní pecka která si vystačí jenom z originálním námětem minimem akce a propracovaným napětím. Nebo tak dobře úplně originální to není, ale na rozdíl od Mandžuského kandidáta ke kterému je tenhle film přirovnáván a který byl těžkou nudou, tady to téma řízených vrahů funguje bezchybně, byť to možná je trochu překombinované a místy i trochu béčkové, ale to mi nepřekáží. Já ty sedmdesátky a jejich styl prostě žeru a Bronson byl bourák co uvěřitelně zahrál cokoliv, ať už Americkýho kovboje, Izraelskýho plukovníka, nebo Sovětskýho agenta.95% ()

Anderton

Pomerne neznámy film so zaujímavou, i keď veľmi nepravdepodobnou zápletkou. Politické čachre machre sú podané v takzvanom komerčnom štýle, čo je ale skôr pochvala, pretože vieme, čo sa deje a komu o čo ide, namiesto toho, aby sme mali dojem, že si budeme musieť film pozrieť trikrát, kým nám dajú všetky intrigy zmysel. Nesmie chýbať ani milostná linka, ale tá sa rozbehne pomaly až so záverečnými titulkami. Nejde tak o dielo dosahujúceho kvalít podobne koncipovaného Mandžuského kandidáta, avšak svoj účel Telefón plní. 70% ()

Martin741

Reziser Don Siegel /Dirty Harry, Big Steal/ natocil sympaticky spionazny fryler zo 70. rokov na cele s vybornym Donaldom Pleasence -om /You Only Live Twice a jestli se rozzlobime, budeme zli/. Sympaticka spoionazna zapletka, ktora ani chvilu nenudi, Charles Bronson na strane dobra a Donald Pleasence na strane zaporakov. Sieglova rezia na urovni. 84 % ()

pakobylka

Kterak Charles Bronson alias major Grigorij Borzov zachraňoval svět ... Špionážní thriller, který se nemůže pyšnit překotným tempem ani zběsilou akcí, přesto díky zajímavé zápletce a nadprůměrnému hereckému obsazení dokáže vytvořit velice solidní dobovou atmosféru s přiměřenou dávkou napětí. Slabší 4* ()

Javert

Don Siegel si v pětašedesáti letech vyzkoušel natočit špionážní film a povedlo se. Bronsonovi role padne jako ušitá (dobře, že Gregorije nehraje Clint - ten by se na Rusáka opravdu nehodil:-)), stejně tak jeho protivníkovi Pleasencovi, kterého jsem si oblíbil už dávno. Scénář je téměř bez hluchých míst (někomu by mohl vadit pomalejší úvod) a Schifrinova hudba je tradičně kvalitní. Spokojenost. ()

• Borzov vystupuje v nemocnici pod pseudonymom Dr. Spota. Meno "Spota" používa ako odkaz na svoju osobu scenárista Peter Hyams. (m.a.t.o.)
  • Interiér Hyatt Regency sa nachádza na adrese 5 Embarcadero Center v San Franciscu. Na rovnakom mieste sa natáčal aj film Sklenené peklo (1974). (m.a.t.o.)