Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

Olík

Strašně podivný „animák“....sice originální stylizace s neobvyklým jádrem věci, ale…. Ponuré povídání o nesympatických postavách a jejich neveselém bytí. Nevím, na koho bylo mířeno, ale dětský divák z toho celého vyjde v lepším případě pouze s nezájmem o podobné kousky, v horším s vypadáváním vlasů a koktavostí. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný animák pána Pearna sa spíš snaží upozorniť na veci, ktoré Bohužial v čoraz viacerých rodinách sa objavujú – nie je nič horšieho ako vidieť deti trpieť. Spôsob, akým na to ide pán režisér, nie je zlý – avšak sú tu ešte rezervy. Postavy jednotlivých mladých ľudí mali v sebe väčší potenciál, ako aj skvelá „Nanny“. Počas sledovania príbehu mladých Willoughbyovcov som myslel na to, že Bohužiaľ je tu stále vysoký počet takých rodín, kde rodičia nevenujú dostatok pozorností svojim deťom. Zabúdajú na to, že najväčším darom je mať dobrých a hlavne zdravých detí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MejDej

Ani pořádně nedokážu říct proč, ale hodně jsem se bavil. Styl animace mi ze začátku moc neseděl, časem jsem si na to zvykl. Ricky jako vyprávěč/kočka je originální, rodiče jsou super, ale nejlepší jsou dvojčata, vše co řeknou je dokonalé. Škoda jen že se to hodně zpomalí ke konci, slušel by tomu kratší runtime. ()

JADIM

Tento netradičný Kanadský animák mi svojim dejom, komickým charakterom postáv a celkom "fantasy" vecami a situáciami pripomenul moderné knihy pre deti a mládež, najmä tie od Davida Williamsa, čo sú naozaj dobré knihy. Svojou minimalistickou animáciou to pekne vybočuje z davu a celkom dobre sa na to pozerá. Ten dej však môže po čase pripadať ako preťahovaný a už sa tam začína variť z vody a odhaľovať väčšinou iba to odhalené. Niektoré postavy sú tu doslova zatienené humorom a vyzerajú, akoby to boli roboty vyrábajúce vtipy (niektoré aj vtipné), ale občas vystúpia zo svojho tieňa a na chvíľu sa môžu stať dokonca aj hlavnými postavami. The Willoughbys nie je film, ktorý zaujme každou svojou scénou, ale keby sa o to bezhlavo pokúšal, ako rôzne iné animované "skvosty", tak by to bolo iba horšie. 6/10 (Videné 25.4.2020, CZ dabing) ()

honajz2

Sorry, ale to se nedalo. Už trailer předpovídal něco hrozného, ale pořád jsem tak nějak doufal, že by mě to nakonec mohlo příjemně překvapit. Hm. Tak ne, no. Co se mi mělo na Willoughbyových líbit? Neskutečně nesympatické děti, z nichž ta holka mi byla tak protivná, že jsem si přál, aby už konečně zhebla? Ty ostatní nesympatické postavy? Debilní děj? Který se vyvíjí tak strašně hloupě, že to vypadalo, jako by scénář vymýšlel někdo za pochodu? Trapný humor? Nefunkční fantasy prvky? Nebo, to že je to celé strašně protivné, otravné a sledovat to hodinu a půl je utrpení? A animace mi, odpusťte, připadala hnusná a vůbec mi nesedla. Jako jo, udělat animák, kde jsou největšími záporáky rodiče a na to tradiční poselství o rodině kašle, to by bylo (dejme tomu) originální. Jenže se k ní ve finále stejně upne (byť trošku jinak), tak co s tím. Ale tak jo, máme tady rodiče, s kterými se děcka (spíš rodiče s nimi) neusmíří a nakonec nejsou zase všichni jedna rodina, ale co s tím, když mě ten film byl ze srdce protivný. Už nikdy víc a na animáky od Netflixu si dám pozor - stojí za prd. 1* ()

• V pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (od r. 2014) řekla Alessia Cara, že jedním z její celoživotních snů je nadabovat nějakou roli v animovaném filmu. Producenti tohoto filmu viděli rozhovor a okamžitě ji kontaktovali. (ČSFD)