Díky nehodě se policie dostane na stopu pašeráků heroinu. Mezitím už se však po městě pohybuje dvojice vrahů shánějící přivezené zboží od nic netušících kurýrů. (Mirokukii)

Rimland

Ještě než se Eli Wallach nesmazatelně zapsal do dějin filmu a pamětí fanoušků jako nejcharismatičtější (a nejvtipnější) špinavec spaghetti westernu v majstrštyku Sergia Leoneho, proháněl se ulicemi Frisca coby vyšvihnutý a vyšinutý nájemný zabiják pod bedlivým koučováním svého poeticky založeného kolegy. A šlo mu to setsakra dobře. The Lineup je svižná a napínavá noirová-zas-tak-moc-ne kriminálka, jejímiž hlavními klady jsou jednak fantastická práce se sanfranciskými exteriéry (a Siegelova režie obecně) a zejména zmíněné famózní ústřední duo zabijáků, Julian a Dancer. Ve chvíli, kdy tahle dvojka vystřídá v centru pozornosti párek tuctových a absolutně nezajímavých vyšetřovatelů, se tenhle film teprve pořádně rozjíždí a vyšvihuje do ranku pamětihodných žánrovek. A to i přesto, že po dějové stránce nenabízí nic převratného. ()

InJo

V ČR trestuhodně neznámý šťavnatý chlapácký krimithriller o pašování heroinu, který se zaryje do paměti hlavně geniální dvojicí nájemných zabijáků v podání Eliho Wallacha a Roberta Keitha, poutavým přímočarým dějem a nadupanou režií tak trochu přehlíženého klasika Dona Siegela. Ale mohlo to být ještě lepší - například kdyby "leemarvinovského" policajta hrál třeba... Lee Marvin. ;) 80 % ()

Slasher

The Lineup už se nese spíše v duchu drsných 60. let, hlavní roli překvapivě převezme záporácká trojice a Eli Wallach vyloženě prodá svoje charisma. Chladnokrevný vrah a psychopat, co zároveň budí vaše sympatie. Celou dobu jsem si užíval skvěle nasnímaný San Francisco, jaká to náhoda, ve stejný rok vyšlo i Vertigo. Don Siegel se u mě posouvá do středu zájmu. (x) ()

zigíš

Zatraceně turbulentní expozice, která strhne a nepustí. Stylová dvojka zlotřilců: Dancer & Julien (psychicky labilní killer a jeho ´kouč´). Osobité mordy a tajemný The Man, mozek drogového syndikátu. Tlustí hlemýždí poldové batolící se v efektních kulisách San Franciska. Katarzní závěr. Jen pár propriet výborného pozdního noiru a Siegelova raného majstrštyku. ()

Mol

ARE YOU GOING TO SAY ANYTHING? YOU'RE DEAD!!! Hodně našlapanej snímek. Vrah Eli Wallach se svým mentorem Robertem Keithem jsou úžasní a strašně se mi líbí jak dělají svou práci. Bohužel dosti neprofesionální byl únos ženy a dítěte. Kluci sice nemohli za to, že holčička dala zlatou ránu barbie panence a tím nemohli dokončit kontrakt, ale jít za Panem, mít ty dvě v autě a čekat, že Pán půjde s nimi. Hloupost. Aspoň že se s tím Tanečník nesral a konec rozjel ve velkým. Když do pekla, tak na pěkným koni. ()