Napůl běloch, napůl indián... za koho bude bojovat? Elvis Presley v hlavní roli amerického westernu. Píše se rok 1878. Farmář Sam Burton žije na osamělém statku spolu s milovanou indiánskou ženou Neddy, pocházející z kmene Kiowů. Společně s nimi tu žije také jejich šestadvacetiletý syn Clint a o pět let mladší Pacer. Clinta porodila Samova první žena, běloška, zatímco Pacer je synem Neddy a je tedy poloviční indián. Oba bratry však pojí hluboké pouto. Jejich poklidný život jednoho dne naruší kiowský náčelník Bizoní Roh, který se rozhodl vyrazit na válečnou stezku proti bělochům. Ti totiž zabírají stále více půdy a vytlačují indiány z jejich domovů. Kiowové jako první vyvraždí rodinu prodavače Howarda. Bizoní Roh chce pro svůj boj získat i Pacera. Ten však odmítne. Jenže situace mezi indiány a bělochy se stále více vyostřuje a Pacer se bude muset rozhodnout, na kterou stranu bojiště vlastně patří... (Česká televize)

MickeyStuma

Velmi povedená indiánka o rodině složená s farmáře se svým synem z předchozího vztahu a jeho indiánské ženy mající společně syna, tedy míšence. Vše klape jak má a nevlastní bratři se velmi dobře snáší. Jak se na ně ale dívají obě strany, tedy farmáři a indiáni je více než jasné. Vše se nejvíce zvrhne po vykopání válečné sekery kiowských indiánů, což bohužel nezůstane bez tragických následků. I ono bratrské pouto dostane vážné trhliny. Zajímavostí je, že si míšence zahrál Elvis Presley a velice dobře. Poklidná krev po otci a zároveň bojovný indiánský duch je v jeho podání naprosto uvěřitelný. Přínosem také je, že tu není moc jeho písniček byť to na začátku ani nevypadá. Jedna úvodní a do pěti minut hned další skrze své role, ale jinak nic. Je to dobře, neboť to neruší děj a hutná dramatická atmosféra je tak po celou dobu zanechána. Dá se říci, že se jedná o Elvisovu větší akčnější westernovou roli. Tento film se právem řadí mezi westernovou klasiku. ()

nanamarak1

První skutečně povedený Siegelův film. Presley je sympaťák a párkrát nám i zapěje, avšak uznávám, že jako herec nic moc. Naštěstí má film dobrý scenář, kdy se hlavní postavy dostávaj do stále větších sraček kvůli tomu, že Elvisova máma je indiánka. Přestřelky jsou kvalitní. Závěr pěkně nehollywoodský. Zdejší hodnocení je přesné. 70% ()

coly

Film se mi líbí. Na rozdíl od jiných westernů nenadržuje ani jedné z bojujících stran. Je tu rodina Sama Burtona, která pro bělochy není dost bílá a pro indiány dost indiánská. Elvisovi to tu herecky sedlo, neboť není detailně snímaná jeho mimika, kterou se naučil ve filmech používat až v pozdějších letech. ()

kaylin

Jasně, že se na tohle lidé šli dívat jenom proto, že v tom hraje Elvis Presley. Ale on sám o sobě snímek vůbec není špatný a není to proto, že tam Elvis hraje. Na začátku trochu zapěje, na konci ho vidíme od pasu nahoru nahého, ale snímek sám o sobě je docela příjemně drsný, což jsem ani nečekal. Elvisova role je lépe napsána než zahrána. ()

Chema4

U nás celkom neznámy western, ktory je dosť ťažko zohnať. Ani by som o ňom nevedel, keby u mña film nevzbudil zvedavosť v hlavnom predstaviteľovy, Elwis Presley. Presley dokázal že je všestranny talent s ktorým sa jednoducho človek musí narodiť. Tu hrá v jednom z tých filmov ktoré neurazia ani neprekvapia, dej má zaujímavu rasistickú zapletku ktorà dopredu napovedá že budú problémy. Ako čas pri pozeraní filmu unikal tak aj dej sa ľahko predvídal, a nepotešil ma ani záver ktorý so mnou emočne nepohol, čo asi nebol Siegelov zámer. 61%... ()

• Film se natáčel v Thousand Oaks v Kalifornii a v Delle, v Lonerocku, ve Skull Valley a v Tooele County v Utahu. (rafix)