Prokletí mlžného ostrova

• USA Fog Island
všetky plagáty

Malý ostrov věčně utopený v mlze, nenápadný a zdánlivě bezvýznamný. V jeho nitru se však odehrává drama lásky, zrady a vraždy. Leo, vdovec a bývalý trestanec spolu se svým kumpánem pozval totiž na ostrov skupinu lidí, kteří jsou odpovědni nejen za Leovu kriminální minulost, ale zřejmě i za smrt jeho milované ženy. Pomsta však na sebe nenechá dlouho čekat a v sídle plném nastražených pastí, tajných chodeb a skrytých místností se odehraje opravdu stylově. Na tento týden nikdo z obyvatel Mlžného ostrova nadosmrti nezapomene. (StrYke)

Slartibarkfast

Fog Island navnadí na mysteriózní název, který je předzvěstí opravdu bytelného trháku. Opak je však pravdou. Krátká stopáž, zaplácnutá hrozivými pohledy a hromadou plytkých žvástů nedává ani zdaleka prostor pro nějaké to mystično. Divák se nemá čeho bát. V padesátých letech minulého století to možná fungovalo, ale dnes už je to spíše archivní kousek k pousmání, který by potřeboval oprášit a navléknout do nového a hrůzyplnějšího kabátku. 35% ()

Oktavianus

Čím víc se mi daří s dvouměsíčním zpožděním plnit loňský plán, tj. vidět všechny (dostupné) horory do roku 1950, na tím slabší a slabší filmy narážím. Fog Island je typický případ těch opravdu mizerných - kromě scény s kostlivcem snad nejde o horor a nebýt Lionela Atwilla, není se na co dívat, víceméně se celou dobu jen žvaní a žvaní. A je to škoda, protože především název slibuje daleko zábavnější podívanou. ()

SOLOM.

Fog Island je jen průměrnou mysteriózní detektivkou, která občas překvapí, ale rozhodně nevyděsí. Do hororového žánru se počítá jen díky většímu počtu mrtvol a několika průměrným lekacím scénám. Očekával jsem parádní svíčkovou, ale dočkal jsem se jen připálené sekané. Slabé 3* ()

eraserhead666

Konverzační černobílý detektnivní thriller s lehoučkou příměsí napětí, kterému by se určitě dostalo více zasloužené pozornosti, kdyby jej o několik let později natočil Hitchcock. Studiové černobílé snímky pro mě mají své kouzlo. Možná by to zasloužilo na pilu více tlačící remake. 2,5* ()

ARI50

No horor teda vůbec ani kapku spíše se moc mluví a řeší, do toho hodně zvlaštní hudba aspoň na herečky a herce se dalo koukat protože příběh filmu je nudný. ()

liquido26

Jaký je rozdíl mezi první půlkou tohoto filmu a druhou půlkou tohoto filmu???? Žádný. Ani v jedné z nich se nic neděje. No ale teď už dost humoru. Fog Island je děsně ukecaná detektivka (jestli se to tak dá nazvat?), která s hororem nemá vůbec nic společného. Po většinu času nudí, místy působí děsně naivně a trochu to vylepšuje jen ten konec. ()

Vaklaf

Než horor to vnímám spíš jako mysteriózní drama, takže bych ho asi ocenil spíš na jevišti, než na obrazovce. Zlý to není, ale na pouhých 70 minut se to místy docela vleče. Navíc, jedinou opravdu sympatickou postavou je Leo, ale ten zase nemá kdoví kolik prostoru. Film sice nevidím jako ztrátu času, ale víc jak slabý 3 * dát nemůžu. Spíš silný dvě. ()

drankeryth

V tom filme nebolo nic hororove, ako je tu napisane. Skor to bol nejaky krimi thriller, ktory sa dal zgustnut bez problemov. Skoda, ze tam toho napatia nebolo viac, ale ved je to aj dost stary film. Pre mna osobne tam dost kecali a dokopy sa tam nic nedialo. Jedine co sa tam dialo bolo topenie sa chamtivych ludi v nejakej pivnici a zhodenie cloveka cez terasu dolu utesom. Zvysok filmu sa tam len ohovarali bla bla... ()

MonarC

Není to horor, ale detektivka! Žádní duši (viz. obal) se tam nevyskytnou. Skupina lidí hledá v domě svého šéfa poklad, nakonec všichni spadnou do pasti, kterou proti nim nachystal. Sice nic zvláštního, ale pěkně se na to dívá. ()

JesterKruger

Když jsem spatřil momentky s lebkami, a moment, kdy je celá místnost se čtyřmi hosty vytopená vodou, a lebka se vznáší nad vodou, vybavil se mi videoklip Under Pressure od Davida Bowieho a Queen. No, ale zpět k filmu. Jak to už zde ostatní psali, je to spíše detektivka, a horor to není jasný pane. No každopádně, je to nic moc. Filmu se sice nedají popřít některé dobré záběry, ale jinak to je spíše na 2*. Mám z toho strašně rozporuplné pocity. Možná to hodnocení změním. Neustále váhám mezi 2* a 3*. ()