Ve druhé řadě se Kateřina konečně ujímá ruského trůnu. Zosnovat převrat proti manželovi jí možná připadalo obtížné, ale nebylo to nic ve srovnání s osvobozením země, která o svobodu nestojí. Kateřina se pouští do války se svým dvorem, vojskem a dokonce i s vlastní matkou, aby přinesla Rusku osvícení. Bojuje i se svým srdcem, když se z nenáviděného manžela Petra pomalu stává... vězeň? Spojenec? Milenec? Kateřina si nakonec uvědomí, že pokud chcete změnit svou zemi, musíte jí nejprve dovolit, aby změnila vás. A že stát se "Velikou" vyžaduje mnohem větší úsilí, než si dokázala představit... (HBO Europe)

McGuffin

Carevna Kateřina Veliká 2, The Great 2, se opět snaží předělat Rusko a zbavit se svého manžela. Pár dvořanů vsadí na její úspěch a mnoho dalších zůstane skeptických. Publikum si může vybrat, ale vsadit se může, že scenáristé Tony McNamara a Tami Sagher vždy nechají carevnu, cara i dvořany pronést nečekanou, nepravděpodobnou a většinou i krutou repliku, kterou by v běžném životě nebylo kde zaslechnout. Stejně tak jisté si může být, že v reálném fiktivním životě obou protagonistů nezanechá žádná z jejich veselých replik žádnou stopu. Groteskní včerejšek mohou zaměnit s groteskním zítřkem snadněji, než my levou ponožku s pravou. P.S. To je zpráva o chybějícím příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

rostsoft

První série byla velmi dobrá, ale ta druhá byla naprosto exkluzivní. Už dlouho jsem se tak nezasmál, autoři si na nic nehráli a prostě dělali čistou zábavu. Takže v carském Rusku uvidíte velké množství černochů, indiána, a dokonce mám pocit, že jsem tam zahlédl australského domorodce. Což ovšem k tomto díle působí komicky, i když důvod byl možná jiný. Každopádně se jim to povedlo na výbornou a doufám že uvidím další řadu. ()

Fr

„TOHLE JE RUSKO! ZAJÍMAVÉ… NIKDY JSEM TO NESLYŠELA V POZITIVNÍM SMĚRU…“  Tak druhá série je perfektní! Mnohem větší zábava, než jednička! Ti dva si dělají naschvály (– ona s ním neposnídá, on jí nedolíže…) a často je přítomen ftip sarkastický nebo cynický, protože…. protože TO JE prostě RUSKO! Baví i jiný postavy a fakt jde o historii podanou zábavnou formou. Už se těším na další řadu!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rodiče mě neměli moc rádi (ale srát na ně!). 2.) Chcu pochopit Putina. (ty vole, TO JE RUSKO!). /// Thx za titule „Jana Děžínská“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

HanzoBureshi

Pokračování historické úchylárny pokračuje a to ve velkém stylu, protože tato druhá řada jede ve stejném směru jako ta první. Elle Fanning a Nichoas Hoult jsou boží a své role si užívali skvěle. Dle konce není jisto, zda vznikne pokračování.... uvidíme časem. Druhá řada si zasluhuje asi 8/10 jako ta první řada. ()

Thalin

Alternativní historie bývá často jedna veliká slátanina. Ale tady to kupodivu funguje. Je to uhozené, šílené, místy infantilní, ale pořád to má grády. Car Petr byl i ve skutečnosti údajně dětinský a tak trošku pozadu. Ale Hoult tady ztvárnil natolik ujetou postavu bez nějakého komunikačního nebo společenského filtru a sebereflexe a lítá to z něj jak z uraženýho hydrantu, až to místy působí debilně. Ale vtipně debilně. Zvládl to na jedničku a rozhodně mě ze všech bavil nejvíc. Ani mi nevadí, že tohle má s realitou pramálo společného. ()