Mezi pacienty, kteří se na nemocniční roli vracejí do USA, je i voják se ztrátou paměti. Major Williams, lékař, mu říká, že jediný ze čtyř mužů přežil ve Francii při náletu, kdy výbuchy všem utrhaly identifikační štítky a on jediný přežil. Pacientovi říkají Johny March (Richard Arlen) a on se snaží zjistit, kdo vlastně je. Rozhodne se navštívit postupně rodiny všech čtyř vojáků. Nasedne do vlaku do Connnecticutu, aniž by se hlásil ve vojenské nemocnici. Setká se SallyMc Gregor (Cheryl Walker) a je jasné, že to není jeho manželka. Nakonec jí řekne pravdu a vztah mezi nimi začne být dost hluboký. Nicméně Johny cítí potřebu vědět víc a vyrazí do západní Virginie. Tam mu kolem krku padne malý chlapec, který myslí, že je jeho otec. Bohužel to opět není pravda a Johny chlapci alespoň vypráví, jaký hrdina byl jeho opravdový táta.
Další je Chicago, najde mladšího bratra zesnulého a zase je to slepá ulička. Vzpomíná na Sally, kterou miluje, ale je mu jasné, že musí být tím zbývajícím vojákem. Chce, aby Sally jela do Iowy spolu s ním, ale ona to odmítá, bojí se, co by se stalo, kdyby tam našla jeho skutečnou manželku. Na Andersonově farmě ale najde jen dva staré rodiče, kteří ho nepoznávají a co je horší, dopadne ho vojenská policie jako dezertéra. Ve vojenské nemocnici v přítomnosti Sally se konečně odhalí jeho skutečná identita. Kdo vlastně je Johnny March a jak se na farmu ve Francii dostal? (Peabody)

Hrajú