Kořeny

• USA Roots (viac)
USA, 1977, 9 h (Minutáž: 45–90 min, Alternatívna 6x90 min)

Predloha:

Alex Haley (kniha)

Olivia Cole, Maya Angelou, LeVar Burton, Ben Vereen, Edward Asner, O.J. Simpson, Louis Gossett Jr., Vic Morrow, John Amos, Madge Sinclair, Thayer David (viac)

Kunta Kinte žil spokojený život ve své rodné Africe jen krátce. Po té byl násilím odvlečen a zotročen obchodníky s otroky, kteří se ho jali prodat v Americe. A zde začíná nový, drsný život ságy rodů Kinte. Seriál vypráví o těžké době pro černošské obyvatelstvo, jež muselo žít v bídě, otroctví a snášet to největší ponížení od bílých pánů, kteří s nimi mohli nakládat beztrestně, protože černý občan neměl žádná práva. (Bigfuckman)

Gwaihir

Tenhle seriál jsem viděl ještě jako kluk a musím říct, že je opravdu velká škoda, že se k němu už velmi dlouho žádná z televizních společností nevrátila, protože nádherně zachycuje osudy celých generací lidí, kteří byli násilně připraveni o svou důstojnost. Skutečný příběh, který by měl být stále znovu vyprávěn a neměl by být nikdy zapomenut. 95 % ()

Cival

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal. Velmi zručně zpracované silné téma. Podle mého názoru ideální "výchovný" seriál. ()

Tosim

Nejpádnější důvod, proč nenávidět otrokáře, elitáře, lidi, nevážící si lidské důstojnosti a blbce kompletně. ()

berg.12

Kdysi velmi populární seriál, podobně jako třeba "Sever a Jih", jehož kvalita zůstává ovšem spíše v letitých vzpomínkách. ()

tahit

Brilantní seriál ve výstižném dobovém koloritu, jeden z těch, který je opravdu ve své přímočaré jednoduchosti precizní. Netušil jsem, že Kořeny budou mít tak neuvěřitelnou škálu pocitů. Získaly si mě svou silnou atmosférou. Je to doslova oáza emocí. Tak jak je mám rád. Čas s volně plynoucím příběhem a charizmatickým Kunta Kintou ubíhal tak, jako nikdy předtím. Měl v sobě něco přitažlivého, byl jsem až překvapen a nikdy bych nečekal, že na mě může černošský herec tak dojemně působit. Neumím si představit, že by to někdo zahrál ještě lépe. Nic nezmění na faktu, že dnešní produkované seriály se už tolik nezaryjí do duše jako Kořeny, snad právě proto, že mi tam u nich chybí to zvláštní krasosmutnění. Protože tyhle nálady u filmů zanechávají vždy příjemný pocit. Přál jsem si, aby pokračovalo, a kdybych nebyl chlap, tak jsem na konci měl slzy v očích. Opravdu, něco tak emotivně procítěné jsem dlouho neviděl. ()

Ruut

Monumentální seriál popisující pohnutou historii jedné černošské rodiny napříč několika staletími útrap. Počínaje zajetím otrokáři a konče nedávnou minulostí. Poslední díl kdy se jeden z potomků dostane zpět ke "kořenům" jsem celý obrečel. ()

Kimon

Matně vzpomínám na dávné časy, kdy ČT vysílala tento vynikající seriál a já se těšil na další díl už v okamžiku, kdy ten, který jsem sledoval ještě ani neskončil. Přál bych si ho po dlouhých letech vidět znovu, a tentokráte z DVD v kvalitnějším obrazovém podání, než tenkrát v rušeném analogovém vysílání snad ještě v čb. Nepohrdnul bych ani kvalitou digitálního vysílání TV ČT1 nebo TV ČT2. .... bez hloupých reklam!! :-) ...to bych neunesl ... ()

blackrain

Hodně působivý seriál se silným příběhem, kterému může konkurovat snad jedině seriál Sever a Jih. Další perlička, které by neuškodila repríza. Hodně vypovídající o době, ve které se Amerika potácela. Kronika černošské rodiny plné emocí. Zachycuje osudy Kunta-Kinteho, černocha zavlečeného do Ameriky až po současnost. Neopomenutelná je také postava Kohouta George. Tenhle seriál má pořád silnou váhu. Doporučuji ho všem. ()

Fanucci

Mimořádně silný seriál, který kazí jen trochu patosní a naivní závěr, ve kterém to potomci Kunta Kinte bělochům "vše vrátí". Mám dojem, že si to tady buď pan Haley nebo tvůrci seriálu trochu přibarvili. Ale jinak klobouk dolů před tímto seriálem, který působí mimořádně silně i když je přes 30 let starý. Klidně bych ho povinně pouštěl na školách. ()

cariada

Legendární seriál o životě několika generací černochů kdo by si nepomatoval postavu Kunte Kinte (nevím jak se to přesně píše) ,místy to bylo hodně drsné ,ale taková byla doba. ()

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - cena (1) - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (1) - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Leslie Uggams ()

fantoci

Tento časově rozsáhlý seriál vstoupil na naše obrazovky až v první polovině devadesátých let. Silné dramatické příběhy a osudy unesenců z Afriky a jejich potomků. Seriál mapuje život několik generací jedné černošské rodiny. Autor seriálu vlastně popisuje osudy svých předků. Od legendárního otroka Kunta Kinte, až po současnost. S hrdiny prožijeme mnoho událostí, které pohly světem. Občanská válka, atentáty, světové války, počátky KKK apod. Seriál býval velice populární už ve své domovině. Donutil mnoho amerických rodin a přistěhovalců pátrat po své minulosti a po svých předcích. Seriálem projde obrovské množství postav. Dokonce v některých se objeví i českoslovenští imigranti, mj. Jiří Voskovec. ()

Narcis

Do smrti nezapomenu na Tobyho (Kunta Kinte) a na úvodní scénu s dokonalou hudbou. A to mě bylo okolo osmi když jsem to pravidelně a se zápalem sledoval. ()

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (viac)