Veľká

Veľká Británia / Austrália, (2020–2023), 25 h 42 min (Minutáž: 46–58 min)

Tvorcovia:

Tony McNamara

Hudba:

Nathan Barr

Elle Fanning, Nicholas Hoult, Florence Keith-Roach, Sebastian De Souza, Sacha Dhawan, Phoebe Fox, Bayo Gbadamosi, Adam Godley, Douglas Hodge, Louis Hynes (viac)

Tony McNamara, na Oscara nominovaný scénárista filmu Favoritka, přichází s žánry mísící, anti-historickou jízdou napříč Ruskem 18. století. Satirické komediální drama Veliká pojednává o vzestupu Kateřiny Veliké z outsiderky k nejdéle vládnoucí panovnici v dějinách Ruska. První řada vypráví fiktivní, zábavný a anachronický příběh o idealistické, romantické mladé dívce, která přijíždí do Ruska uzavřít dohodnutý sňatek s náladovým carem Petrem. Kateřina, doufající v láskyplný a sluncem zalitý život, se místo toho ocitne v nebezpečném, zpustlém a zaostalém světě, který se rozhodne změnit. Jediné, co pro to musí udělat, je zabít svého manžela, přemoci církev, usměrnit armádu a získat dvůr na svoji stranu. Velmi aktuální příběh o minulosti zachycuje řadu rolí, které tato milenka, učitelka, panovnice, přítelkyně a bojovnice během svého života sehrála. (HBO Europe)

Recenzie používateľa HanzoBureshi k tomuto seriálu (4)

Veľká (2020)

Huzzah!!!! The Great je skutečně povedený kousek, který téměř netrpí žádnými chybami. Je to vtipné, je to úchylné, někdy je to smutné, někdy je to dost překvapující. Byly tu i šokované události, které díky vtipné atmosféře, jsem si danou událost užíval ještě více. Z počátku mi trochu trvalo, než si mě Elle Fanning získala, ale poté mě opravdu překvapila. Nicholas Hoult mě uchvátil hned a bylo mi hned jasné, že on bude středem zábavy a všech úchyláren. Šokující zvyky oné země byly též vtipné. Tohle celé doprovázely i perfektní postavy, které byly svým způsobem mazané. Velementov, Grigor nebo Hugo a jeho Hugoland mi budou dost chybět. Tony McNamara je prostě génius. Při poslední řadě jsem vnímal jistý pokles ohledně humoru a to díky jisté události, která se stala v polovině třetí řady. Na čtvrtou řadu jsem se těšil, ale zároveň bál. Jenomže je nakonec nyní seriál ukončený a musím říct, že to byla velká porce ZÁBAVY. Mé hodnocení: 8/10 ()

Season 1 (2020) (S01)

Jelikož dnes vychází druhá série, tak jsem se podíval zpětně na tu první. Musím říct, že větší úchylárnu jsem v životě neviděl. Je to tak šílený, až je to fakt dobře zábavný, ale takový humor nemusí úplně sednout každému. Mě se to líbilo, a proto dávám první řadě 8/10 ()

Season 2 (2021) (S02)

Pokračování historické úchylárny pokračuje a to ve velkém stylu, protože tato druhá řada jede ve stejném směru jako ta první. Elle Fanning a Nichoas Hoult jsou boží a své role si užívali skvěle. Dle konce není jisto, zda vznikne pokračování.... uvidíme časem. Druhá řada si zasluhuje asi 8/10 jako ta první řada. ()

Season 3 (2023) (S03)

I need to do something. Let us run at bags! Historická uchylárna je zpátky! The Great a její třetí řada si vede téměř ještě dobře, ale už to nemá tak vysoké grády jako ty první dvě řady. To ale neznamená, že je to špatné, protože je to stále great! Jsou tu uchylárny, hlášky, vraždy a je tu stále ten směr, ve kterém je snaha přeměnit Rusko k lepšímu. Jenomže v polovině série došlo k velké šokující události, která způsobila velkou ránu, která byla sice potřeba, ale také zároveň ve mně vyvolala otázku, zda to byl vůbec dobrý nápad. Absence oné postavy bude mít totiž velké následky. Díky tomu mě překvapilo, že se tu vyskytují i docela dramatické chvíle, které jsou opravdu fantasticky dobře zpracovaný, díky kterým ukázala Elle Fanning z herecké stránky něco více. Jenomže pokud jde o nějakou zábavu, tak doufám, že aspoň Hugoland tu bude nadále. Na další řadu se těším, ale vypadá to na těžký úkol. Mé hodnocení: 7/10 ()