Film ve westernovém stylu z New Yorku šedesátých let, vypráví o arizonském šerifovi, který doprovází vězně vydaného spravednosti, a ztratí ho v betonových kaňonech Manhattanu. Eastwoodův nevyzpytatelný a nebezpečný muž ze západu ho musí najít a při tom potkává různé pasáky, zloděje, mladé hippie a policajty. není překvapením, že tento snímek patří k Siegelovým nejzábavnějším a zároveň nejnásilnějším. Společně s filmem Madigan je skvělou studií života ve městě a individualismu. COOGANůV TRIK je, na rozdíl od svého předchůdce, uvolněnější a nabízí širokou paletu charakterů a míst. (oficiálny text distribútora)

TV spot

starbrejkr

Je to tak trochu sebeparodie na Clintovy westernovky a musím říct, že vydařená. Hlavně první půlka, kdy se Clintův "vidlácký" hrdina protlouká New Yorkem a vše je doprovázeno malými vtipnými (a jen opravdu několika málo trapnými) scénkami, je nesmírně zábavná. Hmatatelně tu jsou rovněž cítit už začátky Dirty Harryho. Konec už trošku ztrácí dech, přesto se jedná o dobrý film, ze kterého atmosféra šedesátek (hlavně v onom hippie podniku) dýchá plnými doušky. Jen nějak nevím, v čem měl spočívat onen trik... ()

troufalka

"Nikdo mi neříká pane, když si zuju boty."                                                                                                             Nesilnějším kouskem Dona Siegela je pro mě Útěk z Alcatrazu. Tam jde o vyzrálou filmařinu, kde všechno pěkně klape. Cooganův trik v mnohém pokluhává, chybí rovnoměrně rozložené napětí, film má hluchá místa. Pěkná kamera, na akční film bych očekávala více akce v průběhu filmu. Zatímco OTD vidí jako přednost širokou paletu charakterů a míst, já to vnímám spíš jako rozmělnění. Žánrové zařazení krimi-akční-komedie se také nezdá úplně šťastnou volbou, myslím si, že žánrovější čistota by kousku více prospěla. Docela příjemné jsou poetické části. Pro milovníky New Yorku šedesátých let asi filmová lahůdka. ()

eraserhead666

Eastwood coby venkovský balík přijede do velkoměsta ukázat těm měšťáckým buranům, zač jsou toho vidle. Jako celek mě film zase až tak moc nezaujal, spíše jednotlivé postavy (fěťačka Raven, psycholožka) nebo scény (hippie klub). Eastwoodův slabší kousek. Na tisící komentovaný film, jsem si mohl vybrat trochu lépe :-) ()

Han22

Až teprve dva roky po úspěchu dolarové trilogie někoho v Hollywoodu napadlo dát Eastwoodovi hlavní roli a ten v roce 1968 zazářil hned ve třech známých filmech. Cooganův trik je taková předehra k Drsnému Harrymu, akorát to ještě není akční film, jen trošku drsnější kriminálka s jednou bitkou a menší akcí na konci. Coogan je vidlácký polda z Arizony, který se do New Yorku vydává převzít a později chytit jednoho kriminálníka. Kdekdo se mu směje, vytírá si s ním zadek, poldové by ho nejradši vyšoupli, občas dostane po hubě, ale přesto jako buldog pronásleduje svého zločince a přitom stihne utrousit pár drsňáckých hlášek, zblbnout hlavu několika ženským a být za frajera. I když tempo postupně polevuje a příběh není zrovna na Oskara, má to spád, humor, nechybí pár kozenek, krásně to ukrazuje odvrácenou stranu New Yorku konce 60. let a prostě mě tenhle typ kriminálek baví. 4*. ()

D.Moore

Velmi sympatická a každou vteřinou stylová podívaná s klasickým Clintem Eastwoodem v roli nafoukaného moderního kovboje, který v současném New Yorku řeší věci pěkně postaru. Jasná rozcvička na (dějově mnohem zajímavějšího) Drsného Harryho se spolehlivou Siegelovou režií a výbornou Schifrinovou hudbou. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)
  • Podle Eastwooda režisér Don Siegel během natáčení neustále vtipkoval. Dokonce Clintovi říkal: „Pokud ten plán vyjde a film bude úspěšný, všechnu chválu shrábnu já. Ale jestli to fungovat nebude, byl to tvůj nápad.“ Eastwood a Siegel byli dlouholetí přátelé. (ClintEastwood)
  • Původně měl film režírovat Alex Segal, který ale odstoupil těsně před začátkem natáčení. (facojurka)