„Mám tady rezervaci na jméno Ed Cornell,“ říká newyorský detektiv (Richard Boone) recepční v malém hotýlku v New Jersey. „A budu spát celej tejden.“ Pak ale uvidí noviny s titulkem: „Zavražděná modelka,“ a má po dovolené, spěchá zpět a velmi, velmi to chce vyšetřovat sám. Mrtvá je Vicki Lynn (Jean Peters), kterou Ed znal a tajně miloval jako číšnici v restauraci a kterou vytáhl ke slávě v modelingu tiskový agent Steve Christopher (Elliott Reid). Cornell ho proto hluboce nenávidí. K smrti nenávidí, ideálně k Stevově smrti. Vyšetřuje proto případ s jediným cílem – dokázat jeho vinu a dostat ho na křeslo. Stevovi pomáhá Vickina sestra Jill (Jeanne Crain) a postupně se ukazuje, že detektiv je do všeho zapleten ještě více, než se na první pohled zdálo. (Peabody)

liquido26

SPOILER: Zezačátku mě film zajímal a bavil, ale to přestalo v momentě, kdy jsem si uvědomil, že mi to až nebezpečně připomíná jiný noir, který jsem kdysi viděl. V průběhu sledování mi došlo, že Vicki není ničím jiným než remakem snímku I Wake Up Screaming z roku 1941 a v tu chvíli šla moje pozornost bohužel hodně dolu a už mě to nijak zvlášť nemohlo překvapit. Původní snímek mě rozhodně bavil víc. ()

EdaS

Slušný rozjezd se zajímavými postavami (kdo by si nevzpomněl na Lauru), ale druhá polovina se už vleče a zájem o postavy upadá. Pak přijde super konec, který to celé zase postaví do jiného světla. Noirová schizofrenie. Škoda. ()