Oslavovaný válečný hrdina Audie Murphy rozdává v tomto akcí nabitém westernu rány pěstí na všechny strany spolu s držitelem Oscara Lee Marvinem, který je zde na počátku své filmové kariéry. Stephen McNally zde hraje Bleska, rychle tasícího maršála ze Silver City, který se snaží zatknout gang nelítostných zabijáků terorizující místní horníky, včetně svého nejlepšího přítele. Poté, co jeho ukazováček ztratí pověstnou hbitost na spoušti, pověřuje zatknutím ostrostřelce řečeného Silver Kid (Murphy), jehož otec byl sám gangem zabit. Jejich plán se však komplikuje, když se Blesk zamiluje do nové krásky ve městě (Faith Domergue), která chce maršálův zájem využít pro svůj nebezpečný plán. To vše se odehrává v tomto dramatu plném romantiky, jež oslavuje dávný lesk pistolníků. (oficiálny text distribútora)

vypravěč

Čtivý rodokaps, vcelku nápaditě komponující obvyklé rekvizity, postavy a zápletky. Postavy jsou sice psychologicky neprokresleny, ale tento "tradiční" nedostatek vyvažuje rafinovaná stavba akcí, proměňující vyprávění v pozvolnou explozi. K nadprůměrnému vyznění rovněž přispívá nadhled a jazyková komika. ()

rikitiki

Tak neuvěřitelně naivní, až je to půvabné. Tenhle film se perfektně hodí pro dvanáctileté kluky, kteří ho museli v 50. letech hltat s vytřeštěnýma očima a zatajeným dechem. Snímek s vysvětlujícími komentáři, jednoduchými zápletkami a s četnými střílečkami přesně míří na diváky, kteří jsou už staří na pohádky, ale ještě si udržují iluze o hrdinech a touží se jimi stát. /21. 8. 14./ ()

Martin741

Pre mna vyborny western od rezisera Dona Siegla /Big Steal, Dirty Harry/. Film ma vyborne tempo, uvod divaka hned zaujme a vtiahne do deja. V strede sa to sice niekomu moze zdat nudne, ale ja som sa opat kralovsky bavil a nechal som sa unasat nielen vybornou reziou ale aj exteriermi. Dialogy su prepracovane a hoci som z hercov poznal len mladeho Lee Marvina, film si velmi rad zopakujem. Zaverecna strielacka je potom uz len dovrsenim a vybornym vyvrcholenim : 90 % ()

cheyene

Pro fanoušky westernu v podstatě povinnost, přestože pro mě je to průměrný film, který začíná velmi slibně, ale někde ve své prostřední části mi připadal poněkud nudnější. Závěrečná přestřelka byla ovšem vynikající a řada postav byla zajímavých a sympatických. Johnny Sombrero měl něco do sebe, přestože nestojí na správné straně, Hnědoočka jakbysmet, hlavní dva hrdinové jsou sympaťáci, o tom není pochyb. Ke čtvrté hvězdě tomu něco chybělo, ale rozhodně Souboj v Silver Creek stojí za vidění. ()

špaček421

Ne zrovna moc inteligentní béčko, které je aspoň plné akce. Moc tomu nepomáhá ani komentář vypravěče, kterým je druhý hrdina, šerif, který po zranění nemůže střílet. Prvním hrdinou je Audie Murphy, válečný hrdina, který svou slávu po válce využil coby filmová hvězda, dokonce natočil i film sám o sobě a svých hrdinských činech za války. Jako westernový hrdina není nic moc. Pamatujete si Rickyho Nelsona z Rio Bravo? Takový je přesně Audie Murphy. Mladistvá tvář, žádné charisma, je prostě nudný. Příběh je neoriginální, a opět obsahuje milostnou linku s tou špatnou ženskou, která je tentokrát ještě jasněji zlá. Aspoň to nebyla taková nuda. Mihne se tu Lee Marvin, ale nic moc nezvládne udělat. Siegel později začal točit lepší filmy. ()