Po stopách vraha

• USA Midnight in the Switchgrass (viac)

Agenti FBI Karl Helter a Rebecca Lombardiová prošetřují případ obchodování se ženami. Pátrání je zavede až na Floridu, kde s pomocí místního strážce zákona Byrona Crawforda navíc nečekaně narazí na stopu sériového vraha. Oba případy se začínají prolínat. Rebeccu někdo unese a Karl s Byronem mají pouhé čtyři hodiny, aby jí zachránili život... Snímek vznikl na motivy skutečného příběhu sériového vraha a násilníka a mezi obsazením najdeme takové hvězdy jako legendu akčních filmů Bruce Willise či Megan Foxovou, která se svou rolí ve snímku po delší pauze vrátila na obrazovky. (Filmbox)

silentname

Od "Midnight In The Switchgrass" som dokopy nečakal nič. Nakoľko Bruce Willis posledné roky skutočne účinkuje v obrovskom množstve lacných akčných filmov a detektívok, toto pôsobilo ako ďalší film do toho žánru. A v podstate tak by sa to celé aj v jadre dalo definovať. Ďalší lacný film s Willisom. A dokopy si tu tentokrát ani moc nezahrá. Viac je tu hlavnou hrdinkou Megan Fox a Emile Hirsch. Pričom by som povedal, že Megan nie je výrazne zaujímavá, ale ani vyslovene zlá, no Emile Hirsch je tu asi jeden z hercov, ktorí do toho dávajú všetko. A na to, o aký film ide ho musím celkom obdivovať. Solídny výkon, ktorý predčí všetkých ostatných čo sú tu. Okey je ešte aj Lukas Haas, ktorý hrá zloducha filmu, no dokopy toto nie je film, kde je moc nad čím plesať. Film podľa mňa nie je čistá tragédia, ale určite to nie je film, kde by nám Bruce dokázal, že si vie opäť vyberať dobré filmy, ktoré sojí za to vidieť. Hodnotenie: C ()

oveckaoa

Chlápek v Pensacole zabíjí prostitutky a policie ho nemůže najít tak ho chytá Megan Fox a Bruce Willis. Tenhle film je jeden kástingový fail Megan se na drsnou policistku absolutně nehodí a úvodní scéna kde mlátí jakéhosi pasáka je spíše k smíchu Bruce řešit nebudu těch 5 minut co tam má nestojí ani za zmínku , ale probereme si policistu co to taky vyšetřuje jelikož ten vypadá , že by se hodil maximálně někde za pokladnu supermarketu (neurážím ty lidi co tam dělají urážím ho). Konec už je parodie sama o sobě jelikož pokud záporák někoho unese a dá mu takový prostor utéct  tak je minimálně postižený o způsobu jeho likvidace se ani nezmiňuji. Je to lepší než cca poslední 3 filmy s Willisem co jsem viděl tak za to 40 procent. ()

Taškář

Nechápu proč někteří místní kašpárci mají potřebu kopat do Willise. Je nemocný a končí, tak si na něj kamarádi vzpomenou s drobnou rolí aby měl radost ve svém odcházení. Z minulosti známe spousty skvělých českých herců, kteří skončili v zapomenuti v ústavech a neštěkl po nich ani pes. (Pivec, Brejchová, Gollová Budínová atd ... ) Jednou nás to čeká všechny. ()

Arsenal83

Začínam mať pocit, že všetko je už možné. Na Slovensku vedie ministerstvo taká slepica ako Remišová a vo filme vedie vyšetrovanie Megan Fox. To keby že mne unesú dcéru a vidím, že ju má zachrániť plastiková barbie, rovno idem zháňať pomník vo výpredaji. Film sa preto nevyhne úsmevným situáciám, ako keď Megan tvrďácky v koženke vytiahne zbraň na svojho atramentového milenca (čo na tom, že má tri deti s iným mužom), ale ten výraz je tak nedôveryhodný, že spôsobia u diváka len zášklb v lícnych svaloch z toho zmätku, či sa má smiať alebo plakať. Komediálny prvok filmu pridáva aj Emile Hirsch, ktorý s tým fúzikom a večnom prežúvaní žuvačky sťaby krava sám vyzerá ako hlavný podozrivý. „Našťastie“ nám však páchateľa ukázali už na začiatku, takže sme zbytočne nemuseli byť v napätí. O Willisovi sa tu zmieňovať veľmi netreba. Pôsobil tu ako nejaký starý brigádnik, pripomínal skôr takého 80-ročného sbskára v Kauflande, ktorý v prípade zásahu pri siahaní po zbrani vytiahne z nohavíc bažanta. ()

Flopik

Dva dôvody prečo som šiel do tohto filmu sú Megan a Hirsch. Kto sa teší na Bruca, tak je to jeho klasika, je tam 5 minút a v každej scéne sedí, buď v aute alebo reštaurácii, úplne zbytočná postava. Čo sa hlavnej dvojky týka, dúfal som v nejakú dobrú chémiu, prípadne premyslenejšiu krimi s drsnými vraždami. Nestalo sa ani jedno. Megan s Emilom majú veľmi málo scénok spolu. Čo sa samotného filmu týka, tak nie je vôbec dobrý, naopak nudí a záver je k smiechu. V podstate aj postava Emila je úplne zbytočná, a nechápem nad čím režisér rozmýšľal, keď ho na konci nechá behať v tráve, kde absolútne nič nespraví. Ako krimi slabé, ako thriller veľmi priemerné. Herecky Megan klasika, Bruce všetci vieme a jediný kto hrá dobre je Emil s tou malou dcérou. 1* za Fox v kostýme šlapky a Emila, ktorého mám rád, a ktorý bohužiaľ berie takéto hrozné role, aj keď podľa mňa má oveľa na viac. ()

• Produkce filmu byla na nějaký čas pozastavena kvůli pandemii koronaviru. (SONY_)